Aktualności

Fokus na...przeszczep włosów

Gęste i mocne włosy to marzenie zarówno kobiet jak i mężczyzn. Od dawna długie włosy uznawane są za atrybut kobiecości, a gęste i mocne włosy dodają męskości. O ile fryzura to kwestia indywidualna, to z całą pewnością zdrowe włosy zawsze prezentują się świetnie. 

Wiele osób zgłasza się z problemem nadmiernego wypadania włosów. Często ma ono podłoże stresowe lub hormonalne.  

W przypadku nadmiernego wypadania włosów istnieje wiele metod od farmakologicznych, poprzez płyny do stosowania na skórę głowy po mezoterapię igłową skóry głowy.  Mezoterapię wykonuje się z zastosowaniem preparatów, będących stymulatorami wzrostu włosów np. osocze bogatopłytkowe, polinukleotydy, witaminy oraz kwas hialuronowy. Jeśli problem wypadania włosów jest tymczasowy, seria zabiegów wsparta odpowiednią suplementacja lub leczeniem farmakologicznym, powinna rozwiązać problem. A co w przypadku trwałej utraty włosów? Idealnie sprawdzi się zabieg przeszczepu włosów. 

Łysienie najczęściej występuje u mężczyzn, ale nie oznacza to, że problem ten nie dotyczy kobiet. Natężenie łysienia, zakres oraz wiek, w którym może się ono zacząć zależy od wielu czynników, takich jak poziom codziennego stresu czy geny. Jeżeli łysienie dotyczy tylko niektórych części głowy (najczęściej jest to okolica czołowa -zakola i czubek głowy) doskonałym rozwiązaniem jest przeszczep włosów metodą WAW F.U.E. Włosy z części potylicznej (tył głowy) przerzedza się, a pobrane z tej okolicy mieszki włosowe wszczepia w miejsce dotknięte łysieniem. Precyzja systemu WAW FUE daje oszałamiające rezultaty, a trwałość efektów sprawia, że problem łysienia zniknie na zawsze. 

Odpowiedzi na wiele pytań, zdjęcia przed i po oraz film dotyczący przeszczepu włosów znajdziecie na Instagramie oraz kanale Youtube Kliniki Ambroziak. Zapraszamy!  

Polecane zabiegi

Znajdź zabieg idealny dla siebie
Emsella - silne mięśnie dna miednicy w 3 tygodnie

Emsella - silne mięśnie dna miednicy w 3 tygodnie

Wokół osłabionych mięśni dna miednicy i związanego z tym problemu nietrzymania moczu narosło wiele mitów. Dwa najbardziej szkodliwe są takie, ...
Leczenie pokrzywki przewlekłej

Leczenie pokrzywki przewlekłej

Większość z nas co najmniej raz w życiu doświadczyła wysiewu bąbli na skórze, którym towarzyszyło silne uczucie lub też pieczenia. ...
Dyspaurenia (ból podczas stosunku)- leczenie pochwicy toksyną botulinową

Dyspaurenia (ból podczas stosunku)- leczenie pochwicy toksyną botulinową

Problem odczuwania bólu podczas stosunku dotyczy bardzo wielu kobiet. Niewątpliwie jest to problem wstydliwy i nie wszystkie kobiety zgłaszają się ...

Pozostałe artykuły

Aktualności

Czas pomyśleć o nogach - jesienne zabiegi.

08.11.2021

Nogi nas niosą przez życie, mają być niezawodne, silne, zdrowe i oczywiście piękne.  

Kiedy puchną szczególnie w okolicach kostek i bolą po całym dniu, są to pierwsze oznaki niewydolności żylnej. Popękane naczynka tzw pajączki szpecą je,  żylaki często dokuczają od dłuższego czasu ale nie było czasu żeby się nimi zająć.

Aktualności

Fokus na…korekcyjną plastykę nosa

01.12.2021

Chirurg plastyk musi być artystą, szczególnie kiedy tworzy część twarzy jaką jest nos, który musi idealnie pasować. Musi również umieć pogodzić oczekiwania pacjenta z możliwościami chirurgicznymi w taki sposób, aby efekt był zadowalający i wyglądał naturalnie”.

Aktualności

Fokus na...plastykę brzucha

16.12.2021

Godziny na siłowni, restrykcyjne diety i nic? No właśnie, bardzo często słyszymy to od pacjentów, którzy zgłaszają się na zabieg abdominoplastyki, czyli plastyki brzucha.

Aktualności

Fokus na...implanty piersi

13.01.2022

Operacja powiększenia biustu jest w dzisiejszych czasach najczęściej wykonywanym zabiegiem z dziedziny chirurgii plastycznej. Dlaczego tak jest? Większość osób kojarzy ten zabieg jedynie z powiększeniem piersi, z powodu kompleksu małego biustu, tymczasem powodów jest znacznie więcej.

Aktualności

Fokus na...Liposukcję HD Body Shaping

20.01.2022

Liposukcja jest często postrzegana jako zabieg, który zastępuje aktywność fizyczną. Nic bardziej mylnego. Bardzo często zgłaszają się do nas pacjenci, którzy mimo regularnych ćwiczeń i diety nie są w stanie wymodelować danej części ciała.

Zabieg usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej, czyli liposukcja, pomaga w osiągnięciu wymarzonego rezultatu.

Aktualności

Fokus na...mastopeksję

27.01.2022

Mastopeksja, czyli podniesienie piersi to bardzo często wykonywany zabieg. Piersi pod wpływem grawitacji opadają. Poza naturalnym procesem utraty elastyczności skóry, który prowadzi do stopniowego opadania piersi wraz z wiekiem, istnieje wiele czynników, które przyspieszają ten proces. Co to takiego?

Aktualności

IADE 2022

24.02.2022

IADE 2022

 W imieniu dr n. med. Marcina Ambroziaka oraz Sekcji Dermatologów Estetycznych Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, serdecznie zapraszamy Państwa na niezwykłe wydarzenie edukacyjne, pełne wiedzy i wymiany doświadczeń, IADE 2022 – Innowacyjną Akademię Dermatologii Estetycznej.

Porozmawiaj z naszym konsultantem

+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy