Peeling TCA
Do wykonywania peelingu TCA służy kwas trójchlorooctowy. Jest to jedna z najsilniejszych substancji używanych w kosmetologii, dzięki której dotrzeć możemy do najgłębszych partii skóry.
Niewątpliwą zaletą peelingu TCA będzie możliwość stosowania go na wybrane części ciała.
Poprawi on kondycję naszej skóry zarówno w obrębie twarzy, dekoltu czy ramion, jak również sprawdzi się na nasze uda, a nawet brzuch. Kwas TCA wnika w różne warstwy skóry, pobudzając komórki do działania. Od momentu wykonania takiego peelingu chemicznego będą one gotowe do wzmożonej produkcji kolagenu. Skóra wybranej partii ciała będzie jędrna, elastyczna, odżywiona i pełna witalności.
Do zabiegu stosuje się różne stężenia kwasu, w zależności od głównego problemu, z którym się zmagamy. Specjalista Kliniki Ambroziak przeprowadzi z nami szczegółowy wywiad, na podstawie którego dobierze właściwą dawkę. Jeżeli nie przyniesie ona pożądanego rezultatu, można ją wówczas sukcesywnie zwiększać. Nałożenie preparatu TCA o odpowiednim stężeniu skutkuje silnym złuszczeniem skóry, dzięki czemu staje się ona wygładzona, a wszelkie widoczne na niej przebarwienia oraz niedoskonałości ulegają rozjaśnieniu. Jest to także moment, kiedy pobudzamy komórki do działania, czyli w tym przypadku do produkcji pożądanych substancji, które prowadzą do jej odmłodzenia i nawilżenia.
Dlaczego warto?
Peeling TCA jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym dla naszego ciała.
Aktywne działanie kwasu sprawia, że możemy pozbyć się uporczywych zmian oraz przebarwień na naszej skórze, które do tej pory odbierały nam poczucie atrakcyjności. Jest to również skuteczna metoda na wygładzenie skóry oraz nadanie jej witalności.
Co musisz wiedzieć?
Obszar
Cena
Rozwiązany problem
Jak często powtarzać
Czas trwania zabiegu
Efekty
Po zabiegu skóra staje się gładka, elastyczna oraz nawilżona. Dostrzec możemy także spłycenie zmarszczek oraz niewielkich blizn.
Umów się na konsultację!
FAQ
Specjalista po przeprowadzeniu konsultacji dobiera odpowiednie dla naszej skóry stężenie kwasu TCA. Następnie przechodzi do dokładnego oczyszczenia wybranego przez nas obszaru ciała. Po tym etapie na skórę nakładana jest właściwa substancja o odpowiednio dobranym stężeniu. Po upływie kilkunastu minut pozostaje ona zmyta, a specjalista smaruje nas delikatnym kremem o kojącym działaniu.
Peeling kwasem TCA powoduje bardzo silne złuszczanie, po którym skóra przez pewien czas pozostaje wrażliwa i podatna na działanie czynników zewnętrznych. Aby ją chronić, należy przez około miesiąc stosować kremy silnie nawilżające, a także ochronę przeciwsłoneczną. Jeżeli nie chcemy pogorszyć efektów kuracji, powinniśmy unikać sauny, basenu, a także palenia papierosów.
Jeżeli w ostatnim miesiącu wykonywaliśmy inne intensywne peelingi, wówczas lepiej wstrzymać się z zabiegiem tego typu. Przeciwwskazaniem do takiej kuracji będzie również aktywna opryszczka, trądzik lub stany zapalne czy niezagojone rany w okolicy wybranej partii ciała. Jest to także zabieg niewskazany dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Peeling TCA nie przyniósłby korzystnych rezultatów u osób, które borykają się z przewlekłymi chorobami skóry oraz nowotworami.
Jest to kwestia indywidualna, ponieważ każdy z nas inaczej reaguje na bodźce. Ze względu na to, że jest to silna substancja, podczas wykonywania zabiegu możemy odczuwać ciepło, szczypanie lub pieczenie.
Decydując się na ten zabieg, możemy nastawić się na to, że nasze zmarszczki zostaną spłycone, skóra pozostanie gładsza, wyrównają się także inne powstałe na niej nierówności. Jeżeli borykamy się z przebarwieniami oraz bliznami, to one także ulegną znacznemu rozjaśnieniu, a w niektórych przypadkach zostaną całkowicie zminimalizowane. Nasza skóra będzie jednolita, gładka i odżywiona.
Efekt peelingu TCA jest trwały. W zależności od rodzaju i potrzeb naszej skóry jeden lub kilka zabiegów przyniosą spodziewane korzyści na stałe.
Tak, nasza skóra po całkowitym wygojeniu jest zregenerowana, wygładzona i promienista.
Po zabiegu możemy odczuwać swędzenie oraz suchość skóry. Może być ona także napięta oraz zaczerwieniona. Takie objawy ustępuję jednak najczęściej na następny dzień.
Skóra po peelingu tak silną substancją mocno się złuszcza i pozbywa się martwych warstw naskórka. Proces ten może trwać od tygodnia do dwóch tygodni. Po tym okresie będziemy mogli cieszyć się i obserwować efekty, które dzięki zabiegowi zaszły na naszym ciele.
Wszystko zależy od tego, w jakiej kondycji pozostaje nasza skóra oraz jak głębokie i rozległe są niektóre zmiany, z jakimi się borykamy. W niektórych przypadkach wystarczy tylko jeden zabieg, w innych zaś specjalista może sugerować serię zabiegów w odstępie około 30 dni.
Polecamy również
Znajdź zabieg idealny dla siebie