Liposukcja laserowa

Jedno urządzenie na trzy problemy
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Choć cellulit jest bardzo powszechnym problemem występującym u wielu kobiet, to wciąż może znacząco wpływać na samopoczucie i pewność siebie. Na przestrzeni lat powstało wiele metod radzenia sobie z tą przypadłością, jednak nasi klienci są zgodni, że żadna z nich nie może poszczycić się taką skutecznością jak liposukcja laserowa.

Zabieg ten powstał właśnie z myślą skutecznego redukowania cellulitu. Jest to pierwszy i jak dotąd jedyny zabieg, który działa bezpośrednio na struktury tkanki podskórnej, redukując tym samym pomarańczową skórkę. Urządzenie stosowane przy zabiegu wykorzystuje technologię laserową, aby skierować precyzyjne impulsy światła do tkanki podskórnej. Podczas zabiegu, lekarz wykonuje niewielkie nacięcia na skórze, a następnie wprowadza cienką sondę. Laser rozpuszcza tkankę tłuszczową i niszczy włókna kolagenowe, które przyczyniają się do powstawania nierówności na skórze. Równocześnie stymuluje produkcję nowego kolagenu, który poprawia elastyczność i wygładza skórę. Co najważniejsze, liposukcja laserowa oferuje długotrwałe rezultaty, ponieważ wpływa bezpośrednio na przyczyny cellulitu. Usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej i zniszczenie włókien kolagenowych pozwala na znaczną poprawę wyglądu skóry. W przeciwieństwie do wielu innych metod leczenia cellulitu procedura ta jest jednorazowa. Zabieg można przeprowadzić w gabinecie medycznym, a pacjent wraca do normalnych aktywności w stosunkowo krótkim czasie. Dużym walorem liposukcji laserowej jest również niska inwazyjność. Nacięcia wykonywane przez specjalistę są stosunkowo niewielkie i łatwo się goją.

Dlaczego warto?

Wykonanie liposukcji laserowej warto rozważyć z wielu powodów. Z pewnością na korzyść przemawia fakt, że jest to procedura jednorazowa, której efekty utrzymują się przez bardzo długi czas. Nawet wraz z upływem wielu miesięcy nasze pacjentki przyznają, że rezultaty je w pełni satysfakcjonują. Ponadto użycie lasera daje możliwość doboru odpowiednich parametrów pod indywidualne predyspozycje. Niezależnie od tego, czy nasz cellulit jest bardziej lub mniej rozległy, specjalista tak ustawi urządzenie, aby mogło ono uporać się z każdym rodzajem pomarańczowej skórki.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Miejsca na ciele dotknięte cellulitem

Cena

Od 6300 zł

Rozwiązany problem

Cellulit

Jak często powtarzać

Zabieg jednorazowy

Czas trwania zabiegu

1.5-2h

Efekty

Efekty zabiegu liposukcji laserowej pojawiają się stopniowo, w okresie 3-12 miesięcy po zabiegu. Poza redukcją cellulitu będziemy mogli dostrzec także zdecydowaną poprawę elastyczności skóry. Liposukcja laserowa stymuluje bowiem produkcję nowego kolagenu, który jest właśnie za to odpowiedzialny. Oznacza to, że skóra w miejscach, które zostały poddane zabiegowi, jest zdecydowanie jędrniejsza oraz odmłodzona.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Bezpośrednio przed przystąpieniem do zabiegu, pacjent otrzymuje miejscowe znieczulenie. Kiedy środek zacznie działać, specjalista przechodzi do wykonywania niewielkich nacięć, do których następnie wprowadzana jest sonda. Za pomocą lasera emitowane są impulsy światła, których zadaniem jest rozpuszczenie tkanki tłuszczowej i zniszczenie włókien kolagenowych, które to odpowiedzialne są za powstawanie cellulitu na skórze. Jednocześnie laser stymuluje produkcję nowego kolagenu. Cała procedura może trwać do dwóch godzin. Po jej wykonaniu specjalista zamyka nacięcia za pomocą szwów lub opatrunków. Godzinę po zabiegu pacjent odpoczywa i relaksuje się w specjalnym pokoju pozabiegowym. Jeżeli wszystko jest w porządku, wówczas po upływie tego czasu można udać się do domu.

Po zabiegu przede wszystkim zalecany jest odpoczynek i unikanie intensywnego wysiłku fizycznego. Lekarz zaleci również noszenie specjalnego ubrania uciskowego, który pozwoli utrzymać odpowiednie napięcie skóry i przyspieszyć proces gojenia. Przez kilka tygodni należy unikać wychodzenia na słońce, ponieważ może to pogorszyć stan skóry i spowolnić proces rekonwalescencji. Ważne jest, aby przestrzegać zaleceń dotyczących wizyt kontrolnych u lekarza. Lekarz będzie monitorować proces gojenia, ocenić rezultaty zabiegu i udzielić dodatkowych zaleceń dotyczących dalszej opieki.

Zabiegów na cellulit za pomocą liposukcji laserowej nie powinno się przeprowadzać u pacjentów, którzy: Przyjmują leki przeciwpłytkowe, antykoagulanty, trombolityczne, niektóre przeciwzapalne lub leki, które mogą uwrażliwić na światło; cierpią na infekcje, mają otwarte rany lub chorobę występujące na obszarze zabiegowym; w ostatnim czasie poddawani byli operacjom w rejonie brzusznym lub cierpią na zaburzenia związane z podbrzuszem (np. przepuklinę, wrzody okrężnicy itp.); ostatnio poddawani byli operacji na obszarze zabiegowym (do 12 m-cy); cierpią lub cierpieli na zapalenie żył, bliznowce, choroby o podłożu immunologicznym, przeszli zawał serca; występuje u nich słabe gojenie; mają kłopoty z krążeniem; kobiety w ciąży.

Nie, zabieg liposukcji laserowej wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Efekty to przede wszystkim pozbycie się niechcianego cellulitu, a także napięcie i ujędrnienie obszaru poddawanego zabiegowi.

Tak, efekty liposukcji laserowej wyglądają naturalnie. Zabieg został opracowany, aby poprawić wygląd skóry i zmniejszyć widoczność cellulitu przy jednoczesnym zachowaniu w pełni naturalnego wyglądu ciała.

Po zabiegu może wystąpić obrzęk, zasinienia, tkliwość i bolesność miejsc, w których specjalista wykonywał mikronacięcia. Są to naturalne reakcje ciała, które ustępują z upływem czasu. Lekarz może dodatkowo zasugerować stosowanie specjalnych maści lub leków przeciwbólowych, które pomogą nam zmniejszyć dyskomfort. U niektórych pacjentów może wystąpić nieprawidłowe gojenie, takie jak tworzenie się blizn, przykurcze skóry lub nierównomierne rozłożenie tkanki tłuszczowej. W przypadku wystąpienia nieprawidłowości, ważne jest skonsultowanie się z lekarzem.

Ostateczne efekty zabiegu to kwestia indywidualna, ale zazwyczaj mówi się, że pierwsze rezultaty można dostrzec już po kilku tygodniach od wykonanej liposukcji laserowej. Na pełne efekty będziemy musieli natomiast poczekać nieco dłużej, ale wraz z upływem około trzech miesięcy możemy mówić o ostatecznych rezultatach.

Zabieg liposukcji laserowej jest jednorazowy i daje trwałe efekty. Rezultaty te nie są jednak całkowicie odporne na czynniki zewnętrzne, takie jak dalsze zmiany wagi, styl życia czy naturalne procesy starzenia się skóry. Dlatego zachowanie odpowiedniej diety i regularnej aktywności fizycznej mogą pomóc w utrzymaniu długotrwałych rezultatów liposukcji laserowej.

Opinie

* * * * *
Odwiedzam zarówno Klinikę jak i Szpital Państwa Ambroziaków, byłam w różnych odstępach czasu i zawsze wyszłam zadowolona
Klaudia Pentel

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

HIFU - Ultradźwięki wysokiej częstotliwości

HIFU - Ultradźwięki wysokiej częstotliwości

Modelowanie twarzy i ciała jeszcze nigdy wcześniej nie było tak skuteczne i szybkie. Wszystko to zawdzięczamy urządzeniu, które wykorzystuje technologię ...
Liposukcja laserowa

Liposukcja laserowa

Oporny tłuszczyk w niektórych partiach ciała nie daje ci spokoju? Można próbować naprawdę wielu metod na pozbycie się nadmiernej tkanki ...
Lifting twarzy i szyi
Aleksandra Mortka- Pracownik recepcji

Lifting twarzy i szyi

Kto z nas nie chciałby wyglądać o 15 lat młodziej? W dzisiejszym społeczeństwie, w którym wizerunek odgrywa dużą rolę, ludzie ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy