Radioterapia w leczeniu nowotworów

Radioterapia powierzchniowa
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć?
Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Każdego roku na całym świecie diagnozuje się ponad 2,8 miliona przypadków raka skóry.

Od kilku dekad częstość występowania nieczerniakowego raka skóry stale wzrasta i nasila się wraz ze starzeniem się populacji. Według Centrów Kontroli Chorób (Centers for Disease Control), nieczerniakowy rak skóry jest najczęściej spotykanym nowotworem w Stanach Zjednoczonych.

Leczenie nowotworów opiera się najczęściej na technice chirurgicznej Mohsa polegającej na serii zabiegów wycięcia zmiany wraz z marginesem otaczającej zdrowej tkanki. Rezultat analizowany jest na miejscu, a resekcja kontynuowana do momentu zaniku tkanki nowotworowej. Chociaż jest to metoda efektywna i właściwa dla wielu pacjentów, to wymaga ona zespołu wysoce wykwalifikowanych chirurgów oraz laboratorium, a jej negatywny wpływ na estetykę skóry często pociąga za sobą konieczność zabiegu plastycznego. Ponadto leczenie chirurgiczne jest inwazyjne, wiąże się z ryzykiem blizn oraz zakażeń pooperacyjnych, a refundacja zabiegów została w ostatnim czasie mocno ograniczona. W obliczu tych wszystkich aspektów związanych z bezpieczeństwem, liczbą i retencją pacjentów oraz warunkami refundacji i wynikami klinicznymi, staje się jasne, że niezbędne jest nowe, tańsze rozwiązanie.

Powierzchniowa radioterapia nowotworów to niskoenergetyczna radioterapia sięgająca jedynie w głąb skóry. Stanowi ona efektywną, bezbolesną i atrakcyjną ze względów kosmetycznych alternatywę dla zabiegów chirurgicznych w przypadku wybranych nowotworów i pacjentów. Ten rodzaj radioterapii dzięki swojej bezpiecznej, efektywnej i niezawodnej technologii okaże się doskonałą inwestycja na długie lata. Terapia ta to nowa i obecnie najbardziej zaawansowana dostępna metoda radioterapii powierzchniowej. Jest to humanitarny rodzaj terapii w przypadku pacjentów z przeciwwskazaniami do zabiegów chirurgicznych związanych ze schorzeniami, cukrzycą, chorobami serca lub u pacjentów z nieczerniakowymi rakami skóry twarzy.

Dlaczego warto?

Metoda ta jest mało inwazyjna, niechirurgiczna i nie wymaga rekonwalescencji.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Całe ciało

Cena

od 10000 zł

Rozwiązany problem

Nieczerniakowe nowotwory skóry
Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

Opinie

* * * * *
Bardzo komfortowe warunki oraz najwyższej jakości zabiegi
Beata Stefańska

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Mikronakłuwanie
Aleksandra Gross - Koordynator Badań Klinicznych

Mikronakłuwanie

Mikronakłuwanie stymuluje naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze. Za pomocą pulsujący igieł substancje czynne wprowadzane są do naskórka i skóry ...
Terapia światłem LED
Dominika Sambora - Fizjoterapeuta

Terapia światłem LED

Mimo że starzenie się skóry to naturalny proces, który dotyka nas wszystkich, to wiele osób szuka sprawdzonych metod, które pomogą ...
Terapia blizny
Dalia Chrzanowska- Specjalista dermatolog-wenerolog

Terapia blizny

W większości przypadków blizny goją się w sposób samoistny, niewymagający interwencji specjalisty. Zdarza się jednak, że dochodzi do nieprawidłowości.

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy