Dopęcherzowe podanie toksyny botulinowej

Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Rezerwuję

Nadreaktywność pęcherza oraz nietrzymanie moczu dotyczy wielu kobiet w różnym wieku. Problem ten często powstaje z upływem lat, ale występuje również po przebytym porodzie. Dlatego tak ważne jest by zadbać o ten aspekt swojego zdrowia i komfortu życia.

Toksyna botulinowa wstrzykiwana jest bezpośrednio do pęcherza moczowego,w pozycji ginekologicznej. Dzięki temu wyeliminowane zostaje nagłe parcie, które powoduje niekontrolowany wypływ moczu. Zabieg zazwyczaj wykonywany jest w krótkim znieczuleniu dożylnym. Sam zabieg trwa około 15-20 minut. Pacjenci odczuwają efekt zabiegu już 7-10 dniach od zabiegu. Efekty utrzymują się nawet 9 miesięcy. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do domu.

Dlaczego warto?

Nadreaktywność pęcherza to bardzo uciążliwy problem, dlatego warto wdrożyć wszelkie możliwe metody leczenia. Ostrzyknięcie pęcherza toksyną botulinową to zabieg krótki, niewymagający rekonwalescencji a co najważniejsze bardzo skuteczny.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

pęcherz

Rozwiązany problem

nadreaktywność pęcherza moczowego oporna na leczenie farmakologiczne.

Jak często powtarzać

zabieg należy powtarzać co ok. 8-9 miesięcy

Czas trwania zabiegu

ok. 20 min.

Efekty

Pacjenci odczuwają efekt zabiegu już 7-10 dniach od zabiegu. Efekty utrzymują się nawet 9 miesięcy.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Zabieg wykonywany jest w krótkim znieczuleniu dożylnym. Toksyna botulinowa wstrzykiwana jest bezpośrednio do pęcherza moczowego,w pozycji ginekologicznej.. Dzięki temu wyeliminowane zostaje nagłe parcie, które powoduje niekontrolowany wypływ moczu. Sama procedura ostrzyknięcia trwa około 15-20 minut.

Zakażenie dróg moczowych, uczulenie na toksynę botulinową oraz miastenia (choroba Erba-Goldflama).

Nier, zabieg wykonuje się w znieczuleniu

Efekty zabiegu odczuwalne są już po 7-10 dniach po zabiegu; znacznie ograniczenie nadreaktywności pęcherza moczowego

do 9 miesięcy

Powikłania po zabiegu obserwuje się rzadko, ale jeśli się pojawią są to: bóle głowy, krwiomocz, biegunka, ból brzucha oraz gorączka. Wszystkie objawy powinny ustąpić w przeciągu kilku dni.

Już po 7-10 dniach po zabiegu

Tak, co ok. 9 miesięcy

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

HIFU ginekologiczne

HIFU ginekologiczne

Proces starzenia organizmu dotyczy wszystkich jego narządów. Bardziej wiotka staje się nie tylko skóra, ale również śluzówki, mięśnie. Cierpi na ...
Elektromagnetoterapia - silne mięśnie dna miednicy w 3 tygodnie

Elektromagnetoterapia - silne mięśnie dna miednicy w 3 tygodnie

Wokół osłabionych mięśni dna miednicy i związanego z tym problemu nietrzymania moczu narosło wiele mitów. Dwa najbardziej szkodliwe są takie, ...
Laserowa rewitalizacja pochwy - nieinwazyjna ginekologia estetyczna

Laserowa rewitalizacja pochwy - nieinwazyjna ginekologia estetyczna

Okolice intymne u większości pań bywają wstydliwym tematem i wiele z nich wciąż obawia się zgłosić do specjalisty. Tymczasem przypadłości ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy