Aktualności

Czas pomyśleć o nogach – jesienne zabiegi

Nogi nas niosą przez życie, mają być niezawodne, silne, zdrowe i oczywiście piękne. Kiedy puchną szczególnie w okolicach kostek i bolą po całym dniu, są to pierwsze oznaki niewydolności żylnej. Popękane naczynka tzw pajączki szpecą je, żylaki często dokuczają od dłuższego czasu ale nie było czasu żeby się nimi zająć.

To dobry moment na to żeby umówić się na wizytę u chirurga naczyniowego lub flebologa, zrobić badanie dopplerowskie, które pokaże stan naszych żył na nogach i posłuchać, jakie są możliwości ich leczenia.

Choroby żył w Polsce dotyczą około połowy dorosłej populacji, w szczególności ludzi czynnych zawodowo. Teleangiektazje i żyły siateczkowate występują u tych pacjentów w 50%, zaś żylaki kończyn dolnych u około 30%. 

Zabiegi na żylaki w Klinice Ambroziak

Skleroterapia żylaków

Zabieg polega na wstrzykiwaniu w zmienione naczynia leku, doprowadzając do ich zamknięcia. Zabieg ten jest właściwie bezbolesny, jego skuteczność ocenia się na ok. 70-80%. Pacjent po zabiegu wraca do swoich zajęć. Leczenie trwa od kilku tygodni do kilka miesięcy, podczas których zabiegi powtarza się co 1-2 tygodnie, w zależności zaawansowania zmian. Skleroterapię stosuje się przy leczeniu teleangiektazji, żył siateczkowatych, jak również żylaków. Lek można podawać w formie płynu lub pianki. Piankę do niewydolnych pni żył powierzchownych podaje się pod kontrolą USG. Po zabiegu skleroterapii należy nosić specjalnie dopasowane pończochy o odpowiednio dobranym stopniu ucisku. W kilku procentach przypadków mogą pojawić się na skórze lekkie brunatne przebarwienia, które częściowo znikają po upływie roku. Należy systematycznie kontrolować stan swoich nóg, najlepiej raz na około 3-4 miesiące. 

Klejenie żylaków VenaSeal

To jedna z najnowszych metod wewnątrznaczyniowych polegająca na zamknięciu niewydolnej żyły przy użyciu kleju tkankowego. Zaletą zabiegu VenaSeal jest możliwość jego wykonania w warunkach ambulatoryjnych, w miejscowym znieczuleniu - nie wymaga on stosowania znieczulenia tumescencyjnego, które rutynowo wykorzystywane jest przy termicznych zabiegach endowaskularnych. Po nakłuciu i wprowadzeniu do naczynia cewnika pod kontrolą USG podajemy klej, który zamyka niewydolną żyłę. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, wyróżniający się wysoką skutecznością i możliwością bardzo szybkiego powrotu do pracy i codziennych obowiązków. Może być wykonywany w miesiącach letnich i jeśli dotyczy jedynie pni żył odpiszczelowych i odstrzałkowych, nie wymaga stosowania pończoch bezpośrednio po jego wykonaniu. 

Termoablacja Radiowa Venefit 

Nowoczesna wewnątrznaczyniowa metoda leczenia niewydolnej żyły odpiszczelowej i odstrzałkowej, która polega na wprowadzeniu pod kontrolą USG do światła niewydolnej żyły cewnika. Jego końcówka emituje falę radiową, wytwarzając wysoką temperaturę, co w konsekwencji niszczy i zamyka niewydolną żyłę. Usuwanie żylaków falami radiowymi charakteryzuje się ponad 96% skutecznością, po kilkugodzinnym pobycie w Klinice Ambroziak pacjent udaje się do domu, wraca do swoich aktywności, najczęściej w ciągu kilku dni. 

Jeśli są widoczne duże żylaki, wykonujemy dodatkowo miniflebektomię, polegającą na usunięciu ich z mikro nacięć. Rany są po kilku miesiącach niewidoczne.

Profilaktyka żylaków

Wspomagająco w niewydolności żylnej zawsze zalecane i pomocne jest noszenie wyrobów uciskowych, pończoch, rajstop, przeciwżylakowych o odpowiednio dobranym stopniu ucisku, jak i stosowanie leków flebotropowych wspomagających i korzystnie działających na układ żylny. Profilaktyka jest zawsze wskazana: unikanie gorących kąpieli i sauny, długiego stania, stosowanie kompresoterapii w czasie ciąży, walka z nadwagą, uprawianie sportu, szczególnie pływanie lub jazda rowerem.

dr n.med. Karol Chakkour, specjalista chirurgii naczyniowej

Polecane zabiegi

Znajdź zabieg idealny dla siebie
Podniesienie piersi

Podniesienie piersi

Odchudzanie, ciąża czy nawet procesy dorastania lub starzenia się – to wszystko nie pozostaje obojętne dla naszego organizmu, a tym ...
Laser frakcyjny
Dalia Chrzanowska- Specjalista dermatolog-wenerolog

Laser frakcyjny

Zabieg laserem frakcyjnym rekomendowany jest dla osób chcących odświeżyć skórę i pozbyć się drobnych niedoskonałości takich jak niewielkie blizny, drobne ...
Kwas Hialuronowy - zmarszczki

Kwas Hialuronowy - zmarszczki

Upływ czasu niestety najbardziej odznacza się na naszej twarzy za sprawą zmarszczek. Niektórych procesów nie da się zatrzymać, co nie ...

Pozostałe artykuły

Aktualności

Włosy pod lupą u dermatologa. Jak dbać o włosy?

08.11.2021

Aktywność fizyczna, dieta, codzienna pielęgnacja skóry twarzy i ciała jak również indywidualne zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej - to wszystko, aby długo czuć się pięknym, wyjątkowym i utrzymać swoje ciało w jak najlepszej formie. Często jednak zapominamy o pielęgnacji włosów. 

Aktualności

100 kobiet biznesu

18.11.2021

W 2020 roku Puls Biznesu opublikował listę 100 najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Polsce. W tym gronie znalazła się również Joanna Ambroziak. Jesteśmy niezmiernie dumni i życzymy dalszych sukcesów w biznesie i nie tylko.

Aktualności

20 lecie Kliniki Ambroziak

18.11.2021

W tym roku Klinika Ambroziak obchodzi 20 urodziny! Ogrom pracy, mnóstwo serca oraz zaangażowania ze strony wszystkich lekarzy oraz personelu pozwoliło nam na wspaniały rozwój i stworzenie trzech placówek, w których możemy pomagać naszym Pacjentom z wieloma problemami. To również dzięki Wam, naszym Pacjentom i zaufaniu jakim nas obdarzyliście jesteśmy w tym miejscu.

Aktualności

Fokus na… korekcyjną plastykę nosa

01.12.2021

“Chirurg plastyk musi być artystą, szczególnie kiedy tworzy część twarzy jaką jest nos, który musi idealnie pasować. Musi również umieć pogodzić oczekiwania pacjenta z możliwościami chirurgicznymi w taki sposób, aby efekt był zadowalający i wyglądał naturalnie”.

Aktualności

Fokus na... przeszczep włosów

08.12.2021

Gęste i mocne włosy to marzenie zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Od dawna długie włosy uznawane są za atrybut kobiecości, a gęste i mocne włosy dodają męskości. O ile fryzura to kwestia indywidualna, to z całą pewnością zdrowe włosy zawsze prezentują się świetnie. 

Aktualności

Fokus na... plastykę brzucha

16.12.2021

Godziny na siłowni, restrykcyjne diety i nic? No właśnie, bardzo często słyszymy to od pacjentów, którzy zgłaszają się na zabieg abdominoplastyki, czyli plastyki brzucha.

Aktualności

Fokus na... implanty piersi

13.01.2022

Operacja powiększenia biustu jest w dzisiejszych czasach najczęściej wykonywanym zabiegiem z dziedziny chirurgii plastycznej. Dlaczego tak jest? Większość osób kojarzy ten zabieg jedynie z powiększeniem piersi z powodu kompleksu małego biustu, tymczasem powodów jest znacznie więcej.

Aktualności

Fokus na... liposukcję HD Body Shaping

20.01.2022

Liposukcja jest często postrzegana jako zabieg, który zastępuje aktywność fizyczną. Nic bardziej mylnego. Bardzo często zgłaszają się do nas pacjenci, którzy mimo regularnych ćwiczeń i diety nie są w stanie wymodelować danej części ciała. Zabieg usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej, czyli liposukcja, pomaga w osiągnięciu wymarzonego rezultatu.

Aktualności

Fokus na... mastopeksję

27.01.2022

Mastopeksja, czyli podniesienie piersi, to bardzo często wykonywany zabieg. Piersi pod wpływem grawitacji opadają. Poza naturalnym procesem utraty elastyczności skóry, który prowadzi do stopniowego opadania piersi wraz z wiekiem, istnieje wiele czynników, które przyspieszają ten proces. Co to takiego?

Aktualności

IADE 2022

24.02.2022

IADE 2022

 W imieniu dr n. med. Marcina Ambroziaka oraz Sekcji Dermatologów Estetycznych Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, serdecznie zapraszamy Państwa na niezwykłe wydarzenie edukacyjne, pełne wiedzy i wymiany doświadczeń, IADE 2022 – Innowacyjną Akademię Dermatologii Estetycznej.

Aktualności

Kiedy nauka spotyka się z miłością

22.07.2022

Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

 

Aktualności

Jesteśmy laureatami Diamentów Forbes 2023!

08.02.2023

Miło nam poinformować, że Klinika Ambroziak została wyróżniona w prestiżowym rankingu Diamentów Forbesa 2023! 

Zaufanie jakim obdarzają nas Pacjenci napędzają do ciągłego rozwoju i rozszerzania naszej działalności o kolejne placówki. Profesjonalne i pełne zaangażowania podejście do pracy całego zespołu, troska o każdego Pacjenta, rzetelność i skuteczność podejmowanych działań pozwoliły na kolejny, istotny krok w rozwoju firmy. 

Aktualności

Casting do programu LEKARZE W AKCJI: Metamorfozy

06.03.2023

Weź udział w castingu do naszego programu i spełnij swoje marzenie! 

Po raz kolejny Specjaliści z Kliniki Ambroziak odsłonią kulisy pracy i zmienią życie wielu osób.

 

Aktualności

Światowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging AMWC 2023

03.04.2023

W dniach 30.03-01.04. 2023 odbył się w Monaco AMWC 2023 – XXI Światowy Kongres Medycyny Estetycznej i Przeciwstarzeniowej, coroczne wydarzenie skupiające się na ustawicznym kształceniu lekarzy różnych specjalności, zajmujących się medycyną estetyczną.

Porozmawiaj z naszym konsultantem

+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy