Liposukcja laserowa - lipoliza
Oporny tłuszczyk w niektórych partiach ciała nie daje ci spokoju? Można próbować naprawdę wielu metod na pozbycie się nadmiernej tkanki tłuszczowej, jednak żadna nie gwarantuje stuprocentowych efektów. Nasze ciała są różne i nie istnieje jeden uniwersalny sposób na pozbycie się oponki czy boczków. W grę wchodzić mogą również uwarunkowania genetyczne czy choroby metaboliczne, które zdecydowanie nie sprzyjają chudnięciu. Na szczęście naprzeciw naszym oczekiwaniom wychodzi zabieg liposukcji laserowej.
Laserowe uwuwanie tłuszczu z brzucha i ciała
Osoby, które chciałby pozbyć się kilku centymetrów w talii czy innych częściach ciała jednocześnie często obawiają się dość inwazyjnej liposukcji z brzucha. Na szczęście istnieje metoda usuwania tłuszczu zwana również liposukcją laserową, pomagająca w pozbywaniu się nadprogramowych centymetrów. W klasycznym odsysaniu lekarz mechanicznie usuwa tkankę tłuszczową, a po wykonaniu takiego zabiegu skóra często nie nadąża z dostosowaniem się do nowych rozmiarów ciała i pozostaje wiotka lub obwisła. Laser działa kompleksowo na wiele aspektów. Przede wszystkim jego działanie opiera się na wykorzystaniu fal o różnych długościach. Dzięki nim możemy osiągnąć optymalne rezultaty. Fale o większych długościach pozwalają dotrzeć i pozbyć się tkanki tłuszczowej. Te o długościach nieco mniejszych doprowadzają do obkurczania się skóry, jak również stymulują ją do produkcji nowych włókien kolagenowych. Takie połączenie sprawia, że nie tylko pozbędziemy się tłuszczyku i wymodelujemy oporne miejsca na naszym ciele, ale także uzyskamy jędrną i elastyczną skórę. Co więcej, zabieg liposukcji laserowej to także dobry sposób na pożegnanie problemu nadpotliwości. Końcówka lasera umieszczona pod skórą, która wytwarza ciepło, może doprowadzić do zmniejszenia się lub też całkowitego wyeliminowania problemu nadmiernego pocenia się.
Dlaczego warto?
Jeżeli chcemy pozbyć się tłuszczu z wybranych partii ciała, a jednocześnie wolimy uniknąć powikłań i rekonwalescencji – zabieg laserowej liposukcji może okazać się strzałem w dziesiątkę. Pozwoli on nam w końcu pożegnać problem niezgrabnych ud, oponki na brzuchu czy wystających boczków. Co więcej, za jego sprawą możemy skutecznie zwalczyć problem cellulitu, jak również wyeliminować doskwierającą nam nadpotliwość.
Co musisz wiedzieć?
Obszar
Cena
Rozwiązany problem
Jak często powtarzać
Czas trwania zabiegu
Efekty
Po zabiegu laserowej liposukcji możemy spodziewać się naprawdę pozytywnych dla naszego ciała efektów. Będzie trzeba na nie poczekać do maksymalnie trzech miesięcy, jednak możemy mieć pewność, że przy zachowaniu odpowiedniego stylu życia utrzymają się one na wiele lat. Skóra po zabiegu będzie zdecydowanie bardziej napięta, wygładzona i jędrna, a my w końcu pochwalimy się sylwetką, o jakiej zawsze marzyliśmy.
Umów się na konsultację!
FAQ
Zabieg przebiega w znieczuleniu miejscowym, któremu pacjent poddawany jest bezpośrednio przed wykonaniem całej procedury. Kiedy znieczulenie zacznie działać, specjalista wykonuje niewielkie nakłucia, w których następnie umieszcza specjalny cieniutki światłowód lasera. Za jego pośrednictwem dostarczana jest energia cieplna, która powoduje rozbijanie komórek tłuszczowych. Cała procedura zazwyczaj nie trwa dłużej niż 1,5 godziny. Po zabiegu pacjent będzie mógł odpocząć przez około godzinę w komfortowym pokoju Kliniki Ambroziak, wyposażonym w łazienkę, telewizor oraz internet. Jeżeli pacjent nie będzie zgłaszał żadnych niepokojących objawów, wówczas nic nie stoi na przeszkodzie, aby udał się do domu.
Po wykonaniu całej procedury zalecamy stosowanie przez 2 tygodnie specjalnych ubranek pozabiegowych wysokiej jakości, dostarczanych przez Klinikę. Po zabiegach na twarzy i szyi stosujemy specjalny ujędrniający opatrunek elastyczny, który zakłada się wyłącznie na noc. Aby nie obciążać ciała, radzimy również unikanie jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Do regularnych ćwiczeń i uprawiania sportu można powrócić po upływie trzech miesięcy. Obszarów, którym została poddana kuracja, nie należy również narażać na kontakt z promieniowaniem UV. Dlatego konieczne jest stosowanie filtrów przeciwsłonecznych przez co najmniej 1,5 miesiąca po zabiegu. Warto również ograniczyć spożywanie alkoholu, papierosów czy nawet kawy, ponieważ substancje te mogą spowalniać proces gojenia.
Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz zleci nam wykonanie szeregu badań, w tym badań krwi, które potwierdzą nasz stan zdrowia. Z laserowej liposukcji będą musiały zrezygnować osoby, które mają kłopoty z krążeniem, występują u nich aktywne infekcje w miejscu, które miałby zostać poddany zabiegowi, zmagają się z chorobami podbrzusza, takimi jak wrzody czy przepuklina lub w ostatnim roku były poddawane innej operacji w tym obszarze. Co więcej, do zabiegu nie mogą podejść także panie w ciąży, osoby, które przyjmują leki przeciwpłytkowe, przeciwzapalne czy substancje, które mogą uwrażliwić na światło. Nowotwory, choroby serca, wątroby, nerek czy inne schorzenia kardiologiczne także będą jednoznacznym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.
Zabieg laserowej liposukcji brzucha lub innych części ciała przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu podczas jego wykonywania pacjenci nie odczuwają żadnych przykrych dolegliwości związanych z bólem lub dyskomfortem.
Bo wykonaniu zabiegu i całkowitym wygojeniu się miejsca, które zostało poddane zabiegowi, możemy spodziewać się estetycznego równomiernego efektu wymodelowania wybranej partii ciała. Pozbędziemy się opornego tłuszczyku, a skóra również stanie są bardziej napięta i elastyczna. W końcu będziemy mogli cieszyć się ciałem, o którym zawsze marzyliśmy i możemy spodziewać się, że efekt pozostanie z nami na długie lata.
Tak. Zabieg liposukcji laserowej pozostawia nas z równą, gładką i napiętą skórą oraz estetycznie wymodelowanym ciałem. Nie musimy obawiać się zatem, że w momencie kiedy pozbędziemy się tłuszczyku, nasza skóra pozostanie wiotka, nierówna czy pofałdowana. Wręcz przeciwnie – procesy, które zachodzą za sprawą użycia lasera, stymulują ją do produkcji kolagenu i poprawy wyglądu.
Po operacji możemy odczuwać niewielki ból, a skóra często jest obrzęknięta, tkliwa, mogą na niej pojawić się także niewielkie siniaki. Są to powikłania, które ustępują naturalnie i po maksymalnie kilku tygodniach od zabiegu nie będzie po nich śladu. Bardzo ważne jest również stosowanie się do wszystkich zaleceń specjalisty, co zdecydowanie przyśpieszy cały proces gojenia.
Pogłębianie się efektów będziemy mogli śledzić na bieżąco, ponieważ z tygodnia na tydzień nasza skóra będzie stawać się coraz bardziej zdrowa i napięta. O finalnym rezultacie mówi się zazwyczaj po upływie trzech miesięcy. Efekt redukcji tłuszczu stanie się również dostrzegalny z czasem, kiedy z obszarów poddawanych zabiegowi będzie powoli schodził obrzęk.
Zabieg z założenia jest jednorazowy i przynosi trwałe efekty. Warto jednak pamiętać o zachowaniu zdrowego, aktywnego trybu życia, aby efekty mogły nam towarzyszyć jak najdłużej.
Opinie
Polecamy również
Znajdź zabieg idealny dla siebie