Aktualności

Fokus na…korekcyjną plastykę nosa

Chirurg plastyk musi być artystą, szczególnie kiedy tworzy część twarzy jaką jest nos, który musi idealnie pasować. Musi również umieć pogodzić oczekiwania pacjenta z możliwościami chirurgicznymi w taki sposób, aby efekt był zadowalający i wyglądał naturalnie”.

Tak o swoim zawodzie mówi dr Janusz Obrocki, chirurg plastyczny, który specjalizujący się między innymi w korekcyjnej plastyce nosa.

Plastyka korekcyjna nosa, zaraz obok operacji biustu, jest od wielu lat jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej. Niewątpliwie jest to niezwykle ważny element twarzy, który bardzo często warunkuje to jak postrzegają nas inni ludzie oraz my sami. Bardzo często pacjenci odkładają zabieg w obawie, że efekt nie będzie pasował do ich twarzy, lub że będą mieli problem z zaakceptowaniem nowego wyglądu. Dlatego tak ważne jest aby trafić do chirurga, który potrafi zrozumieć potrzeby pacjenta, a zarazem stworzyć taki kształt nosa, który wygląda jak najbardziej naturalnie. 

Korekty nosa mają różny zakres – zabiegi w zakresie tkanek miękkich czyli korekta chrzęstna, zabiegi wymagające korekty kości lub totalna korekcja nosa, która łączy operację kostno-chrzestną. Bardzo często powodem operacji nosa jest nie tylko aspekt estetyczny, ale również medyczny czyli problem z drożnością nosa i swobodnym oddychaniem. 

Możliwości jakie daje nowoczesna chirurgia plastyczna połączone z ogromnym doświadczeniem chirurga przeprowadzającego zabieg, to gwarancja powodzenia zabiegu, a co najważniejsze zadowolenia pacjentów.

Dodatkową zaletą chirurgicznej korekty nosa jest stosunkowo krótka i praktycznie bezbolesna rekonwalescencja. Po zdjęciu opatrunków większość  pacjentów może wrócić do normalnego, aczkolwiek oszczędzającego trybu życia. Wszyscy pacjenci są zgodni co do jednego: nos nie boli! Po wyjęciu setonów (opatrunki znajdujące się wewnątrz dziurek nosowych) pacjenci nie odczuwają bólu, przez co czas dochodzenia do siebie po zabiegu jest znacznie mniej uciążliwy. 

Czy warto? Zdecydowanie tak!

Jeżeli chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących korekty nosa zapraszamy na konsultacje do chirurga plastyka oraz do zapoznania się ze szczegółami korekcyjnej plastyki nosa.

Polecane zabiegi

Znajdź zabieg idealny dla siebie
Ph Formuła Phanstastic C

Ph Formuła Phanstastic C

Zabieg pHantastic C natychmiastowo rozjaśniający i rewitalizujący skórę - intensywne odświeżenie, oczyszczenie i rozświetlenie skóry. Bogactwo zastosowanych substancji aktywnych gwarantuje ...
Venus Legacy twarz
Katarzyna Meljon - Pracownik Recepcji

Venus Legacy twarz

Venus Legacy to najlepszy sposób na walkę z utratą jędrności skóry, oraz drobnymi zmarszczkami. Łączy w sobie technologie wielobiegunowych fal ...
Leczenie łuszczycy zwykłej

Leczenie łuszczycy zwykłej

Nawet jedna na pięćdziesiąt osób cierpi na łuszczycę zwykłą, co sprawia, że można ją zaliczyć do jednej z najczęściej występujących ...

Pozostałe artykuły

Aktualności

Czas pomyśleć o nogach - jesienne zabiegi.

08.11.2021

Nogi nas niosą przez życie, mają być niezawodne, silne, zdrowe i oczywiście piękne.  

Kiedy puchną szczególnie w okolicach kostek i bolą po całym dniu, są to pierwsze oznaki niewydolności żylnej. Popękane naczynka tzw pajączki szpecą je,  żylaki często dokuczają od dłuższego czasu ale nie było czasu żeby się nimi zająć.

Aktualności

Fokus na...przeszczep włosów

08.12.2021

Gęste i mocne włosy to marzenie zarówno kobiet jak i mężczyzn. Od dawna długie włosy uznawane są za atrybut kobiecości, a gęste i mocne włosy dodają męskości. O ile fryzura to kwestia indywidualna, to z całą pewnością zdrowe włosy zawsze prezentują się świetnie. 

Aktualności

Fokus na...plastykę brzucha

16.12.2021

Godziny na siłowni, restrykcyjne diety i nic? No właśnie, bardzo często słyszymy to od pacjentów, którzy zgłaszają się na zabieg abdominoplastyki, czyli plastyki brzucha.

Aktualności

Fokus na...implanty piersi

13.01.2022

Operacja powiększenia biustu jest w dzisiejszych czasach najczęściej wykonywanym zabiegiem z dziedziny chirurgii plastycznej. Dlaczego tak jest? Większość osób kojarzy ten zabieg jedynie z powiększeniem piersi, z powodu kompleksu małego biustu, tymczasem powodów jest znacznie więcej.

Aktualności

Fokus na...Liposukcję HD Body Shaping

20.01.2022

Liposukcja jest często postrzegana jako zabieg, który zastępuje aktywność fizyczną. Nic bardziej mylnego. Bardzo często zgłaszają się do nas pacjenci, którzy mimo regularnych ćwiczeń i diety nie są w stanie wymodelować danej części ciała.

Zabieg usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej, czyli liposukcja, pomaga w osiągnięciu wymarzonego rezultatu.

Aktualności

Fokus na...mastopeksję

27.01.2022

Mastopeksja, czyli podniesienie piersi to bardzo często wykonywany zabieg. Piersi pod wpływem grawitacji opadają. Poza naturalnym procesem utraty elastyczności skóry, który prowadzi do stopniowego opadania piersi wraz z wiekiem, istnieje wiele czynników, które przyspieszają ten proces. Co to takiego?

Aktualności

IADE 2022

24.02.2022

IADE 2022

 W imieniu dr n. med. Marcina Ambroziaka oraz Sekcji Dermatologów Estetycznych Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, serdecznie zapraszamy Państwa na niezwykłe wydarzenie edukacyjne, pełne wiedzy i wymiany doświadczeń, IADE 2022 – Innowacyjną Akademię Dermatologii Estetycznej.

Porozmawiaj z naszym konsultantem

+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy