Osocze Bogatopłytkowe

Sekret młodości z natury
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Rezerwuję

Osocze bogatopłytkowe nazywane jest często wampirzym liftingiem. I choć nazwa ta może wzbudzać mieszane uczucia, to efekty takiego zabiegu z pewnością przypadną wszystkim do gustu.

Osocze bogatopłytkowe to substancja pozyskiwana z krwi pacjenta, stąd też wzięła się ta oryginalna nazwa tego zabiegu. Niewielka ilość krwi zostaje pobrana bezpośrednio przed wykonaniem zabiegu, a następnie jest wirowana w probówkach. Pozwala to na oddzielenie jej poszczególnych składników, w tym właśnie osocza bogatopłytkowego. Co ciekawe, zabieg ten nie jest wcale najnowszym odkryciem dermatologii estetycznej, a wykorzystuje się go od wielu lat. Osocze bogatopłytkowe jest nieocenioną substancją w procesie gojenia się tkanek. Korzystają z niego zarówno stomatolodzy, jak i ortopedzi czy chirurdzy. W medycynie estetycznej natomiast wampirzy lifting zdecydowanie wspomaga procesy rewitalizacji skóry. Jego zastosowanie pozwoli nam opóźnić procesy starzenia się, odzyskać dawny blask, a nawet pozbyć się nieestetycznych blizn i przebarwień. Substancja ma wszechstronne zastosowanie w różnych dziedzinach i może być także z powodzeniem wykorzystywana do leczenia łysienia. Preparat wprowadzony w okolice skóry głowy znacznie pobudzi komórki do działania, będzie stymulował włosy do wzrostu oraz ograniczy ich nadmierne wypadanie. Mamy także dobrą wiadomość dla alergików. Nie muszą oni w dalszym ciągu rezygnować z poddawania się zabiegom medycyny estetycznej w obawie o niepożądane działania skórne. W końcu osocze bogatopłytkowe pochodzi z naszej własnej krwi, a to oznacza, że zabieg z jego użyciem będzie w pełni bezpieczny i nie narazi nas na przykre skutki uboczne.

Dlaczego warto?

Zabieg osoczem bogatopłytkowym jest dla nas w pełni bezpieczny i możemy działać nim na różnych obszarach. Uzyskana substancja zawiera znaczne stężenie płytek krwi, które wywierają ogromny wpływ na procesy regeneracji. Stymuluje komórki, aby wytwarzały nowy kolagen, który jest podstawowym czynnikiem zapewniającym witalność i napięcie naszej skóry. Można powiedzieć, że osocze bogatopłytkowe wręcz zmusza komórki w wybranej partii ciała do wzmożonej pracy, dlatego jego zastosowanie może przynieść tak pozytywne efekty.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Skóra twarzy, szyi, dekolt, skóra głowy

Cena

od 1000 zł

Rozwiązany problem

Zmęczona, pozbawiona blasku skóra, drobne zmarszczki, pierwsze oznaki starzenia, osłabienie włosów

Jak często powtarzać

Seria 3-4 zabiegów w odstępach 3-4 tygodniowych

Czas trwania zabiegu

Około 30 min.

Efekty

W zależności, na jaki obszar skóry działamy naszym osoczem bogatopłytkowym, możemy spodziewać się różnych efektów. Zastosowanie substancji w obrębie twarzy, szyi lub dekoltu pozwoli na to, aby skóra z powrotem zyskała dawną elastyczność. Tym sposobem wyeliminujemy także niechciane przebarwienia, znacznie spłycimy zmarszczki, pozbędziemy się blizn, a także fałd pojawiających się na skórze. Jeżeli osoczem bogatopłytkowym podziałamy na skórę głowy, wówczas możemy liczyć na to, że zdecydowanie opóźnimy procesy łysienia. Zażegnamy również nadmierne wypadanie włosów. Od tej pory będą one zdecydowanie mocniejsze i gęstsze.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Zabieg przebiega w stosunkowo szybki sposób. Pierwszym etapem jest pobranie próbki krwi – od 5 do maksymalnie 50 mililitrów. Następnie krew zostaje odwirowana, co pozwala na uzyskanie substancji, w której stężenie płytek krwi będzie naprawdę duże. Cała procedura zajmuje maksymalnie kilkanaście minut. Następnie dermatolog przechodzi do wykonywania wampirzego liftingu, czyli za pomocą bardzo cienkiej igły wstrzykuje uzyskane osocze bogatopłytkowe w wybrane rejony skóry.

Co najmniej przez dobę od wykonania zabiegu należy unikać nadmiernych temperatur, co oznacza, że powinniśmy zrezygnować z sauny, solarium czy gorących kąpieli. Niewskazane jest także wykonywanie peelingów. Konieczna będzie delikatna pielęgnacja oraz nawilżenie skóry.

Wampirzy lifting wykluczony jest u kobiet w ciąży i mam karmiących piersią. Jeżeli zmagamy się z chorobami krwi czy nowotworami również powinniśmy zrezygnować z zabiegu. Bezpośrednio przed jego wykonaniem nie można zażywać leków, które rozrzedzają krew.

Przed zabiegiem specjalista posmaruje nas maścią znieczulającą. Dzięki niej nie będziemy doświadczać żadnych dolegliwości związanych z bólem podczas zabiegu.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego, skutkuje przede wszystkim ujędrnieniem skóry. Wyrówna się jej koloryt, a zmarszczki oraz blizny zostaną zminimalizowane, a w wielu przypadkach staną się całkowicie niewidoczne.

Efekty wampirzego liftingu towarzyszyć nam będą ponad rok. Dlatego co 12 miesięcy można powtarzać zabieg, aby podtrzymać jego pozytywne skutki.

W związku z tym, że osocze bogatopłytkowe wprowadzane jest pod skórę za pomocą niewielkiej igły, to możemy spodziewać się drobnych śladów nakłuć czy zaczerwienienia. Objawy te ustępuję jednak maksymalnie 48 godzin po zabiegu.

Na pierwsze efekty wampirzego liftingu będziemy musieli poczekać 14 dni. Nie będą to jednak efekty ostateczne, ponieważ procesy regeneracji i produkcji nowego kolagenu będą trwać znacznie dłużej. Oznacza to, że ostateczny rezultat dostrzeżemy po kilku miesiącach.

Dla uzyskania najlepszych efektów specjaliści zalecają serię składającą się z 3–4 zabiegów, każdy z nich powinien być wykonywany w odstępie około miesiąca.

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Kwas polimlekowy
Klaudia Ciszewska - Pracownik Administracji

Kwas polimlekowy

Jeżeli szukamy poprawy wyglądu skóry twarzy, to zabieg z wykorzystaniem kwasu polimlekowego powinien sprostać naszym oczekiwaniom. Według opinii pacjentów jest ...
Modelowanie warg sromowych i leczenie suchości pochwy

Modelowanie warg sromowych i leczenie suchości pochwy

Badania dowodzą, że objawy suchości pochwy występują u jednej na sześć kobiet. Suchość pochwy i/lub sromu może wystąpić u kobiet ...
Mezoterapia Anti-Aging
Paula Turowska - Pracownik Recepcji

Mezoterapia Anti-Aging

Procesy starzenia się skóry postępuję nieuchronnie z roku na rok. Czynników, które je przyspieszają, może być naprawdę wiele, począwszy od ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy