Radioterapia w leczeniu bliznowców

Radioterapia powierzchniowa
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć?
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Niemal 18 milionom osób, których dotyczy problem bliznowców, możliwość usunięcia tych nieładnych, przypominających pazury narośli może wydawać się nierealna. W rzeczywistości zaś większość – niemal siedem milionów osób dotkniętych tą przypadłością – nie wie nawet, że istnieje możliwość usuwania bliznowców i tkwi w przekonaniu, że musi żyć z tą wstydliwą przypadłością. Dlatego keloidy to nie tylko blizny na skórze – to również blizny na poczuciu własnej wartości.

Keloidy to tak naprawdę przewlekłe, łagodne zmiany nowotworowe, które tworzą się na obszarze skóry, w którym wystąpił uraz. Bliznowce często powstają u pacjentów po zabiegach kardiologicznych, ortopedycznych, położniczych, ginekologicznych lub chirurgii plastycznej. Czynnikami sprzyjającymi powstawaniu bliznowców są też blizny po trądziku i ospie wietrznej, miejsca przekłucia uszu, oparzeń oraz innych urazów skóry. Choć wiele osób uważa, że z keloidami po prostu trzeba się pogodzić, powierzchniowa radioterapia bliznowców [Superficial Radiation Therapy] to bardzo skuteczny zabieg usunięcia bliznowców, którego efektywność wynosi ponad 94 procent. To szczególnie dobra informacja dla niemal 18 milionów osób, które ze względu na pochodzenie etniczne są szczególnie podatne na tworzenie keloidów – na przykład Afroamerykanów, Latynosów czy Azjatów.

W przeszłości, usuwanie bliznowców często wymagało przeprowadzenia kilku zabiegów chirurgicznych. Niestety, zwykle narastały ponownie w miejscu nowego nacięcia. W przypadku chirurgicznego usuwania bliznowców, te łagodne zmiany powracały w ponad 90 procentach przypadków. Jeżeli po chirurgicznym usunięciu keloidów przeprowadzi się radioterapię powierzchniową, odsetek nawrotów spada znacząco do poziomu zaledwie 10 procent – a w wielu przypadkach nawrót w ogóle nie następuje.

SRT-100™ dostarcza precyzyjną, dokładnie dobraną dawkę powierzchniowej radioterapii na bliznowce która przenika tylko na głębokość skóry. Niska dawka radioterapii powierzchniowej w bezpieczny sposób niszczy komórki tworzące bliznowce – zapewniając w procesie leczenia, że w miejscu nacięcia skóra pozostanie gładka. Zabieg, który wykonuje się w gabinecie lekarskim, jest nieinwazyjny i bezbolesny. U pacjentów zwykle przeprowadza się serię zabiegów, zależnie od lokalizacji blizny.
Schemat leczenia

Dzień I (poniedziałek) – usunięcie chirurgiczne bliznowca w znieczuleniu miejscowym, lub – niektórych przypadkach – znieczuleniu ogólnym

Dzień II, III i IV (wtorek-środa-czwartek) – 3 dniowy cykl radioterapii na bliznowce. Czas trwania jednorazowego naświetlania to ok. 1 min.

SRT-100™ uzyskał zatwierdzenie amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) w zakresie leczenia keloidów spowodowanych zabiegiem chirurgicznym bądź urazem. Niezależnie od tego, czy jesteś pacjentem, czy lekarzem, warto dowiedzieć się, z jakich powodów ta niezrównany pod względem skuteczności zabieg i sposób leczenie keloidów zyskał sobie miano „Leku na Bliznowce”. SRT-100™ przynosi nową nadzieję i nowe poczucie pewności siebie niezliczonym rzeszom ludzi cierpiących z powodu bliznowców.

Dlaczego warto?

Możliwość trwałego chirurgicznego usunięcia keloidu ze skutecznością na poziomie 94-96%, a cykl leczenia trwa 4 dni – docenili to pacjenci, którzy odbyli kurację trwającą wiele miesięcy polegającą na wielokrotnych wstrzyknięciach steroidów w keloidy. Leczenie jest bezbolesne i bezpieczne, o czym świadczy zatwierdzenie amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA)

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Całe ciało

Cena

od 6500 zł

Rozwiązany problem

Bliznowce

Jak często powtarzać

Cykl leczenia (4 dni) jest jednorazowy
Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Terapię można podzielić na dwa etapy- usuniecie chirurgiczne oraz naświetlania po zabiegu. Np.

Dzień I (poniedziałek) – usunięcie chirurgiczne bliznowca w znieczuleniu miejscowym, lub – niektórych przypadkach – znieczuleniu ogólnym

Dzień II, III i IV (wtorek-środa-czwartek) – 3 dniowy cykl radioterapii na bliznowce. Czas trwania jednorazowego naświetlania to ok. 1 min.

Odpowiednia pielęgnacja obszaru poddanego leczeniu - według wskazań lekarza. 

Nie, zabieg chirurgiczny jest przeprowadzany ze znieczuleniem a naświetlanie nie jest bolesne.

Opinie

* * * * *
Wizyta u dr. Kwieka... Zarówno w recepcji jak i gabinecie obsługa na najwyższym poziomie, wszystko bardzo zrozumiale objaśnione. Po wcześniejszych wizytach u innych warszawskich dermatologów ta klinika zrobiła na mnie najlepsze wrażenie.
Adamus Adamus

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Osocze Bogatopłytkowe
Dominika Sambora - Fizjoterapeuta

Osocze Bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe nazywane jest często wampirzym liftingiem. I choć nazwa ta może wzbudzać mieszane uczucia, to efekty takiego zabiegu z ...
Terapia blizny
Dalia Chrzanowska- Specjalista dermatolog-wenerolog

Terapia blizny

W większości przypadków blizny goją się w sposób samoistny, niewymagający interwencji specjalisty. Zdarza się jednak, że dochodzi do nieprawidłowości.
Laser Frakcyjny CO2
Wiktoria Stasiak - Zespół Przeszczepowy

Laser Frakcyjny CO2

Jeżeli chcielibyśmy raz na zawsze pożegnać problem rozstępów, blizn i przebarwień, to laser frakcyjny CO2 będzie idealną odpowiedzią na nasze ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy