USG

Diagnostyka w Klinice Ambroziak

W Klinice Ambroziak zapewniamy kompleksową diagnostykę USG. Badanie oferujemy pacjentom zarówno kontrolnie, jak i jako niezbędny element przed zabiegami, np. z zakresu chirurgii plastycznej.

W zależności od badanej części ciała, niektóre spotkania będą wymagały przygotowania. USG brzucha wymaga od pacjentów przyjścia na czczo, czyli w tym przypadku musi minąć co najmniej 6 godzin od zjedzenia ostatniego posiłku. Wykonywane w naszej klinice USG piersi oraz USG tarczycy nie wymagają natomiast od pacjentów większych przygotowań. Podczas badania niezbędne będzie jedynie odsłonięcie badanych części ciała, a także zdjęcie ewentualnej biżuterii, która mogłaby utrudniać dostęp do narządów.

Dzięki badaniu ultrasonograficznemu już na wczesnym etapie możemy wykryć wszelkie nieprawidłowości. Specjalista przyjrzy się wynikowi i oceni, czy w obrębie narządów zachodzą zmiany mogące świadczyć o stanach zapalnych, a także dostrzeże ewentualne torbiele, a nawet guzy. Po wykryciu nieprawidłowości przez lekarza oraz wdrożeniu metody leczenia badanie USG dobrze jest powtórzyć, aby sprawdzić, czy leczenie okazało się skuteczne i wyeliminowaliśmy problem. Warto również wiedzieć, że badanie USG zaliczane jest do mało inwazyjnych i w pełni bezpiecznych, dlatego nie powinniśmy się go szczególnie obawiać. Trwa zaledwie 10 minut, jest całkowicie bezbolesne, a wynik otrzymamy od ręki.

Naturalne i natychmiastowe efekty!
Umów się na konsultację!

Porozmawiajmy
USG piersi, jamy brzusznej, tarczycy

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Zadzwoń
Wykonaj USG przed zabiegami medycyny estetycznej

Badanie USG jest obowiązkowe przez operacją plastyczną piersi.

Jeżeli w obrębie naszego biustu zostaną wykryte guzy lub torbiele, wówczas konieczne będzie wstrzymanie się z planowanym zabiegiem medycyny estetycznej. Najważniejsze jest dla nas, aby pacjenci byli zadowoleni z efektów naszej pracy oraz mogli cieszyć się pięknym i atrakcyjnym wyglądem. Nie będzie to jednak możliwe w przypadku, gdy w obrębie piersi wykryte zostaną niepokojące stany. Wyłącznie zdrowe piersi, w obrębie których nie wykryto żadnych niepokojących zmian, można poddawać operacjom z zakresu chirurgii plastycznej.

Podobnie wygląda sytuacja z wszelkimi zabiegami planowanymi w obrębie brzucha. Liposukcja bądź inne równie inwazyjne zabiegi wymagają skontrolowania naszych narządów poprzez wykonanie USG jamy brzusznej. Jeżeli badanie wykaże nieprawidłowości, wówczas konieczne będzie wstrzymanie się z zabiegiem na czas wyleczenia przypadłości. Warto również zaznaczyć, że nie istnieją większe przeciwwskazania do wykonywania badania ultrasonograficznego. Warto jednak wstrzymać się, jeżeli w obrębie danego miejsca mamy otwartą ranę lub oparzenie. Wówczas lepiej przystąpić do badania po zagojeniu rany.

+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy