Zarządzanie i Administracja

Joanna Ambroziak
Współwłaścicielka i Prezes Zarządu Kliniki Ambroziak

Joanna Ambroziak

Zarządzająca i prowadząca firmę, kreatorka wizerunku, kierująca marketingiem i PR-em trzech placówek. Od ponad 8 lat współprowadząca znane programy telewizyjne: „Życie bez wstydu” i „Klinika bez tajemnic”. Utytułowana jedną z najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Polsce w rankingu Pulsu Biznesu „100 Kobiet Biznesu 2020 roku”. Prywatnie spełniona mama, szczęśliwa żona, mistrzyni logistyki rodziny patchworkowej. W życiu i w firmie przebojowa i uznana Liderka. 

Ambitna Wizjonerka i Aktywna Innowatorka

od pierwszych dni istnienia Kliniki Ambroziak zajmuje się zarządzaniem i rozwojem firmy, podejmuje wszelkie codzienne wyzwania, stoi za spektakularnym sukcesem biznesowym i medialnym. 

Skutecznie dowodzi ponad stuosobowym zespołem, umiejętnie i z wyczuciem dokonuje ich wyboru. Ceni współpracę z wyjątkowymi i ambitnymi ludźmi, bo jest ona dla niej najwyższą biznesową wartością.

Droga Edukacji i Rozwoju 

od 1998 roku Joanna Ambroziak jest magistrem ekonomii, ukończyła studia na wydziale Biznesu i Administracji Gospodarczej w Warszawie, na kierunku Marketing i Kierowanie Zespołem i specjalizacją - Psychologia Sprzedaży.

Już na pierwszym roku studiów, pełna entuzjazmu i chęci rozwoju rozpoczęła swoją karierę zawodową w rodzinnej firmie Optopol Sp. z o.o.

W energicznym tempie i z powodzeniem pokonała wszystkie szczeble kariery, poznała tajniki zarządzania firmą i zespołem. 

  • W 2002 roku, w firmie Optopol, samodzielnie stworzyła i rozwinęła nowy dział – Dermatologię. To ona wprowadziła na polski rynek fundament medycyny estetycznej, innowacyjne systemy laserowe, do dziś uznane i niezbędne
  • W 2007 sprowadziła do Polski m.in. takie urządzenia laserowe jak Fraxel czy Thermage
  • W 2008, będąc jednym z głównych udziałowców Optopolu i piastując stanowisko Dyrektora Zarządzającego Pionem Dermatologii uczestniczyła w procesie wprowadzenia firmy na Giełdę Papierów Wartościowych
  • W 2010 roku brała udział w procesie sprzedaży Optopolu firmie Canon.
  • Jednocześnie w latach 2007 - 2011 pełniła funkcję Członka Rady Nadzorczej

Projektantka i Architektka klinik

Zamiłowanie do architektury, sztuki i aranżacji wnętrz pozwoliło Joannie z wyczuciem i smakiem tworzyć design każdej placówki, z finezją dopieszcza każdy ich szczegół, wprowadza zmiany i bez końca udoskonala.

Pasjonatka Rodziny i Altruistka

Największą pasją i miłością Joanny jest jej rodzina, mąż Marcin i sześcioro wspaniałych dzieci, którymi wspólnie opiekują się, przez nich nazwana mistrzynią logistyki ich patchworkowej rodziny.

Zawsze pozytywna, otwarta i pomocna, od wielu lat hojnie wspierająca niezliczone organizacje, fundacje i domy dziecka. Przede wszystkim dofinansowywuje Fundację Hematologii Rodziny Bogdani. Od 10 lat, corocznie, pomaga znanej inicjatywie ONzG wspierającej 300 dzieci z domów dziecka.

Działalność charytatywna jest dla niej priorytetową, uważa, że życie nie ma wartości ani znaczenia, gdy nie pomagamy innym i nie próbujemy zmieniać rzeczywistości, która nas otacza.

 Joanna Ambroziak poza pracą

Jest wielbicielką sztuki, miłośniczką podróży i sportu, przede wszystkim nurkowania. Propaguje zdrowy styl życia, slow food i wybornie gotuje. 

Marcin Ambroziak
Współwłaściciel, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Medyczny Kliniki Ambroziak

Marcin Ambroziak

Dr n. med., dermatolog z ponad 20 letnim doświadczeniem, współzałożyciel oraz dyrektor medyczny Kliniki Ambroziak. Międzynarodowy trener z zakresu stosowania preparatów kwasu hialuronowego, współprzewodniczący sekcji lekarzy dermatologów estetycznych Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego i jeden  z założycieli Międzynarodowego Centrum Medycyny Anti-Aging. Bierze udział w wielu badaniach klinicznych prowadzonych w klinice oraz kształceniu studentów. Od ponad 8 lat współprowadzi znane programy telewizyjne: „Życie bez wstydu” i „Klinika bez tajemnic”. Autor ponad 50 publikacji naukowych, głównie z zakresu terapii dermatologicznej. Prekursor wielu metod leczniczych dermatologii estetycznej. Z powodzeniem łączy pracę naukową, codzienną praktykę z wyzwaniami biznesowymi. 

Dr n. med. Marcin Ambroziak, jest lekarzem dermatologiem. Przez wiele lat był pracownikiem Kliniki Dermatologicznej Akademii Medycznej w Warszawie, gdzie zdobywał doświadczenie i specjalizację.

Stopień doktorski zdobył w Klinice Chirurgii plastycznej w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Dr Ambroziak prowadzi praktykę lekarską od 2000 roku. Jest współzałożycielem Kliniki Ambroziak, która specjalizuje się w dermatologii, medycynie estetycznej oraz chirurgii plastycznej i jest obecnie jednym z liderów na rynku. Klinika Ambroziak jest również jedyną prywatna kliniką, która kształci studentów medycyny.

Dr n.med. Marcin Ambroziak jest rozpoznawalny nie tylko w środowisku medycznym, szczególnie ze względu na zdolność łączenia pracy naukowej, codziennej praktyki oraz wyzwań biznesowych. Od wielu lat współprowadzi również chętnie oglądany medyczny program telewizyjny.

Jest wiceprzewodniczącym sekcji lekarzy estetycznych Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego i jednym z założycieli Międzynarodowego Centrum Medycyny Anti-Aging.

Dr Ambroziak specjalizuje się w dermatologii estetycznej, w szczególności w zastosowaniu wypełniaczy, stymulatorów oraz laseroterapii.

Beata Mikulska-Kwiek
Dyrektor Zarządzający Kliniki Ambroziak Dermatologia i Kliniki Ambroziak Szpital

Beata Mikulska-Kwiek

Beata Mikulska – Kwiek absolwentka wydziału ekonomii, który ukończyła na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie z dyplomem z Marketingu i Zarządzania.

 Karierę zawodową rozpoczęła jeszcze podczas studiów zdobywając doświadczenie w działach marketingu takich firm jak min.: City Bank Polska, L’oreal, Cussons czy Wydawnictwo Prasowe Twój Styl. 

Beata Mikulska – Kwiek absolwentka wydziału ekonomii, który ukończyła na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie z dyplomem z Marketingu i Zarządzania.

 Karierę zawodową rozpoczęła jeszcze podczas studiów zdobywając doświadczenie w działach marketingu takich firm jak min.: City Bank Polska, L’oreal, Cussons czy Wydawnictwo Prasowe Twój Styl. W latach 2001 do 2015 pracowała w Wydawnictwie Bauer, na początku  kierując działem Promocji, następnie jako Product oraz Marketing Manager. Przez ostatnie lata w Wydawnictwie pełniła funkcję Dyrektora Wydawniczego. W 2015 postanowiła spróbować sił we własnym biznesie i stworzyła autorską markę modową, która już w pierwszym roku istnienia oprócz sprzedaży online, była dystrybuowana w największej sieci stacjonarnych sklepów multi-brandowych premium w Polsce.

 Do zespołu Kliniki dołączyła w roku 2019 obejmując stanowisko Dyrektora Zarządzającego placówką dermatologiczną przy ul. Kosiarzy. Od roku 2020 odpowiada również za Szpital Chirurgiczny w Piasecznie, Call Center oraz Dział Marketingu.  

Prywatnie dumna żona, kibicująca młodym żeglarzom matka, zapalony sportowiec amator, kierowniczka rodzinnej kuchni, domowy inspektor sanitarny.

Dorota Mierzejewska
Główna Księgowa

Dorota Mierzejewska

Dorota rozpoczęła przygodę z szeroko pojętymi finansami w 1995r. w Biurze Audytorskim, gdzie zdobywała doświadczenie zawodowe  i doskonaliła swoje umiejętności. Przez ten czas ukończyła wiele kursów oraz uzyskałam Certyfikat Ministra Finansów do usługowego prowadzenia ksiąg. 

Dorota rozpoczęła przygodę z szeroko pojętymi finansami w 1995r. w Biurze Audytorskim, gdzie zdobywała doświadczenie zawodowe  i doskonaliła swoje umiejętności. Przez ten czas ukończyła wiele kursów oraz uzyskałam Certyfikat Ministra Finansów do usługowego prowadzenia ksiąg. Podnosząc swoje kwalifikacje, uczestniczy w licznych szkoleniach oraz śledzę publikacje branżowe. Ukończyła studia na Wydziale Zarządzania UW o specjalizacji Finanse i Rachunkowość. 

Z Kliniką związana od 2020 roku, gdzie objęła stanowisko Głównej Księgowej. Wraz z zespołem odpowiada za sprawy finansowo-księgowe Spółki.

Jest osobą odpowiedzialną, pogodną, lubiącą nawiązywać nowe kontakty. Chętnie uczestniczy w nowych projektach.

Wolny czas najczęściej spędza z rodziną. Lubi dobrą książkę, spotkania ze znajomymi i podróże.

 

Bartłomiej Kwiek
Dyrektor Naukowy, Kierownik Klinika Ambroziak Dermatologia

Bartłomiej Kwiek

Dr hab. n. med. Bartłomiej Kwiek, Prof. U. Ła. jest wieloletnim wykładowcą akademickim. Prowadził wykłady dla studentów Wydziału Lekarskiego, Stomatologii, Farmacji i Podyplomowych Studiów Dermatologii Estetycznej.

Dr hab. n. med. Bartłomiej Kwiek, Prof. U. Ła. jest wieloletnim wykładowcą akademickim. Prowadził wykłady dla studentów Wydziału Lekarskiego, Stomatologii, Farmacji i Podyplomowych Studiów Dermatologii Estetycznej. Od ukończenia I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w roku 2000 do 2020 był związany z Kliniką Dermatologiczną WUM, gdzie odbył szkolenie specjalizacyjne i studia doktoranckie pod kierownictwem Prof. Andrzeja Langnera w dziedzinie Dermatologii i Wenerologii. W 2004 roku odbył roczny staż w Klinice Dermatologicznej Uniwersytetu w Bonn pod kierownictwem Prof. Thomasa Biebera i Prof. Nataliji Novak w ramach Stypendium Otto Braun-Falco. Ponadto był stypendystą Euroderm Excellence (Stypenium Szkoleniowe w Rzymie w 2006 roku) i American Academy of Dermatology (Stypenium Szkoleniowe w Waszyngtonie w 2004 roku).

Jest autorem ponad 50 publikacji naukowych z zakresu dermatologii (leczenie trądziku, łuszczycy, atopowego zapalenia skóry, chorób włosów) i dermatologii estetycznej oraz rozdziałów podręczników w języku polskim i angielskim. Jego prace publikowane w prestiżowych pismach polskich i obcojęzycznych, w tym także w najbardziej prestiżowym piśmie alergologicznym na świecie (Journal of Allergy and Clinical Immunology – organ stowarzyszenia Amerykańskiej Akademii Alergii, Astmy i Immunologii), za którą to pracę otrzymał Nagrodę Ministra Zdrowia. Jest członkiem European Society for Dermatological Research, European Academy of Dermatology and Venerology i Polskiego Towarzystwa Dermatologii i Wenerologii. W 2019 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym za prace nad wykorzystaniem laseroterapii w leczeniu malformacji naczyniowych. Dwie prace z tego cyklu zostały przedstawione na okładkach wiodącego czasopisma medycyny laserowej: Lasers in Surgery and Medicine.

Z Kliniką Ambroziak związany jest od początku jej istnienia. Specjalizuje się w leczeniu i laseroterapii chorób skóry, w tym szczególnie łuszczycy, trądziku i jego powikłań, zmian naczyniowych i trądziku różowatego, atopowego zapalenia skóry a także w dermatologii estetycznej i zabiegowej.

Aleksandra Derlatka
Zastępca Głównej Księgowej

Aleksandra Derlatka

Aleksandra jest magistrem ekonomii UW z ukończonymi studiami podyplomowymi z zakresu Rachunkowości.
Jest księgową z ponad 20-to letnim stażem w zawodzie, posiadająca Certyfikat Ministerstwa Finansów uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

Aleksandra jest magistrem ekonomii UW z ukończonymi studiami podyplomowymi z zakresu Rachunkowości.
Jest księgową z ponad 20-to letnim stażem w zawodzie, posiadająca Certyfikat Ministerstwa Finansów uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.
Wiedzę z zakresu księgowości i podatków zdobywam i aktualizuję biorąc udział w szkoleniach oraz śledząc publikacje branżowe.
W Klinice pełni funkcję zastępcy Głównej Księgowej i wraz z zespołem jest odpowiedzialna za prawidłowość procesów z zakresu finansowo-księgowego.
Wolny czas lubię spędzać z rodziną, przyjaciółmi i na spacerach z psem. 
Fanka kryminałów zarówno w wersji książkowej jak i filmowej.
 

Karolina Rybak
Kierownik Biura Zarządu

Karolina Rybak

Karolina pełni w klinice funkcję Kierownika Biura Zarządu. Z wykształcenia jest tłumaczką. Studia ukończyła na Uniwersytecie SWPS. Praktyczne umiejętności organizacyjne zdobywała w różnych branżach – m.in. rozrywkowej i wydawniczej. Zajmowała się organizacją wydarzeń, jak również procesem wydawniczym i redakcją amerykańskich pism specjalistycznych.

Karolina pełni w klinice funkcję Kierownika Biura Zarządu.
Z wykształcenia jest tłumaczką. Studia ukończyła na Uniwersytecie SWPS.

Praktyczne umiejętności organizacyjne zdobywała w różnych branżach – m.in. rozrywkowej i wydawniczej. Zajmowała się organizacją wydarzeń, jak również procesem wydawniczym i redakcją amerykańskich pism specjalistycznych.

Od 2012 r. wkłada całą energię w pracę w klinice, ściśle współpracując z 3 placówkami. Pomaga we wdrażaniu nowych rozwiązań, a także ściśle współpracuje z zarządem przy organizacji pracy firmy. Aktywnie uczestniczyła w procesie powstawania i otwarciu Szpitala Ambroziak oraz kompletowaniu nowego zespołu. Karolina jest również odpowiedzialna za organizację szkoleń dla lekarzy. Od 8 lat nadzoruje działania medialne w Klinice związane z nagraniami programu Klinika Bez Tajemnic (wcześniej Życie Bez Wstydu).

W czasie wolnym ucieka z miasta i wycisza się z dala od codziennego pośpiechu i zgiełku. Fanka jazzu.

Małgorzata Filipek
Opiekun Klientów VIP, Specjalista ds. Social Media

Małgorzata Filipek

Małgorzata Filipek  jest absolwentką Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie na kierunku Kosmetologia oraz Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku Prowadzenie i Monitorowanie Badań Klinicznych. W Klinice Ambroziak pracuje od 2013 r. Obecnie zajmuje stanowisko Opiekuna Klienta VIP oraz Specjalisty ds. Mediów Społecznościowych. 

Małgorzata Filipek jest absolwentką Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie na kierunku Kosmetologia oraz Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku Prowadzenie i Monitorowanie Badań Klinicznych. 

W Klinice Ambroziak pracuje od 2013 r. Obecnie zajmuje stanowisko Opiekuna Klienta VIP oraz Specjalisty ds. Mediów Społecznościowych.  Gosia stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach z zakresu marketingu, social mediów oraz licznych warsztatach z zakresu profesjonalnej obsługi pacjenta, nawiązywania i budowania relacji oraz analizy potrzeb klienta, co przekłada się na jej wyjątkowe umiejętności interpersonalne.

Na co dzień w pracy pomaga jej wrodzone, pozytywne nastawienie do świata i życzliwość. W czasie wolnym trenuje sporty walki i zajmuje się florystyką. Miłośniczka literatury faktu i dobrego filmu.

Klaudia Grądzka
Koordynator Placówki Klinika Ambroziak

Klaudia Grądzka

Klaudia ukończyła studia na kierunku dziennikarstwa o specjalizacji „Strategia reklamy i PR”. Poprzednia praca, w biurze handlowym Orange, na stanowisku Account Manager, pozwoliła jej zdobyć doświadczenie w zakresie relacji z klientem. Odpowiadała tam za kontakty z klientami B2B i realizację umów.

Klaudia ukończyła studia na kierunku dziennikarstwa o specjalizacji „Strategia reklamy i PR”. Poprzednia praca, w biurze handlowym Orange, na stanowisku Account Manager, pozwoliła jej zdobyć doświadczenie w zakresie relacji z klientem. Odpowiadała tam za kontakty z klientami B2B i realizację umów.

Swoją przygodę z branżą medyczną rozpoczęła w firmie Centrum Medyczne Damiana. W klinice pracuje od 2016 roku – początkowo na stanowisku recepcjonistki w Klinice Ambroziak w Piasecznie, a obecnie zajmuje stanowisko specjalisty ds. administracyjno–magazynowych.

W wolnych chwilach lubi podróżować, kocha Włochy i włoskie jedzenie. Najlepiej wypoczywa spacerując po plaży. Jej marzeniem jest podróż dookoła świata.

Kamila Pisklak
Koordynator Placówki Klinika Ambroziak Dermatologia

Kamila Pisklak

Kamila jest absolwentką Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie na wydziale Biologiczno-Rolniczym ukończyła kierunek Technologia Żywności i Żywienie Człowieka. 

Kamila jest absolwentką Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie na wydziale Biologiczno-Rolniczym ukończyła kierunek Technologia Żywności i Żywienie Człowieka. 
Po krótkiej przygodzie z zawodem dietetyka, Kamila rozpoczęła pracę w obszarze administracji. Poszukiwanie nowych możliwości i chęć rozwoju sprawiły, że w 2019 roku związała się z Kliniką Ambroziak.

Obecnie pełni funkcję koordynatora Kliniki Ambroziak Dermatologia. 
W pracy najbardziej ceni kontakt z ludźmi i wyzwania. Bardzo chętnie angażuje się w nowe projekty. 

Wolny czas najchętniej spędza na ukochanym Roztoczu. 

 

Małgorzata Bochenek
Koordynator placówki Klinika Ambroziak Szpital

Małgorzata Bochenek

Małgorzata Bochenek jest pielęgniarką instrumentariuszką. Dyplom licencjata obroniła na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej. Następnie kontynuowała edukację w Akademii Finansów na wydziale Ekonomiki i Organizacji Ochrony Zdrowia. Kierunek ten ukończyła z tytułem magistra ze specjalizacją – Pielęgniarstwo operacyjne.

Małgorzata Bochenek jest pielęgniarką instrumentariuszką. Dyplom licencjata obroniła na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej. Następnie kontynuowała edukację w Akademii Finansów na wydziale Ekonomiki i Organizacji Ochrony Zdrowia. Kierunek ten ukończyła z tytułem magistra ze specjalizacją – Pielęgniarstwo operacyjne.

Przez wiele lat doskonaliła swoje umiejętności i zdobywała doświadczenie zawodowe, pracując w prywatnych placówkach medycznych jako koordynatorka bloku operacyjnego.

W naszej klinice Małgorzata pełni funkcję Koordynatora Medycznego Kliniki. Jej obowiązki polegają na kontaktach z pacjentami, kontroli poprawności dokumentacji medycznej oraz organizowaniu pracy w placówce.

W czasie wolnym pochłania książki, a jeśli aura pozwala, jeździ na rowerze.

Ilona Jarzębska
Specjalista ds. kadr

Ilona Jarzębska

Ilona ukończyła studia na kierunku Zarządzanie o specjalizacji Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Swoja przygodę zawodową z kadrami i płacami rozpoczęła 12 lat temu. Posiada certyfikat zawodowy Kierownika ds. kadr i płac i taką też funkcję pełni w Klinice dbając o prawidłowość procesów kadrowo – płacowych. 

Ilona ukończyła studia na kierunku Zarządzanie o specjalizacji Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Swoja przygodę zawodową z kadrami i płacami rozpoczęła 12 lat temu. Posiada certyfikat zawodowy Kierownika ds. kadr i płac i taką też funkcję pełni w Klinice dbając o prawidłowość procesów kadrowo – płacowych. 
Praca jest również jej pasją, o czym świadczy stałe pogłębianie wiedzy poprzez szkolenia, kursy i publikacje branżowe. Zarówno prywatnie jak i zawodowo ceni sobie szczerość, dobry kontakt z ludźmi oraz pozytywne nastawienie. 
Czas wolny lubi spędzać w gronie rodziny aktywnie, najchętniej na rowerze.
Gdy znajdzie chwilę tylko dla siebie – oddaje się dobrej lekturze. 
 

Marta Kolińska
Dział Księgowości

Marta Kolińska

Marta rozpoczęła swoja przygodę z księgowością 15 lat temu i trwa do dzisiaj. Doświadczenie zdobywała w różnych branżach, takich jak media, transport i reklama.

Marta rozpoczęła swoja przygodę z księgowością 15 lat temu i trwa do dzisiaj. 

Doświadczenie zdobywała w różnych branżach, takich jak media, transport i reklama. W klinice pracuje w dziale księgowym. Stale doskonale swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w różnorodnych kursach i szkoleniach. 

W wolnej chwile lubi spędzać czas z rodziną, najchętniej na świeżym powietrzu. Miłośniczka dobrej kuchni i pięknych ogrodów. Ceni sobie ciszę, spokój i prywatność.

Karolina Kaczyńska
Dział Logistyki

Karolina Kaczyńska

Karolina ukończyła studia na kierunku Logistyka.  Doświadczenie zdobywała w jednej z polskich linii lotniczych prywatnych odrzutowców, pracując w dziale technicznym oraz finansowym. 

Karolina ukończyła studia na kierunku Logistyka.  Doświadczenie zdobywała w jednej z polskich linii lotniczych prywatnych odrzutowców, pracując w dziale technicznym oraz finansowym. Prace w Klinice rozpoczęła w 2019 roku. Obecnie zajmuje stanowisko kierownika ds. logistyki oraz współpracuje z działem finansowym.

 

Małgorzata Gryziak
Dział Logistyki

Małgorzata Gryziak

Małgorzata ukończyła studia na kierunku Zarządzania i Administracji o specjalizacji Zarządzanie łańcuchem dostaw – Logistyka.

Małgorzata ukończyła studia na kierunku Zarządzania i Administracji o specjalizacji Zarządzanie łańcuchem dostaw – Logistyka.

Doświadczenie zdobywała w firmie zajmującej się reklamą dla wielu znanych marek. W Klinice Ambroziaki pracuje w dziale logistyki dbając o prawidłowe zaopatrzenie wszystkich placówek.

+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy