Lipofilling Adivive

Piękno czerpane z natury
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Lipofilling ADIVIVE to nowatorski system umożliwiający separację tkanki tłuszczowej, a efektem podania pozyskanego materiału może być m.in. uzyskanie efektu liftingu objętościowego piersi i pośladków, korygowanie blizn zanikowych w trwały sposób.

Pobrana w trakcie zabiegu tkanka tłuszczowa poddawana jest separacji z zastosowaniem opatentowanej technologii filtrów F.P.U. (fat processing unit). W rezultacie pozyskiwana jest frakcja pozbawiona starych oraz uszkodzonych komórek, bogata natomiast nie tylko w najmłodsze, żywotne komórki tłuszczowe, lecz również w bezcenne komórki macierzyste.

Właśnie ta frakcja używana jest do precyzyjnego modelowania ciała. Podane komórki bez problemu się przyjmują, unaczynniają oraz zaczynają funkcjonować w miejscu przeszczepu, stanowiąc naturalny, autogenny wypełniacz. To w znaczny sposób podnosi skuteczność oraz trwałość efektów procedury bez konieczności wszczepiania materiału w nadmiarze. Podstawową wadą dotychczasowo wykonywanych transferów tłuszczowych było przemijanie efektu wypełnienia. W tradycyjnych zabiegach ocenia się, że tylko do 30% objętości tłuszczu przeszczepionego pozostaje trwale w miejscu podania.

Brak reakcji odrzucenia przeszczepu przez organizm, czyli bezpieczeństwo pozabiegowe to dodatkowa zaleta zabiegu.

Mechaniczne pobranie tkanki tłuszczowej może być jednocześnie przeprowadzone z zabiegiem liposukcji NIL, zapewniając kompleksowe działanie i właściwe wyprofilowanie sylwetki.

Dlaczego warto?

Lipofilling to bezpieczny zabieg, który wyróżnia się niewielką inwazyjnością oraz niskim ryzykiem powikłań a jego atutem jest naturalność, czyli brak wykorzystania "obcych" substancji (np. kwas hialuronowy) oraz materiałów (np. implanty). Materiał wypełniający nie rodzi ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych i może być aplikowany w dowolne miejsce, ponieważ pochodzi od tego samego pacjenta. Jest to pewna i sprawdzona metoda w zakresie zabiegów piersi, szczególnie dla kobiet odczuwających dyskomfort z powodu ich małego rozmiaru oraz niedorozwoju: powiększenie rozmiaru (zwykle o jeden rozmiar), modelowanie kształtu; zwiększenie jędrności; po mastektomii w celu rekonstrukcji; poprawienie kondycji ciała i piersi po okresie ciąży i karmienia.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Całe ciało

Rozwiązany problem

utrata objętości oraz elastyczności skóry w danej okolicy

Jak często powtarzać

Zabieg jednorazowy na 2-3 lata, w zależności od wahań wagi

Czas trwania zabiegu

Ok. 1,5-2h w zależności od obszaru zabiegowego

Efekty

Efekt zabiegu widoczny jest po kilku dniach - skóra staje się bardziej elastyczna, wygląda młodziej a powierzchnia poddana zabiegowi zwiększa swoją objętość, natomiast efekt odmładzający narasta stopniowo w ciągu trzech miesięcy. W wyniku działania ADIVIVE efekt wypełnienia utrzymuje się przez wiele lat w formie niemal niezmienionej (w miejscu podania utrzymuje się około 80% objętości wyjściowej).

Fizjoterapia jest nieodłącznym ogniwem operacji lipofillingu, szczególnie jeśli dotyczy on dużych obszarów. Fizjoterapia pooperacyjna zapewni lepsze, szybsze efekty przeprowadzonego zabiegu oraz zminimalizuje ryzyko wystąpienia powikłań. Fizjoterapeuta dokona oceny i w zależności od czasu, jaki minął od operacji, wykona zabiegi takie, jak naświetlanie lampą LED, kinesiotaping przeciwobrzękowy, kinesiotaping na blizny, drenaże manualne limfatyczne, mobilizacje blizny, drenaże Icoone, zabieg STORZ, laseroterapię na blizny oraz nauczy, w jaki sposób należy wykonywać autoterapię w domu. 

Naturalne i natychmiastowe efekty!
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Przed przystąpieniem do zabiegu lipofillingu piersi Adivive niezbędna jest konsultacja z lekarzem, który zleci badania niezbędne do określenia stanu zdrowia pacjenta oraz zakwalifikowania do zabiegu (badania krwi oraz USG piersi). Procedura rozpoczyna się od pobrania własnej tkanki tłuszczowej za pomocą kaniuli najczęściej z okolic bioder, brzucha, ud. Za pomocą systemu Adivive z pobranej tkanki tłuszczowej odseparowuje się jego najbardziej wartościową frakcję, jest to najzdrowsza oraz najmłodsza tkanka wzbogacona w komórki macierzyste. Następnie pobrany materiał wszczepiany jest w wybraną część ciała. Zabieg jest całkowicie sterylny, ponieważ odbywa się w układzie zamkniętym.

Po zabiegu można powrócić do normalnych czynności już po kilku dniach od jego przeprowadzenia. Przez 2 tygodnie powinno się unikać gorących kąpieli, sauny i basenu.

Nieprawidłowe czynniki krzepnięcia krwi, przyjmowanie leków rozrzedzających krew (np. aspiryna), zakrzepica w wywiadzie, infekcje, choroby autoimmunologiczne, niektóre choroby piersi, nadwrażliwość na niektóre leki, niektóre choroby wątroby i nerek, zbyt niska waga ciała

Nie, zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu.

Efekt utrzymuje się długo, natomiast trzeba pamiętać, że przeszczepiana tkanka tłuszczowa zachowuje się tak jak reszta komórek łuszczowych w organizmie. W przypadku nagłej lub znacznej utraty wagi piersi również stracą objętość.

Efekt zabiegu Lipofilling Active widoczny jest już po kilku dniach.

Co około 2-3 lata.

Opinie

* * * * *
Miła atmosfera,polecam,dbałość o pacjenta
Monika

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Powiększenie piersi implantami

Powiększenie piersi implantami

Istnieje jeden szczególny zabieg, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością pośród naszych pacjentek. Mowa tu oczywiście o powiększaniu piersi ...
Smartlux - Terapia LED Anti-Aging
Katarzyna Gros - Pielęgniarka

Smartlux - Terapia LED Anti-Aging

Terapia światłem LED, zwana także fototerapią, wykorzystuje terapeutyczną rolę światła widzialnego w celu leczenia lub znacznej poprawy stanu niektórych schorzeń, ...
Drenaż  Icoone

Drenaż Icoone

Icoone laser to doskonała alternatywa do drenażu manualnego. Często po niektórych zabiegach z zakresu chirurgii plastycznej wskazane jest wykonanie mocniejszego ...
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy