Badania kliniczne

Bartłomiej Kwiek
Dyrektor Naukowy, Kierownik Klinika Ambroziak Dermatologia

Bartłomiej Kwiek

Dr hab. n. med. Bartłomiej Kwiek, Prof. U. Ła. jest wieloletnim wykładowcą akademickim. Prowadził wykłady dla studentów Wydziału Lekarskiego, Stomatologii, Farmacji i Podyplomowych Studiów Dermatologii Estetycznej.

Dr hab. n. med. Bartłomiej Kwiek, Prof. U. Ła. jest wieloletnim wykładowcą akademickim. Prowadził wykłady dla studentów Wydziału Lekarskiego, Stomatologii, Farmacji i Podyplomowych Studiów Dermatologii Estetycznej. Od ukończenia I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w roku 2000 do 2020 był związany z Kliniką Dermatologiczną WUM, gdzie odbył szkolenie specjalizacyjne i studia doktoranckie pod kierownictwem Prof. Andrzeja Langnera w dziedzinie Dermatologii i Wenerologii. W 2004 roku odbył roczny staż w Klinice Dermatologicznej Uniwersytetu w Bonn pod kierownictwem Prof. Thomasa Biebera i Prof. Nataliji Novak w ramach Stypendium Otto Braun-Falco. Ponadto był stypendystą Euroderm Excellence (Stypenium Szkoleniowe w Rzymie w 2006 roku) i American Academy of Dermatology (Stypenium Szkoleniowe w Waszyngtonie w 2004 roku).

Jest autorem ponad 50 publikacji naukowych z zakresu dermatologii (leczenie trądziku, łuszczycy, atopowego zapalenia skóry, chorób włosów) i dermatologii estetycznej oraz rozdziałów podręczników w języku polskim i angielskim. Jego prace publikowane w prestiżowych pismach polskich i obcojęzycznych, w tym także w najbardziej prestiżowym piśmie alergologicznym na świecie (Journal of Allergy and Clinical Immunology – organ stowarzyszenia Amerykańskiej Akademii Alergii, Astmy i Immunologii), za którą to pracę otrzymał Nagrodę Ministra Zdrowia. Jest członkiem European Society for Dermatological Research, European Academy of Dermatology and Venerology i Polskiego Towarzystwa Dermatologii i Wenerologii. W 2019 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym za prace nad wykorzystaniem laseroterapii w leczeniu malformacji naczyniowych. Dwie prace z tego cyklu zostały przedstawione na okładkach wiodącego czasopisma medycyny laserowej: Lasers in Surgery and Medicine.

Z Kliniką Ambroziak związany jest od początku jej istnienia. Specjalizuje się w leczeniu i laseroterapii chorób skóry, w tym szczególnie łuszczycy, trądziku i jego powikłań, zmian naczyniowych i trądziku różowatego, atopowego zapalenia skóry a także w dermatologii estetycznej i zabiegowej.

Michał Korolczuk
Główny Koordynator Badań

Michał Korolczuk

Pełnomocnik Zarządu i prokurent Spółki w klinice odpowiada m.in. za RODO, zarządza spójnością dokumentacji Spółki, nadzoruje cały proces przebiegu badań klinicznych. 

Pełnomocnik Zarządu i prokurent Spółki w klinice odpowiada m.in. za RODO, zarządza spójnością dokumentacji Spółki, nadzoruje cały proces przebiegu badań klinicznych. 

Z kliniką związany od początku, wraz z właścicielami wspólnie budował jej pozycję. Do najważniejszych osiągnięć zawodowych zalicza współtworzenie koncepcji i organizowanie nowej siedziby kliniki oraz wdrożenie związanych z tym procedur i rozwiązań. Jego priorytetem w biznesie jest budowanie szczerych i dobrych relacji międzyludzkich oraz dostarczanie usług najwyższej jakości. Uważa że, warto pracować tylko z tymi partnerami, którzy myślą podobnie i stosować wspólną strategię – strategię osiągania sukcesu. 

Swoją działalność traktuje jako sposób na życie, stąd czerpie radość, satysfakcję i nie wyobraża sobie, aby mógł robić coś innego. Jeśli znajduje chwile na prywatność, ceni sobie ciszę, spokój i wygodę. Jest audiofilem i pasjonatem kinematografii.
 

Monika Kałowska
Specjalista dermatolog-wenerolog

Monika Kałowska

Dr n. med. Monika Kałowska jest dermatologiem oraz specjalistą w dziedzinie patomorfologii i autorem, wyróżnionej przez WUM, pracy doktorskiej z zakresu patofizjologii chorób pęcherzowych skóry.

Dr n. med. Monika Kałowska jest dermatologiem oraz specjalistą w dziedzinie patomorfologii i autorem, wyróżnionej przez WUM, pracy doktorskiej z zakresu patofizjologii chorób pęcherzowych skóry.

Od 2004 r jest związana Kliniką Dermatologiczną WUM, gdzie odbyła szkolenie specjalizacyjne z dermatologii i wenerologii. Do 2020 roku pracowała jako starszy asystent Kliniki Dermatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Prowadziła zajęcia ze studentami Wydziału Lekarskiego i English Division WUM.

Dr Kałowska Jest członkiem European Academy of Dermatology and Venerology i Polskiego Towarzystwa Dermatologii i Wenerologii.Ukończyła Kurs Histopatologii Dermatologicznej organizowany przez European Academy of Dermatology and Venerology w 2009 roku.

Specjalizuje się w leczeniu chorób skóry, w tym szczególnie łuszczycy, chorób pęcherzowych, trądziku i jego powikłań, trądziku różowatego, łysienia o różnej etiologii, chorób wirusowych skóry, dermatoz zapalnych, a także dermoskopii i w dermatologii estetycznej i zabiegowej.
 

Julia Sieczych
Lekarz

Julia Sieczych

Dr Julia Sieczych jest absolwentką I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie jest rezydentem oraz stypendystką studiów doktoranckich w Klinice Dermatologii i Wenerologii, gdzie zajmuje się działalnością naukową. 

Dr Julia Sieczych jest absolwentką I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie jest rezydentem oraz stypendystką studiów doktoranckich w Klinice Dermatologii i Wenerologii, gdzie zajmuje się działalnością naukową. Ponadto dr Sieczych prowadzi zajęcia ze studentami Wydziału Lekarskiego oraz English Division, stomatologii i fizjoterapii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Pani doktor specjalizuje się w leczeniu schorzeń skóry ze szczególnym uwzględnieniem chorób okolic narządów płciowych i chorób przenoszonych drogą płciową oraz zabiegów dermatochirurgicznych. Julia Sieczych jest także członkiem zespołu prowadzącego badania nad nowymi lekami mającymi zastosowanie w dermatologii.

Dr Julia Sieczych odbyła liczne szkolenia i warsztaty w kraju i za granicą z zakresu medycyny estetycznej m.in.: zastosowanie kwasu hialuronowego, kwasu polimlekowego, toksyny botulinowej, nici liftingujących i laseroterapii. Stale podnosi swoje kwalifikacje w dziedzinie dermatologii klinicznej i estetycznej.

Katarzyna Polak-Witka
Specjalista dermatolog-wenerolog

Katarzyna Polak-Witka

Dr Katarzyna Polak-Witka jest absolwentką II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Szkolenie specjalizacyjne z dermatologii i wenerologii odbyła w Klinice Dermatologicznej WUM, gdzie prowadziła również zajęcia ze studentami Wydziału Lekarskiego.

Dr Katarzyna Polak-Witka jest absolwentką II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Szkolenie specjalizacyjne z dermatologii i wenerologii odbyła w Klinice Dermatologicznej WUM, gdzie prowadziła również zajęcia ze studentami Wydziału Lekarskiego. W latach 2017-2018 odbyła staż w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Charité – Universitätsmedizin Berlin w Berlinie w ramach Stypendium Otto Braun-Falco. Jest stypendystką studiów doktoranckich na Humboldt University of Berlin. W 2016 roku odbyła szkolenie z dermoskopii na Medizinische Universität Graz w Austrii.

Dr Katarzyna Polak-Witka prowadzi badania kliniczne nad nowymi lekami w leczeniu m.in. atopowego zapalenia skóry i łuszczycy. Jest autorką publikacji naukowych w czasopismach krajowych i zagranicznych. Jest członkiem European Academy of Dermatology and Venerology, European Hair Research Society i Polskiego Towarzystwa Dermatologii i Wenerologii.

Specjalizuje się w leczeniu chorób skóry i włosów oraz w laseroterapii. Do przedmiotów jej szczególnego zainteresowania należą choroby alergiczne, pęcherzowe, kolagenozy, choroby włosów oraz dermoskopia.

Justyna Skibińska
Specjalista dermatolog-wenerolog

Justyna Skibińska

Dr Skibińska ukończyła Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w 2013 r. W Klinice Ambroziak pracuje od 3 lat. Obecnie specjalizuje się zarówno w dermatologii klinicznej jak i estetycznej. Jest członkiem Europejskiej Akademii Dermatologii i Wenerologii (EADV), Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz International Trichoscopy Society.

Dr Skibińska ukończyła Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w 2013 r. W Klinice Ambroziak pracuje od 3 lat. Obecnie specjalizuje się zarówno w dermatologii klinicznej jak i estetycznej. Jest członkiem Europejskiej Akademii Dermatologii i Wenerologii (EADV), Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz International Trichoscopy Society. Brała udział w wielu kursach oraz sympozjach z zakresu medycyny anti-aging oraz dermatologii estetycznej, prowadzonych przez autorytety krajowe oraz zagraniczne, potwierdzonych licznymi certyfikatami. Prelegent na kongresie American Academy of Dermatology oraz na 31 Zjeździe Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego - praca "Trichoscopy in unsusual cases of lichen planopilaris". Przez okres dwóch lat pracowała jako wykładowca w Klinice Dermatologicznej WUM, prowadząc zajęcia ze studentami kierunków medycznych. Obecnie jest wykładowcą dla studentów medycyny Uniwersytetu im. Łazarskiego. Do każdego pacjenta podchodzi kompleksowo, łącząc wiedzę z zakresu dermatologii oraz medycyny estetycznej. Do jej szczególnych zainteresowań należy dermatologia dziecięca (wiedzę nabywała w latach 2018-2020 prowadząc Poradnię Dziecięcą przy Klinice Dermatologicznej WUM) oraz zabiegi z zakresu laseroterapii i szeroko pojętej medycyny estetycznej. W Klinice Ambroziak Dermatologia zajmuje się również pracą badawczą nad nowymi lekami dla pacjentów z atopowym zapaleniem skóry, łuszczą oraz innymi chorobami zapalnymi skóry. Prywatnie mama małego Stasia oraz właścicielka dwóch piesków rasy Bichon friese.

Katarzyna Bałabańska
Specjalista dermatolog-wenerolog

Katarzyna Bałabańska

Dr Katarzyna Bałabańska jest lekarzem specjalizującym się w zabiegach medycyny estetycznej i leczeniu chorób dermatologicznych. Ukończyła studia na I Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a szkolenie specjalizacyjne odbyła w Klinice Dermatologicznej tej uczelni.

Dr Katarzyna Bałabańska jest lekarzem specjalizującym się w zabiegach medycyny estetycznej i leczeniu chorób dermatologicznych. 
Ukończyła studia na I Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a szkolenie specjalizacyjne odbyła w Klinice Dermatologicznej tej uczelni. Późniejsze doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Państwowej Klinice Uniwersyteckiej w Graz (Austria) oraz na renomowanym Publicznym Uniwersytecie Badawczym w Essen (Niemcy). Dziś sama szkoli przyszłych lekarzy, z dermatologii i wenerologii, na Uczelni Łazarskiego. 
Dr Bałabańska jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, autorką wielu prezentacji, wykładów i publikacji. Prowadzi także szkolenia i warsztaty – w kraju i za granicą – z zastosowania kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej, hydroksyapatytu wapnia, nici rozpuszczalnych, stymulatorów tkankowych, laserów itp. Należy również do zespołu zajmującego się badaniami klinicznymi nad nowymi lekami z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej. 
Jako lekarz medycyny estetycznej, dr Bałabańska stara się do swoich pacjentów podchodzić holistycznie. Zależy jej przede wszystkim na wydobyciu ich naturalnego piękna. Jej zdaniem medycyna estetyczna pomaga zmieniać ludziom życie – leczyć ich z kompleksów i podnosić poczucie własnej wartości. 
 

Urszula Poleszuk
Pielęgniarka

Urszula Poleszuk

Urszula Poleszuk jest dyplomowaną pielęgniarką. Ukończyła Medyczne Studium Zawodowe w Mińsku Mazowieckim. W zawodzie pracuje od 27 lat. Doświadczenie zdobywała w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus, w Klinice Dermatologii i Wenerologii u boku najlepszych dermatologów klinicznych.

Urszula Poleszuk jest dyplomowaną pielęgniarką. Ukończyła Medyczne Studium Zawodowe w Mińsku Mazowieckim. W zawodzie pracuje od 27 lat. Doświadczenie zdobywała w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus, w Klinice Dermatologii i Wenerologii u boku najlepszych dermatologów klinicznych.

W Klinice Ambroziak pracuje od 2002 roku. Obecnie specjalizuje się w badaniach klinicznych pacjentów chorujących na AZS, łuszczycę oraz prurigo. Zajmuje się również zabiegami u pacjentów chorych na bielactwo, łysienie plackowate oraz łuszczycę.

Ula to wulkan energii, Jest pełna pasji i zaangażowania w swoją pracę. Zawsze uśmiechnięta, gotowa pomóc każdemu. Prywatnie, uwielbia spędzać czas z przyjaciółmi i spacerować po plaży nad polskim morzem.

Magdalena Dzida
Pielęgniarka

Magdalena Dzida

Magdalena ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie na kierunku pielęgniarstwo. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Szpitalu Uniwersyteckim oraz w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie. Ukończyła również specjalizację z pielęgniarstwa internistycznego, zgłębiając wiedzę w dziedzinie chorób wewnętrznych.

Magdalena ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie na kierunku pielęgniarstwo. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Szpitalu Uniwersyteckim oraz w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie. Ukończyła również specjalizację z pielęgniarstwa internistycznego, zgłębiając wiedzę w dziedzinie chorób wewnętrznych.
W klinice Ambroziak zajmuje się badaniami klinicznymi pacjentów chorujących na atopowe zapalenie skóry, łuszczycę, pokrzywkę przewlekłą oraz świerzbiączkę guzkową. 
Poza pracą interesuje się sportem. Swoją pasje realizuje trenując brazylijską sztukę walki capoeirę, biorąc udział w warsztatach w kraju i za granicą, szkoląc się pod okiem instruktorów z całego świata. Swoje zainteresowania realizuje również poprzez naukę języka migowego.

 

Leokadia Barbashova
Asysta Pielęgniarska

Leokadia Barbashova

Leokadia pracuje w klinice od 4 lat gdzie pełni funkcję asysty pielęgniarskiej. Obecnie jest w trakcie studiów licencjackich I stopnia na kierunku Pielęgniarstwo.

Leokadia pracuje w klinice od 4 lat gdzie pełni funkcję asysty pielęgniarskiej. Obecnie jest w trakcie studiów licencjackich I stopnia na kierunku Pielęgniarstwo. Pracuje w placówce dermatologicznej na Wilanowie, gdzie bierze czynny udział w badaniach klinicznych, prowadząc dokumentację medyczną pacjentów. Jest ciepła i empatyczną osobą. Uwielbia piaszczyste nadmorskie plaże. 

Paulina Kierzkowska
Pielęgniarka

Paulina Kierzkowska

Paulina Kierzkowska jest magistrem pielęgniarstwa. Studia I i II stopnia ukończyła na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Jest również absolwentką kosmetologii Wyższej Szkoły Infrastruktury i Zarządzania w Warszawie. 

Paulina Kierzkowska jest magistrem pielęgniarstwa. Studia I i II stopnia ukończyła na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Jest również absolwentką kosmetologii Wyższej Szkoły Infrastruktury i Zarządzania w Warszawie. 
W Klinice pracuje od 2013 roku. Pierwsze doświadczenie zdobywała na bloku operacyjnym uczestnicząc w zabiegach Chirurgii Plastycznej. Aktualnie jest członkiem zespołu badan klinicznych pacjentów chorujących na łuszczycę, Atopowe Zapalenie Skóry, świerzbiączkę guzkowatą. Zajmuje się także wykonywaniem zabiegów z użyciem Lasera Excimerowego u pacjentów chorych na bielactwo, łuszczycę lub łysienie plackowate. Paulina to pomocna, otwarta osoba. Z pełnym zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy podchodzi do swojej pracy. Prywatnie Paulina uwielbia spędzać czas z rodziną, a w wolnych chwilach podąża za nowinkami makijażowymi.
 

Radosław Dzida
Koordynator Badań Klinicznych

Radosław Dzida

Radosław Dzida jest absolwentem wydziału chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego o specjalizacji nowoczesna chemia i synteza organiczna. Swoją ścieżkę zawodową ukierunkował na pracę w dziale badawczo – rozwojowym poszukując nowych aktywnych molekuł użytecznych w terapiach cukrzycowych. Jest współtwórcą patentu obejmującego stworzenie aktywnego agonisty GPR40.

Radosław Dzida jest absolwentem wydziału chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego o specjalizacji nowoczesna chemia i synteza organiczna. Swoją ścieżkę zawodową ukierunkował na pracę w dziale badawczo – rozwojowym poszukując nowych aktywnych molekuł użytecznych w terapiach cukrzycowych. Jest współtwórcą patentu obejmującego stworzenie aktywnego agonisty GPR40.

Od czerwca 2019 roku podjął się nowego wyzwania i pod skrzydłami Michała Korolczuka koordynuje badania kliniczne. Prywatnie interesuje się sportem: piłką nożną, siatkówką. O każdej porze chętnie rozegra partię szachów. 
 

Natalia Szymborska
Koordynator Badań Klinicznych

Natalia Szymborska

Natalia Szymborska w Klinice Ambroziak pełni funkcję koordynatora badań klinicznych. Z wykształcenia jest biotechnologiem medycznym, studia ukończyła na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. 
Doświadczenie zawodowe zdobywała w licznych instytutach badawczych w Warszawie m. in. Instytucie Medycyny Doświadczalnej im. Mossakowskiego PAN.

Natalia Szymborska w Klinice Ambroziak pełni funkcję koordynatora badań klinicznych. Z wykształcenia jest biotechnologiem medycznym, studia ukończyła na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. 
Doświadczenie zawodowe zdobywała w licznych instytutach badawczych w Warszawie m. in. Instytucie Medycyny Doświadczalnej im. Mossakowskiego PAN.
W badaniach klinicznych zajmuję się nadzorowaniem nad kompletnością dokumentacji medycznej pacjentów chorujących na AZS, łuszczycę. Sprawuję istotną rolę w komunikacji pomiędzy zespołem badawczym, a osobą monitorująca badanie kliniczne. Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach w kraju i zagranicą.

Prywatnie jest miłośniczką psychologii rozwoju osobistego.
 

Ewa Jemioło
Koordynator Badań Klinicznych

Ewa Jemioło

Ewa jest absolwentką kierunku Bezpieczeństwo Narodowe na Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Z Kliniką Ambroziak związana jest od czerwca 2020 roku. Początkowo łączyła obowiązki koordynatora badań klinicznych z pracą w recepcji, podczas której miała bezpośredni kontakt z pacjentami oraz zespołem całej kliniki.

Ewa jest absolwentką kierunku Bezpieczeństwo Narodowe na Akademii Obrony Narodowej w Warszawie.

Z Kliniką Ambroziak związana jest od czerwca 2020 roku.
Początkowo łączyła obowiązki koordynatora badań klinicznych z pracą w recepcji, podczas której miała bezpośredni kontakt z pacjentami oraz zespołem całej kliniki.

W krótkim czasie zyskała nie tylko doświadczenie, ale również sympatie i zaufanie współpracowników.

Dokładność i profesjonalne podejście do powierzonych zadań, pozwoliło jej skupić się wyłącznie na obowiązkach koordynatora badań klinicznych.

W chwili obecnej Ewa odpowiedzialna jest za coraz większą liczbę badań klinicznych tak ważnych w rozwoju i działalności Kliniki Ambroziak.
Jej pasja to sport samochodowy oraz muzyka. Wolny czas najchętniej spędza z córką i psem Miśkiem, którego przygarnęła ze schroniska.
 

Aleksandra Gross
Koordynator Badań Klinicznych

Aleksandra Gross

Aleksandra ukończyła studia licencjackie na kierunku biologia. Kolejne etapy zdobywania wiedzy i doświadczenia wiąże z pracą nad badaniami klinicznymi.

Aleksandra ukończyła studia licencjackie na kierunku biologia. Kolejne etapy zdobywania wiedzy i doświadczenia wiąże z pracą nad badaniami klinicznymi.

Jako członek zespołu badań klinicznych odpowiada za ich organizację, uzupełnianie elektronicznych baz danych pacjentów oraz wypełnianie dokumentacji badaniowej.

Interesuje się modą, uwielbia podróżować i spędzać wolny czas z rodziną i przyjaciółmi. 
 

+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy