Cosmelan - Terapia Depigmentacyjna

Pożegnaj przebarwienia
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Plamy barwnikowe to bardzo uciążliwy problem estetyczny, z którym spotykają się tysiące pacjentów. Dzięki skutecznej metodzie czyli terapii Cosmelan stosowanej w Klinice Ambroziak od lat, jesteśmy w stanie pozbyć się plam na poziomie 99%.

Kuracja Cosmelan umożliwia nie tylko skuteczne pozbycie się plam barwnikowych, ale i przywraca skórze gładkość i blask. Program terapii Cosmelanem jest indywidualnie dopasowywany do potrzeb pacjenta i fototypu jego skóry.

Dlaczego warto?

Główną zaletą zabiegu Cosmelan jest jego skuteczność na plamy i przebarwienia - aż 99%. Dodatkowo, zabieg przywraca skórze blask i sprawia, że jest znowu promienna i gładka, idealna na sezon letni.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Twarz, szyja, dekolt, dłonie

Cena

2500 zł

Rozwiązany problem

Przebarwienia posłoneczne, przebarwienia hormonalne, melasma

Jak często powtarzać

W zależności od nawrotu zmian, kurację można powtarzać w kolejnym sezonie jesienno-zimowym

Czas trwania zabiegu

Około 30 min

Efekty

Stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. Przy ciemnej skórze plamy znikają po 8-10 dniach. U osób o jasnej karnacji - blondyni i szatyni o jasnych oczach - zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem. W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%. Choć przebarwienia praktycznie znikają, czasem można dostrzec cień w miejscu, gdzie poprzednio było zlokalizowane.

Naturalne i natychmiastowe efekty!
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Etap I odbywa się w gabinecie lekarskim i polega na nałożeniu przez lekarza na skórę maski z preparatu Cosmelan 1. Maska pozostaje na skórze przez kilka godzin, po czym jest zmywana przez pacjenta w domu. Czas aplikacji maski wynosi 5-10 godzin i jest określany przez lekarza w zależności od typu skóry. Etap II polega na kontynuacji terapii w domu kremem Cosmelan 2. Pozwala to podtrzymać i pogłębić efekt zabiegu. Kontynuacja leczenia w domu gwarantuje trwałość rezultatów terapii rozpoczętej w gabinecie lekarskim i pozwala na skuteczne usunięcie przebarwień. Chociaż pod koniec pierwszego tygodnia będzie już widoczna wyraźna poprawa stanu skóry i rozjaśnienie przebarwień, to kuracja musi trwać przynajmniej 3 miesiące. Skrócenie terapii może spowodować powrót do stanu wyjściowego i konieczne będzie powtórzenie kuracji.

Ważne jest zachowanie ciągłości kuracji. Jeśli leczenie preparatem Cosmelan zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, ale jedynie ją przerywa. Po zakończeniu kuracji trzeba także pamiętać o stosowaniu odpowiednich filtrów przeciwsłonecznych z faktorem SPF 50. Jeśli bowiem zaniedbamy ochronę, a organizm ma skłonności do powstawania przebarwień - plamy mogą powstać ponownie.

Aktywny stan zapalny, uczulenie na składniki produktu, ekspozycja na słońce po zabiegu.

Nie, zabieg Cosmelan nie jest w ogóle bolesny.

Opinie

* * * * *
Polecam z całego serca :)
Łukasz Dial

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Laser Discovery Pico

Laser Discovery Pico

Zabiegi laserem Discovery Pico pozwalają lekarzom zwalczyć wiele defektów. Usunięcie tatuażu, leczenie skomplikowanych przebarwień - posłonecznych, pozapalnych i hormonalnych (melasma).
Peeling Fenolowy
Agnieszka Motyl - Pracownik Call Center

Peeling Fenolowy

Podstawowym wskazaniem głębokich peelingów fenolowych jest leczenie nasilonych zmarszczek twarzy, zabiegi te wykonuje się same lub łączy się je z ...
Laser Cutera Enlighten III

Laser Cutera Enlighten III

Niechciane tatuaże, mała witalność skóry, zmiany barwnikowe oraz blizny - wszystkie te problemy potrafią być bardzo uciążliwe i każdy kto je ...
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy