Radioterapia w leczeniu i usuwaniu bliznowców
Niemal 18 milionom osób, których dotyczy problem bliznowców, możliwość usunięcia tych nieładnych, przypominających pazury narośli może wydawać się nierealna. W rzeczywistości zaś większość – niemal siedem milionów osób dotkniętych tą przypadłością – nie wie nawet, że istnieje możliwość usuwania bliznowców i tkwi w przekonaniu, że musi żyć z tą wstydliwą przypadłością. Dlatego keloidy to nie tylko blizny na skórze – to również blizny na poczuciu własnej wartości.
Usuwanie Bliznowców – przełom w leczeniu keloidów
Keloidy to tak naprawdę przewlekłe, łagodne zmiany nowotworowe, które tworzą się na obszarze skóry, w którym wystąpił uraz. Bliznowce często powstają u pacjentów po zabiegach kardiologicznych, ortopedycznych, położniczych, ginekologicznych lub chirurgii plastycznej. Czynnikami sprzyjającymi powstawaniu bliznowców są też blizny po trądziku i ospie wietrznej, miejsca przekłucia uszu, oparzeń oraz innych urazów skóry. Choć wiele osób uważa, że z keloidami po prostu trzeba się pogodzić, powierzchniowa radioterapia bliznowców [Superficial Radiation Therapy] to bardzo skuteczny zabieg usunięcia bliznowców, którego efektywność wynosi ponad 94 procent. To szczególnie dobra informacja dla niemal 18 milionów osób, które ze względu na pochodzenie etniczne są szczególnie podatne na tworzenie keloidów – na przykład Afroamerykanów, Latynosów czy Azjatów.
W przeszłości, usuwanie bliznowców często wymagało przeprowadzenia kilku zabiegów chirurgicznych. Niestety, zwykle narastały ponownie w miejscu nowego nacięcia. W przypadku chirurgicznego usuwania bliznowców, te łagodne zmiany powracały w ponad 90 procentach przypadków. Jeżeli po chirurgicznym usunięciu keloidów przeprowadzi się radioterapię powierzchniową, odsetek nawrotów spada znacząco do poziomu zaledwie 10 procent – a w wielu przypadkach nawrót w ogóle nie następuje.
Leczenie Bliznowców z SRT-100™ - radioterapia powierzchniowa
SRT-100™ dostarcza precyzyjną, dokładnie dobraną dawkę powierzchniowej radioterapii na bliznowce która przenika tylko na głębokość skóry. Niska dawka radioterapii powierzchniowej w bezpieczny sposób niszczy komórki tworzące bliznowce – zapewniając w procesie leczenia, że w miejscu nacięcia skóra pozostanie gładka. Zabieg, który wykonuje się w gabinecie lekarskim, jest nieinwazyjny i bezbolesny. U pacjentów zwykle przeprowadza się serię zabiegów, zależnie od lokalizacji blizny.
Schemat leczenia
Dzień I (poniedziałek) – usunięcie chirurgiczne bliznowca w znieczuleniu miejscowym, lub – niektórych przypadkach – znieczuleniu ogólnym
Dzień II, III i IV (wtorek-środa-czwartek) – 3 dniowy cykl radioterapii na bliznowce. Czas trwania jednorazowego naświetlania to ok. 1 min.
SRT-100™ uzyskał zatwierdzenie amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) w zakresie leczenia keloidów spowodowanych zabiegiem chirurgicznym bądź urazem. Niezależnie od tego, czy jesteś pacjentem, czy lekarzem, warto dowiedzieć się, z jakich powodów ta niezrównany pod względem skuteczności zabieg i sposób leczenie keloidów zyskał sobie miano „Leku na Bliznowce”. SRT-100™ przynosi nową nadzieję i nowe poczucie pewności siebie niezliczonym rzeszom ludzi cierpiących z powodu bliznowców.
Dlaczego warto?
Możliwość trwałego chirurgicznego usunięcia keloidu ze skutecznością na poziomie 94-96%, a cykl leczenia trwa 4 dni – docenili to pacjenci, którzy odbyli kurację trwającą wiele miesięcy polegającą na wielokrotnych wstrzyknięciach steroidów w keloidy. Leczenie jest bezbolesne i bezpieczne, o czym świadczy zatwierdzenie amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA)
Co musisz wiedzieć?
Obszar
Cena
Rozwiązany problem
Jak często powtarzać
Umów się na konsultację!
FAQ
Terapię można podzielić na dwa etapy- usuniecie chirurgiczne oraz naświetlania po zabiegu. Np.
Dzień I (poniedziałek) – usunięcie chirurgiczne bliznowca w znieczuleniu miejscowym, lub – niektórych przypadkach – znieczuleniu ogólnym
Dzień II, III i IV (wtorek-środa-czwartek) – 3 dniowy cykl radioterapii na bliznowce. Czas trwania jednorazowego naświetlania to ok. 1 min.
Odpowiednia pielęgnacja obszaru poddanego leczeniu - według wskazań lekarza.
Nie, zabieg chirurgiczny jest przeprowadzany ze znieczuleniem a naświetlanie nie jest bolesne.
Opinie
Polecamy również
Znajdź zabieg idealny dla siebie