Radioterapia Sensus w leczeniu nowotworów

Radioterapia powierzchniowa
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć?
Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Każdego roku na całym świecie diagnozuje się ponad 2,8 miliona przypadków raka skóry.

Od kilku dekad częstość występowania nieczerniakowego raka skóry stale wzrasta i nasila się wraz ze starzeniem się populacji. Według Centrów Kontroli Chorób (Centers for Disease Control), nieczerniakowy rak skóry jest najczęściej spotykanym nowotworem w Stanach Zjednoczonych.

Leczenie nowotworów opiera się najczęściej na technice chirurgicznej Mohsa polegającej na serii zabiegów wycięcia zmiany wraz z marginesem otaczającej zdrowej tkanki. Rezultat analizowany jest na miejscu, a resekcja kontynuowana do momentu zaniku tkanki nowotworowej. Chociaż jest to metoda efektywna i właściwa dla wielu pacjentów, to wymaga ona zespołu wysoce wykwalifikowanych chirurgów oraz laboratorium, a jej negatywny wpływ na estetykę skóry często pociąga za sobą konieczność zabiegu plastycznego. Ponadto leczenie chirurgiczne jest inwazyjne, wiąże się z ryzykiem blizn oraz zakażeń pooperacyjnych, a refundacja zabiegów została w ostatnim czasie mocno ograniczona. W obliczu tych wszystkich aspektów związanych z bezpieczeństwem, liczbą i retencją pacjentów oraz warunkami refundacji i wynikami klinicznymi, staje się jasne, że niezbędne jest nowe, tańsze rozwiązanie.

Powierzchniowa radioterapia nowotworów (Superficial Radiotherapy - SRT) to niskoenergetyczna radioterapia sięgająca jedynie w głąb skóry. Stanowi ona efektywną, bezbolesną i atrakcyjną ze względów kosmetycznych alternatywę dla zabiegów chirurgicznych w przypadku wybranych nowotworów i pacjentów. Sensus Healthcare prezentuje platformę radioterapii powierzchniowej SRT-100™, która dzięki swojej bezpiecznej, efektywnej i niezawodnej technologii okaże się doskonałą inwestycja na długie lata. SRT-100™ to nowa i obecnie najbardziej zaawansowana dostępna metoda radioterapii powierzchniowej.
SRT to najbardziej humanitarny rodzaj terapii w przypadku pacjentów z przeciwwskazaniami do zabiegów chirurgicznych związanych ze schorzeniami, cukrzycą, chorobami serca lub u pacjentów z nieczerniakowymi rakami skóry twarzy.

Dlaczego warto?

Metoda SRT jest mało inwazyjna, niechirurgiczna i nie wymaga rekonwalescencji.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Całe ciało

Rozwiązany problem

Nieczerniakowe nowotwory skóry

Naturalne i natychmiastowe efekty!
Umów się na konsultację!

Porozmawiajmy

Opinie

* * * * *
Bardzo komfortowe warunki oraz najwyższej jakości zabiegi
Beata Stefańska

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Dermapen

Dermapen

Dermapen to urządzenie które doskonale stymuluje skórę do odnowy. Poprzez mikronakłucia pobudza włókna kolagenowe do regeneracji, dzięki czemu skóra staje ...
SmartLux - terapia LED

SmartLux - terapia LED

Światło LED to ogromne wsparcie dla zabiegów estetycznych, chirurgicznych ale również samodzielnie wspiera procesy antiaging.
Terapia blizny

Terapia blizny

W większości przypadków blizny goją się w sposób samoistny, niewymagający interwencji specjalisty. Zdarza się jednak, że dochodzi do nieprawidłowości.
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy