Operacja obniżania narządów miednicy z użyciem materiału protezującego

Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Rezerwuję

Do najczęstszych przyczyn wypadania narządów rodnych należą: ciąża oraz poród, które prowadzą do osłabienia pochwy i jej podparcia; starzenie się organizmu oraz menopauza, które również powodują osłabienie struktur dna miednicy; choroby takie jak otyłość czy przewlekłe zaparcia oraz czynnik niezależny -nadmierne dźwiganie. Należy pamiętać, że warto zadbać o wzmocnienie mięśni Kaegla (dna miednicy) jeszcze zanim ulegną one znacznemu osłabieniu poprzez regularne ćwiczenia. W niektórych przypadkach kiedy obniżanie narządu dotyczy różnych kompartmentów (np. przednia ściana pochwy i macica) u starannie dobranej grupy chorych stosuje się materiały protezujące umożliwiające uzyskanie zamknięcia przepukliny. Metodę tę stosuje się również w przypadku uprzednio stosowanych innych metod leczenia, które nie przyniosły efektu. 

 

Wypadanie narządu rodnego to wpuklanie się jednego lub więcej narządów miednicy do pochwy lub ich wypadanie. Do wspomnianych narządów należą:
pochwa, macica, pęcherz moczowy, jelita. O wypadaniu mówimy gdy mięśnie, ścięgna oraz więzadła, czyli to co utrzymuje narządy miednicy na swoim miejscu i w prawidłowej pozycji, 
ulegają osłabieniu. Leczenie operacyjne pozwala na optymalną rekonstrukcję w zakresie tych narządów i przywrócenie właściwych stosunków anatomicznych. Niezwykle ważne jest również przywrócenie prawidłowej funkcji pęcherza moczowego, odbytnicy oraz funkcji seksualnych.

Dlaczego warto?

Przywrócenie prawidłowych warunków anatomicznych przywraca prawidłową jakość życia oraz poprawia funkcjonowanie w zakresie oddawania moczu, stolca oraz pozytywnie wpływa na jakość życia seksualnego. Operacja eliminuje dolegliwości związane z wypadaniem narządów przywracając normalne funkcjonowanie.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

pochwa

Rozwiązany problem

Wypadanie narządów miednicy; zaburzenia oddawania moczu, stolca; dysfunkcje seksualne

Jak często powtarzać

Zabiegu nie powtarza się

Czas trwania zabiegu

40-60min

Efekty

Operacja osiąga skuteczność powyżej 90% i efekt ten jest trwały.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Zabieg przeprowadzany jest drogą pochwową i polega na wszczepieniu materiału protezującego podwieszającego pochwę i macicę do struktur więzadłowych miednicy mniejszej. Pacjentka musi być na czczo, ponieważ wykonywany jest on w znieczuleniu ogólnym.

Nie, zabieg jest wykonywany w znieczuleniu.

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

HIFU ginekologiczne

HIFU ginekologiczne

Proces starzenia organizmu dotyczy wszystkich jego narządów. Bardziej wiotka staje się nie tylko skóra, ale również śluzówki, mięśnie. Cierpi na ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy