Okiem Specjalisty

Mężczyźni też stawiają na medycynę estetyczną. Oto najpopularniejsze zabiegi

Mężczyźni coraz częściej i chętniej korzystają z zabiegów medycyny estetycznej.

 

Wbrew ogólnemu przekonaniu medycyna estetyczna nie jest stworzona jedynie dla kobiet. Istnieje wiele zabiegów, z których korzystają mężczyźni, a niektóre dedykowane są wyłącznie im. Coraz częściej klinikę odwiedzają Panowie, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby oferta zabiegów była szeroka i spełniała oczekiwania – zarówno jeśli chodzi o medycynę estetyczną, jak i inne dziedziny medycyny.

W Klinice Ambroziak przygotowaliśmy cały pakiet zabiegów z myślą o mężczyznach.

Możemy wyróżnić kilka obszarów wykonywanych przez nas zabiegów, które cieszą się u mężczyzn szczególną popularnością. Pierwszy z nich to zabiegi wykonywane w obrębie skóry głowy. Niestety łysienie androgenowe dotyka ponad 80% mężczyzn i choć w większości przypadków jest uwarunkowane genetycznie, to wcale nie oznacza, że musimy przyglądać się temu procesowi z założonymi rękami. Do wyboru mamy mezoterapię skóry głowy, która pozwoli wzmocnić i zagęścić włosy. Popularnym wyborem jest również przeszczep włosów, który pozwala na długotrwałe zażegnanie problemu łysienia. 

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Jeśli łysienie nie jest w zaawansowanym stadium albo chcemy mu zawczasu zapobiec, warto regularnie poddawać skórę głowy mezoterapii osoczem bogatopłytkowym. To zabieg, który przynosi rezultaty wzmacniające i regenerujące osłabione włosy. Odwirowane z krwi Pacjenta i bogate w czynniki wzrostu sprawi, że mieszki włosowe będą lepiej odżywione, a cebulki – szybciej wytwarzać nowe włosy. Same kosmyki staną się też grubsze i mocniejsze.

Mezoterapia koktajlem z peptydami

Jeżeli wypadanie włosów jest nieco bardziej zaawansowane, kuracjęwzmacniającą należy zintensyfikować. W takiej sytuacji warto poddawać się zabiegowi mezoterapii co tydzień przez 2 miesiące. Taką mezoterapię wykonuje się specjalnym koktajlem przeznaczonym do skóry głowy, zawierającym substancje stymulujące wzrost włosów: peptydy, witaminy, sole mineralne. Po ostrzyknięciu całej głowy lekarz zrobi masaż stymulujący, żeby równomiernie rozprowadzić preparat. 

Niektórzy panowie zmagają się natomiast z odwrotnym problemem nadmiaru owłosienia na ciele. Włosy na klatce piersiowej, plecach, pod pachami czy w okolicach intymnych wywołują zazwyczaj najwięcej kompleksów u mężczyzn. W naszej ofercie dostępne są różnego rodzaju lasery, które pozwolą pozbyć się tego problemu raz na zawsze. Gwarantują szybkie i trwałe efekty. Seria zabiegów laserowych wystarczy, aby na stałe zażegnać problem nadmiernego owłosienia w wybranych partiach ciała. 

Laseroterapia na naczynka

Wielu mężczyzn boryka się z trądzikiem różowatym. Niestety, ponieważ często bagatelizują problem, bywa, że choroba wchodzi u nich w ostatnie stadium, czyli przerost tkanki nosa. Taka bulwa niezbyt dobrze wpływa na atrakcyjność. Prościej jednak do tego nie dopuścić, zawczasu wybierając się na zabieg laserowego zamykania naczynek.

Taki zabieg sprawdza się również w przypadku tzw. rumienia. Przy byle okazji, pod wpływem temperatury, alkoholu, stresu czy emocji, na skórze pojawia się silne zaczerwienienie. Przypadłość ta nie dodaje profesjonalizmu w sytuacjach zawodowych, a w prywatnych dość skutecznie odbiera pewność siebie. Wystarczy jednak wykonać zabieg laserowy, aby problem zniknął.

Zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn obejmują także kategorie takie jak wygładzanie zmarszczek, usuwanie zmian trądzikowych lub blizn. Dla Panów, którym mimo regularnych treningów nigdy nie udało się wyeksponować mięśni, przygotowaliśmy technologię elektrostymulacji mięśni. Za sprawą tego nieinwazyjnego zabiegu atrakcyjne wyrzeźbione ciało stanie się nie tylko marzeniem, ale także czymś, co można realnie osiągnąć. Zabieg przynosi pozytywne rezultaty niezależnie od poziomu umięśnienia.

Dla wszystkich Panów, którym bardziej niż na uwydatnieniu mięśni zależy na pozbyciu się zbędnej tkanki tłuszczowej, przygotowaliśmy zabieg liposukcji. Pozwala on nie tylko pozbyć się zbędnego tłuszczu, ale także w atrakcyjny sposób wymodelować całą sylwetkę.

Kriolipoliza – męski sposób na idealne ciało

Na zabieg wymrażania komórek tłuszczowych chętnie decydują się panowie, którym przeszkadzają boczki i brzuszek, a zwłaszcza ci, którzy zmagają się z ginekomastią, czyli powiększeniem piersi. Zabieg kriolipolizy uszkadza komórki tłuszczowe przez niską temperaturę otoczenia. Do problematycznego miejsca przykładana jest specjalna głowica, która zasysa fałd tłuszczu i mrozi go przez godzinę. W ten sposób dochodzi do apoptozy, czyli kontrolowanej śmierci komórek tłuszczowych. Są one usuwane z organizmu w ciągu 2 miesięcy. Dzięki jednemu zabiegowi poddawana mu tkanka tłuszczowa zmniejsza się o prawie 20 procent!

Powiększenie obwodu prącia

Statystycznie, aż 90% mężczyzn jest niezadowolonych z rozmiaru swojego prącia. Dzięki nowoczesnym technikom i profesjonalizmowi najlepszych specjalistów Kliniki Ambroziak, jesteśmy w stanie zwiększyć obwód prącia pacjenta w bezpieczny i dokładny sposób.

Wydłużenie prącia jest zabiegiem wykonywanym rzadko, gdyż polega ono na przecięciu więzadła wieszadłowego, które jest odpowiedzialne za stabilność narządu podczas wzwodu, co za tym idzie podczas współżycia. Odwrotnie od zabiegu wydłużania prącia, pogrubienie prącia jest najczęściej wykonywanym zabiegiem estetycznym.

 

Polecane zabiegi

Znajdź zabieg idealny dla siebie
Mezoterapia Anti-Aging
Paula Turowska - Pracownik Recepcji

Mezoterapia Anti-Aging

Procesy starzenia się skóry postępuję nieuchronnie z roku na rok. Czynników, które je przyspieszają, może być naprawdę wiele, począwszy od ...
Powiększenie obwodu prącia

Powiększenie obwodu prącia

Statystycznie, aż 90% mężczyzn jest niezadowolonych z rozmiaru swojego prącia. Dzięki nowoczesnym technikom i profesjonalizmowi najlepszych specjalistów Kliniki Ambroziak, jesteśmy ...
Podniesienie piersi z implantami

Podniesienie piersi z implantami

Piersi wraz z wiekiem tracą jędrność i zaczynają opadać. Dzieje się tak na skutek karmienia piersią, procesów starzenia się skóry, a także ...

Pozostałe artykuły

Okiem Specjalisty

Rogowacenie mieszkowe

26.08.2022

Nawet co trzecia osoba może być dotknięta przypadłością nazywaną tajemniczo keratosis pilaris (rogowacenie mieszkowe). Jest ono jeszcze częstsze u pacjentów z atopowym zapaleniem skóry (AZS)...

Okiem Specjalisty

Cera bez skazy, czyli sposób na przebarwienia

22.02.2023

Głównym defektem estetycznym pojawiającym się u kobiet wraz z wiekiem są przebarwienia. Boryka się z nimi nawet 50 procent pań powyżej 50. roku życia. Kiedy mówimy o leczeniu przebarwień, mamy na myśli usuwanie tych, które już się pojawiły. Medycyna estetyczna dysponuje wieloma metodami, które mają jeden wspólny cel - pozbyć się przebarwień i wyrównać koloryt skóry. 

Okiem Specjalisty

Koniec z cellulitem - skuteczne sposoby na pomarańczową skórkę

20.03.2023

Cellulit jest to zaburzenie w budowie skóry, głównie tkanki podskórnej prowadzące do zmiany w wyglądzie skóry. Na powierzchni skóry pojawiają się guzki i zagłębienia przypominające skórkę pomarańczy. Najczęściej występuje u kobiet na obszarach takich jak uda, pośladki, brzuch.

Okiem Specjalisty

Pielęgnacja skóry tłustej i skłonnej do wyprysków

27.03.2023

Pielęgnacja skóry tłustej i skłonnej do wyprysków jest wyzwaniem dla wielu osób. Często wymaga ona stosowania odpowiednich kosmetyków, a także zmiany nawyków żywieniowych i higienicznych. Podpowiadamy, w jaki sposób zadbać o ten szczególny rodzaj skóry, aby móc cieszyć się zdrowym i promiennym wyglądem.

Okiem Specjalisty

Idealna rzeźba, czyli o modelowaniu ciała

03.04.2023

Wszystkie kobiety marzą, by ujędrnić skórę i wymodelować sylwetkę przed sezonem letnim. Wysokie temperatury, słoneczna pogoda i dłuższy dzień sprzyjają urlopom. Warto jednak w tych planach uwzględnić także swoje ciało, aby w komfortowych warunkach móc spełniać wymarzone wakacyjne plany.

Okiem Specjalisty

Fizjoterapia pooperacyjna - szybki powrót do pełnej sprawności

12.04.2023

Fizjoterapia jest nieodłącznym elementem zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Proces fizjoterapii zaczyna się już przed operacją. Podczas konsultacji pacjent poznaje najważniejsze zalecenia na temat przygotowania do zabiegu, postępowania pooperacyjnego oraz planu fizjoterapii pooperacyjnej. Dzięki temu ma czas, aby rzetelnie przygotować się do operacji i przyswoić zalecenia, co gwarantuje szybszy powrót do pełnej sprawności.

Okiem Specjalisty

Dłonie, które nie zdradzają wieku

18.04.2023

Zadbana twarz regularnie poddawana zabiegom medycyny estetycznej to nie wszystko. Zwłaszcza jeśli chcemy wyglądać młodziej. Często bowiem to po dłoniach można ocenić rzeczywisty wiek ich właściciela. Wraz z upływającym czasem pojawiają się na nich przebarwienia, a skóra staje się przesuszona. Innym problemem tych okolic jest lipodystrofia, czyli zanik tkanki tłuszczowej odpowiedzialny za kościsty wygląd rąk. Na szczęście na te zmiany medycyna estetyczna znalazła już rozwiązania. Oto skuteczne sposoby na odmładzanie dłoni. 

Okiem Specjalisty

Czy przepuklina brzuszna jest groźna? Objawy i leczenie

09.05.2023

Przepuklina brzuszna jest to patologiczne uwypuklenie zawartości jamy brzusznej na zewnątrz. Powstaje w wyniku zbyt wysokiego ciśnienia w jamie brzusznej, a także w momencie, gdy jej ściana jest osłabiona. Wtedy wewnętrzne narządy przemieszczają się i wydostają poza jamę brzuszną. Przepuklina brzuszna jest to zatem uwypuklenie otrzewnej (błony wyścielającej jamę brzuszną) - do tego uwypuklenia przemieszczają się narządy jamy brzusznej przez otwór w przedniej ścianie brzucha zwany wrotami przepukliny.

Okiem Specjalisty

Poznaj najlepsze sposoby, aby zadbać o siebie latem

15.05.2023

Skóra to największy organ naszego ciała. Dlatego ze szczególną uwagą powinniśmy skupić się na jego pielęgnacji, ochronie i zapobieganiu jej zniszczenia.

Okiem Specjalisty

Jak wykryć i leczyć przepuklinę kręgosłupa piersiowego?

09.09.2023

Dolegliwości bólowe w piersiowym odcinku kręgosłupa mogą być związane, między innymi, z obecnością przepukliny piersiowej. Czym jest ta dolegliwość? Jak ją wykryć i jak wyleczyć?

Okiem Specjalisty

Czy masaż bańką chińską jest skuteczny na cellulit?

12.03.2024

Cellulit, często określany mianem pomarańczowej skórki, jest problemem natury estetycznej. Choć kwestia ta nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, może być przyczyną kompleksów i niższej samooceny. Cellulit dotyczy głównie kobiet i to niezależnie od ich wieku lub sylwetki. Wiele pań próbuje różnych metod zwalczania pomarańczowej skórki. Jedną z nich jest właśnie masaż bańką chińską. Co to za technika? Na czym polega i czy jest skuteczna w walce z cellulitem?

Okiem Specjalisty

Kwas kojowy czyli tajna broń w walce z przebarwieniami skóry

20.06.2024

Kwas kojowy, czyli substancja będąca produktem ubocznym fermentacji grzybów Aspergillus, to ceny składnik kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry z przebarwieniami. Ma on szerokie zastosowanie zarówno w kosmetologii, jak i dermatologii ze względu na swoje właściwości depigmentacje. Poznaj bliżej kwas kojowy, będący tajną bronią w walce z przebarwieniami skóry.

Porozmawiaj z naszym konsultantem

+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy