Peeling TCA

Głeboka regeneracja
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Rezerwuję

Do wykonywania peelingu TCA służy kwas trójchlorooctowy. Jest to jedna z najsilniejszych substancji używanych w kosmetologii, dzięki której dotrzeć możemy do najgłębszych partii skóry.

Niewątpliwą zaletą peelingu TCA będzie możliwość stosowania go na wybrane części ciała.

Poprawi on kondycję naszej skóry zarówno w obrębie twarzy, dekoltu czy ramion, jak również sprawdzi się na nasze uda, a nawet brzuch. Kwas TCA wnika w różne warstwy skóry, pobudzając komórki do działania. Od momentu wykonania takiego peelingu chemicznego będą one gotowe do wzmożonej produkcji kolagenu. Skóra wybranej partii ciała będzie jędrna, elastyczna, odżywiona i pełna witalności.

Do zabiegu stosuje się różne stężenia kwasu, w zależności od głównego problemu, z którym się zmagamy. Specjalista Kliniki Ambroziak przeprowadzi z nami szczegółowy wywiad, na podstawie którego dobierze właściwą dawkę. Jeżeli nie przyniesie ona pożądanego rezultatu, można ją wówczas sukcesywnie zwiększać. Nałożenie preparatu TCA o odpowiednim stężeniu skutkuje silnym złuszczeniem skóry, dzięki czemu staje się ona wygładzona, a wszelkie widoczne na niej przebarwienia oraz niedoskonałości ulegają rozjaśnieniu. Jest to także moment, kiedy pobudzamy komórki do działania, czyli w tym przypadku do produkcji pożądanych substancji, które prowadzą do jej odmłodzenia i nawilżenia.

Dlaczego warto?

Peeling TCA jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym dla naszego ciała.

Aktywne działanie kwasu sprawia, że możemy pozbyć się uporczywych zmian oraz przebarwień na naszej skórze, które do tej pory odbierały nam poczucie atrakcyjności. Jest to również skuteczna metoda na wygładzenie skóry oraz nadanie jej witalności.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Twarz, ciało

Cena

od 850 zł

Rozwiązany problem

Blizny potrądzikowe, przebarwienia, płytkie zmarszczki

Jak często powtarzać

Według wskazań lekarza

Czas trwania zabiegu

około 20 minut

Efekty

Po zabiegu skóra staje się gładka, elastyczna oraz nawilżona. Dostrzec możemy także spłycenie zmarszczek oraz niewielkich blizn.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Specjalista po przeprowadzeniu konsultacji dobiera odpowiednie dla naszej skóry stężenie kwasu TCA. Następnie przechodzi do dokładnego oczyszczenia wybranego przez nas obszaru ciała. Po tym etapie na skórę nakładana jest właściwa substancja o odpowiednio dobranym stężeniu. Po upływie kilkunastu minut pozostaje ona zmyta, a specjalista smaruje nas delikatnym kremem o kojącym działaniu.

Peeling kwasem TCA powoduje bardzo silne złuszczanie, po którym skóra przez pewien czas pozostaje wrażliwa i podatna na działanie czynników zewnętrznych. Aby ją chronić, należy przez około miesiąc stosować kremy silnie nawilżające, a także ochronę przeciwsłoneczną. Jeżeli nie chcemy pogorszyć efektów kuracji, powinniśmy unikać sauny, basenu, a także palenia papierosów.

Jeżeli w ostatnim miesiącu wykonywaliśmy inne intensywne peelingi, wówczas lepiej wstrzymać się z zabiegiem tego typu. Przeciwwskazaniem do takiej kuracji będzie również aktywna opryszczka, trądzik lub stany zapalne czy niezagojone rany w okolicy wybranej partii ciała. Jest to także zabieg niewskazany dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Peeling TCA nie przyniósłby korzystnych rezultatów u osób, które borykają się z przewlekłymi chorobami skóry oraz nowotworami.

Jest to kwestia indywidualna, ponieważ każdy z nas inaczej reaguje na bodźce. Ze względu na to, że jest to silna substancja, podczas wykonywania zabiegu możemy odczuwać ciepło, szczypanie lub pieczenie.

Decydując się na ten zabieg, możemy nastawić się na to, że nasze zmarszczki zostaną spłycone, skóra pozostanie gładsza, wyrównają się także inne powstałe na niej nierówności. Jeżeli borykamy się z przebarwieniami oraz bliznami, to one także ulegną znacznemu rozjaśnieniu, a w niektórych przypadkach zostaną całkowicie zminimalizowane. Nasza skóra będzie jednolita, gładka i odżywiona.

Efekt peelingu TCA jest trwały. W zależności od rodzaju i potrzeb naszej skóry jeden lub kilka zabiegów przyniosą spodziewane korzyści na stałe.

Tak, nasza skóra po całkowitym wygojeniu jest zregenerowana, wygładzona i promienista.

Po zabiegu możemy odczuwać swędzenie oraz suchość skóry. Może być ona także napięta oraz zaczerwieniona. Takie objawy ustępuję jednak najczęściej na następny dzień.

Skóra po peelingu tak silną substancją mocno się złuszcza i pozbywa się martwych warstw naskórka. Proces ten może trwać od tygodnia do dwóch tygodni. Po tym okresie będziemy mogli cieszyć się i obserwować efekty, które dzięki zabiegowi zaszły na naszym ciele.

Wszystko zależy od tego, w jakiej kondycji pozostaje nasza skóra oraz jak głębokie i rozległe są niektóre zmiany, z jakimi się borykamy. W niektórych przypadkach wystarczy tylko jeden zabieg, w innych zaś specjalista może sugerować serię zabiegów w odstępie około 30 dni.

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Laser Frakcyjny CO2
Wiktoria Stasiak - Zespół Przeszczepowy

Laser Frakcyjny CO2

Jeżeli chcielibyśmy raz na zawsze pożegnać problem rozstępów, blizn i przebarwień, to laser frakcyjny CO2 będzie idealną odpowiedzią na nasze ...
Peeling Fenolowy
Agnieszka Motyl - Pracownik Call Center

Peeling Fenolowy

Szukasz najlepszych pomysłów na poprawę wyglądu twarzy i redukcję nawet głębokich zmarszczek? Jednym z najskuteczniejszych narzędzi w rękach doświadczonego dermatologa ...
Podcinanie blizn

Podcinanie blizn

Blizny potrądzikowe to dla większości pacjentów bardzo wstydliwy problem, szczególnie jeśli występują w obrębie twarzy. Leczenie blizn zanikowych jest zazwyczaj ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy