Plastyka korekcyjna nosa i przegrody

Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Nos na naszych twarzach to zdecydowanie coś, co wybija się na pierwszy plan. Zauważamy to u innych i sami również chcielibyśmy prezentować się jak najlepiej. Nie każdy jednak może poszczycić się prostym ładnym i symetrycznym nosem, a zdecydowana większość z nas boryka się z kompleksami na tym punkcie. Dlatego właśnie operacja nosa to jedna z popularniejszych dziedzin chirurgii plastycznej.

Do wykonania zabiegu rynoplastyki zgłaszają się pacjenci w każdym wieku. Nigdy nie jest bowiem za późno, aby odmienić swój wygląd oraz komfort zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Jedynym warunkiem, aby przystąpić do korekcji nosa, jest pewność, że narząd ten już nie rośnie i się nie zmienia. U kobiet następuje to około 20. roku życia, mężczyźni natomiast z korekcją nosa muszą poczekać do ukończenia minimum 25 lat. Co najważniejsze, taki zabieg chirurgii plastycznej może poprawić naprawdę wiele przypadłości, ulepszając zarówno jego wygląd, jak i ogólne funkcjonowanie. Wiele osób boryka się z wykrzywionym, niesymetrycznym nosem, charakterystycznym garbkiem, zadartym czubkiem bądź też kłopotliwa może być jego wielkość lub kąt nachylenia. To wszystko chirurg plastyczny jest w stanie wymodelować podczas zabiegu. Warto również wspomnieć, że wspomniane problemy bardzo często nie są wyłącznie kwestią natury estetycznej. U większości pacjentów wiążą się one również ze skrzywioną przegrodą nosową, która utrudnia swobodne oddychanie, a nawet może prowadzić do zaburzeń snu oraz częstych infekcji. Ten element również jest poprawiany przez specjalistę, jeżeli tylko zauważy on nieprawidłowości. Warto zatem rozważyć korekcję nosa zarówno ze względu na kwestie estetyczne, jak i zdrowotne i zadbać o swój komfort kompleksowo.

Dlaczego warto?

Nos to na tyle charakterystyczny element na naszej twarzy, że nie sposób zatuszować jego niedoskonałości pod makijażem bądź ukryć w inny sposób. Dyskomfort fizyczny i psychiczny, jaki pociąga za sobą posiadanie nieproporcjonalnie dużego czy skrzywionego nosa, bardzo często rzutuje na jakość życia oraz pewność siebie. Specjaliści Kliniki Ambroziak zadbają jednak o to, abyśmy uzyskali dokładnie takie rezultaty, o jakich marzymy, i do końca życia nie musieli już dłużej martwić się niedoskonałościami.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Nos

Cena

od 19000 zł

Rozwiązany problem

Kształt nosa niepasujący do twarzy, niedrożność nosa

Jak często powtarzać

Zabieg jednorazowy

Czas trwania zabiegu

3-3.5h

Efekty

Operacja plastyczna nosa daje naprawdę spektakularne efekty. W zależności od rezultatów, jakich oczekujemy, nasz nos może zostać znacznie zmniejszony, wyprostowany, nieco podniesiony lub obniżony, jak również wysmuklony. Co równie ważne, jeżeli specjalista zauważy u nas także problem skrzywionej przegrody, to również on zostanie naprawiony. Rezultaty zależą oczywiście od indywidualnych oczekiwań oraz predyspozycji. Efekt korekty nosa widać już po zdjęciu opatrunków, jednak na całkowite wygojenie tkanek musimy poczekać do 6 miesięcy.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Przed zabiegiem oczywiście konieczna jest bezpośrednia konsultacja z chirurgiem, który oceni stan naszego nosa oraz zobrazuje możliwe do osiągnięcia efekty. Przeprowadzi również z nami wywiad odnośnie stanu zdrowia, zażywanych leków, czy wcześniejszych urazów nosa. Następnie zleci nam wykonanie badań przed zabiegiem, przede wszystkim badań krwi. Jeżeli będziemy mieli realne oczekiwania co do efektów korekcji nosa i nasz stan zdrowia nie będzie wykazywał żadnych nieprawidłowości, wówczas możemy zgłosić się bezpośrednio na zabieg. Odbywa się on w znieczuleniu ogólnym i zazwyczaj nie trwa dłużej niż 3 godziny. Specjalista będzie miał do wyboru dwie metody operacji – zamkniętą oraz otwartą, a to którą wybierze, zależy od stopnia skrzywienia i zniekształcenia nosa. Pierwsza, zamknięta metoda, stosowana jest głównie przy niewielkich garbkach oraz skrzywieniach. Metoda otwarta jest zdecydowanie częściej wybierana, pozwala na większą precyzję i daje szersze możliwości, jeżeli chodzi i modelowanie nosa. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności specjalista zszywa drobne nacięcia, a we wnętrzu nosa umieszczane są setony, których zadaniem jest stabilizacja narządu oraz tamowanie ewentualnego krwawienia. Ostatni etap to założenie gipsu na nos, który także ma za zadanie utrwalić nowy kształt, ochronić narząd przed ewentualnymi urazami oraz unieruchomić. Jest on zdejmowany po około 10 dniach od wykonania zabiegu.

Ze względu na to, że zabieg stanowi dość dużą ingerencję w organizm, po operacji nosa nie wolno:

- opalać i wystawiać skóry na słońce przez pierwsze 6 tygodni od zabiegu,

- palić papierosów i wdychać dymu tytoniowego również przez 6 tygodni przed oraz po zabiegu,

- moczyć założonego opatrunku i samodzielnie zdejmować gipsu założonego przez lekarza,

- mocno wydmuchiwać nos przez co najmniej 8 tygodni po operacji,

- uprawiać sportu oraz nadmiernego wysiłku fizycznego przez co najmniej 6 tygodni,

- nosić okularów przez co najmniej miesiąc,

- myć włosów przez tydzień, schylać się, uśmiechać, wykonywać gwałtownych ruchów mimicznych.

Wskazane jest natomiast:

- stosowanie chłodnych opatrunków w obrębie nosa,

- wysokie ułożenie głowy podczas spania,

- stosowanie wody morskiej, aby usuwać wydzielinę z nosa,

- zgłaszanie się na ustalone wizyty kontrolne. Po maksymalnie 4 dniach od operacji wyjmowane są setony, a po 10 dniach od zabiegu następuje zdjęcie szwów.

Do zabiegu operacji plastycznej nosa nie mogą zgłaszać się osoby z cukrzycą, chorobami autoimmunologicznymi, w trakcie infekcji, borykające się z nadciśnieniem, jak również panie w ciąży oraz wszyscy, u których nos jest jeszcze w trakcie rozwoju.

Plastyka nosa wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym, co oznacza, że pacjenci nie odczuwają bólu. Co ważne także po zabiegu nie boli. Nos jest jedną z operacji plastycznych po której pacjenci bardzo rzadko odczuwają jakiekolwiek dolegliwości bólowe.

Po zabiegu korekcji możemy spodziewać się prostego, symetrycznego nosa, pozbawionego nierówności czy garbków. Będzie on ładnie i estetycznie komponował się z resztą twarzy, a my pozbędziemy się kompleksów na tym punkcie.

Efekty plastyki nosa są trwałe.

Tak, najlepsi specjaliści Kliniki Ambroziak dokładają wszelkich starań, aby efekt wyglądał naturalnie i w pełni satysfakcjonował oraz spełniał oczekiwania naszych klientów. Plastyka sprawia, że nos bardzo ładnie wygląda na tle twarzy, nie sprawia wrażenia zbyt małego lub dużego. Wygląda w pełni naturalnie i często bardzo ciężko jest dostrzec chirurgiczną interwencję.

Po wykonanej korekcji nosa moją pojawić się krwawienia oraz obrzęk utrudniający oddychanie. Zaraz po operacji możemy być również osłabieni, a u pacjentów często pojawia się także niewielka gorączka, która jednak szybko ustępuje. Proces gojenia się nosa może wywoływać również dyskomfort oraz uczucie bólu, ale występuje to niezwykle rzadko.

Pierwsze efekty rynoplastyki zauważymy już po zdjęciu gipsu przez lekarza, jednak o końcowych i trwałych efektach można mówić dopiero po całkowitym zagojeniu się nosa. Zazwyczaj zajmuje to od 3 do 6 miesięcy i zależy od indywidualnych uwarunkowań oraz sumiennego przestrzegania przez nas wszystkich zaleceń.

Nie, zabieg jest jednorazowy, a jego efekty będą towarzyszyć nam przez całe życie.

Opinie

* * * * *
Świetny zespół specjalistów który bezproblemowo zajął się mną i moim problemem. Polecam
Mateusz Mański

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Lifting laserowy
Alina Vouk - Kosmetolog

Lifting laserowy

Lifting laserowy wykorzystuje działanie nieablacyjnego lasera frakcyjnego.
Nieinwazyjny lifting powiek

Nieinwazyjny lifting powiek

Nieinwazyjny lifting powiek to doskonały zabieg dla wszystkich pacjentów, u których jest za wcześnie na chirurgiczną korektę powiek, ale widać ...
Wolumetria twarzy
Beata Mikulska-Kwiek, Dyrektor Zarządzający Kliniki Ambroziak Dermatologia i Kliniki Ambroziak Szpital

Wolumetria twarzy

Wolumetria to jeden z ulubionych zabiegów naszych pacjentów. I nic dziwnego. Natychmiastowe i całkowicie naturalne efekty, które daje modelowanie twarzy, ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy