Redukcja piersi

Z troski o kobiecość
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Rezerwuję

Nie da się ukryć, że duże piersi mogą powodować problemy. Bolesne plecy, sztywna szyja, napięte ramiona - to tylko niektóre z kłopotów, z którymi borykają się panie z nadmiernym biustem. Wykonanie nawet prostych czynności, jak bieganie czy podnoszenie przedmiotów, może być prawdziwym wyzwaniem. Dodatkowo, znalezienie odpowiedniego rozmiaru biustonosza także może stać się czymś trudnym. To właśnie dla tych kobiet istnieje zabieg redukcji piersi. Nie tylko poprawia proporcje ciała, ale również przynosi ogromną ulgę i zmienia jakości życia.

Zabieg zmniejszenia piersi pozwala na usunięcie nadmiaru tkanki i skóry, dopasowując rozmiar piersi do reszty ciała. Wielu pacjentkom przynosi ulgę i poprawę zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Chociaż to indywidualna decyzja, wiele kobiet, które przeszły ten zabieg, podkreśla, że ich jakość życia znacznie się polepszyła, a one same zrzuciły z siebie nadprogramowy ciężar.

Zabieg może różnić się w zależności od potrzeb pacjentki, ale ogólnie przebiega kompleksowo. Polega więc na usunięciu nadmiaru tkanki, nadaniu piersiom odpowiedniego kształtu i uniesieniu ich. W niektórych przypadkach można również zmniejszyć rozmiar brodawki sutkowej. Chirurdzy stosują techniki minimalizujące widoczne blizny, a po całkowitym zagojeniu stają się one bardzo mało widoczne. Tylko panie obdarzone nadmiernym biustem wiedzą, jak ciężka i kłopotliwa jest to przypadłość. Niestety nie w każdym przypadku większe oznacza lepsze. Choć procedura dla niektórych może wydawać się dużą ingerencją w ciało, to warto ją wykonać, aby na resztę życia zrzucić z siebie ten ciężar i móc swobodne i bez bólu wykonywać wszystkie czynności.

Dlaczego warto?

Zabieg redukcji piersi może przynieść mnóstwo korzyści nie tylko tych związanych z naszym wyglądem, ale także psychologicznych czy zdrowotnych. Operacja piersi może przynieść ogólną poprawę jakości życia. Kobiety często opisują uczucie ulgi, wygody i większej swobody po wykonaniu tego zabiegu. Mogą cieszyć się poprawą pewności siebie, komfortem fizycznym i większą łatwością w wykonywaniu codziennych czynności.

Co musisz wiedzieć?

Cena

od 20000 zł

Rozwiązany problem

Zbyt duże gruczoły piersiowe

Jak często powtarzać

Zabiegu nie powtarza się

Czas trwania zabiegu

w zależności od zakresu, ok 4 h

Efekty

Zabieg redukcji piersi może przynieść wiele korzystnych efektów dla pacjentki. Pierwszym z nich jest oczywiście zmniejszenie rozmiaru piersi. Od tej pory będą one wyglądały ładnie i proporcjonalnie w stosunku do reszty ciała. Dodatkowo zostaną również odpowiednio wymodelowane, uniesione i napięte, dzięki czemu panie będą mogły pochwalić się naprawdę ładnym, proporcjonalnym biustem. Po zabiegu wiele pacjentek doświadcza również poprawy samopoczucia. Ustępują problemy związane z bólem kręgosłupa i znika również problem z niemożliwością doboru odpowiedniego stanika.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Operacja zmniejszenia piersi przeprowadzana jest przez profesjonalnego chirurga plastycznego. Na wstępie będziemy musieli umówić się na konsultację do specjalisty, który przeprowadza szczegółowy wywiad. Omawiane są oczekiwania pacjentki, a także analizowane są jej cechy anatomiczne i stan zdrowia. Chirurg wyjaśnia również procedurę, omawia techniki i możliwe rezultaty, aby pacjentka była w pełni poinformowana i mogła podjąć właściwą decyzję. Lekarz również zleci do wykonania szereg badań, które potwierdzą stan zdrowia. Jeżeli nie będzie żadnych przeciwwskazań, wówczas zostaniemy zakwalifikowani do zabiegu.

Przed rozpoczęciem operacji pod kontrolą anestezjologa otrzymamy znieczulenie ogólne. Następnie chirurg przejdzie do wykonywania precyzyjnych nacięć w taki sposób, aby do minimum zredukować widoczność blizny. Lekarz usuwa nadmiar tkanki piersiowej, tłuszczu i skóry z piersi. Podczas tego procesu stara się zachować naturalny kształt piersi i proporcje do reszty ciała. Jednocześnie brodawka sutkowa jest przemieszczana do nowej pozycji. Po modelowaniu piersi, chirurg precyzyjnie zszywa nacięcia. Na zakończenie zabiegu piersi są zwykle owinięte elastycznym opatrunkiem, który pomaga w utrzymaniu biustu w odpowiednim miejscu, a także wspomagają proces gojenia.

Jako, że operacja zmniejszenia piersi stanowi sporą ingerencję w nasz organizm, to po jej wykonaniu powinniśmy przede wszystkim postawić na odpoczynek i ograniczenie aktywności fizycznej co najmniej na kilka tygodni. Ponadto będziemy zobowiązani do noszenia specjalnego stanika, który jest odpowiednim wsparciem i stabilizacją dla naszych piersi, jak również wspomaga proces szybszego gojenia się i zmniejszy ryzyko powikłań.

Konieczne będzie oczywiście stawianie się na wszystkich wyznaczonych przez lekarza wizytach kontrolnych. Dzięki temu będzie mógł on nadzorować cały proces rekonwalescencji, oceniać rezultaty i na bieżąco odpowiadać na wszystkie nasze pytania.

Warto również szczególnie zadbać o miejsca, w których wykonywane były nacięcia. Specjalista może zlecić nam specjalne maści do regularnego stosowania, które przyspieszą proces gojenia się i zmniejszą widoczność blizn.

Niestety nie wszystkie panie obdarzone zbyt dużym biustem mogą przystąpić do zabiegu ich redukcji. Do najważniejszych przeciwwskazań należą:

  • Zły stan zdrowia. Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz musi zlecić badania profilaktyczne, które ocenią, w jakim stanie zdrowia jest nasz organizm. Jeżeli wyniki będą mocno odbiegać od normy, specjalista może nie wyrazić zgodny na przeprowadzenie zabiegu. Wykluczać z operacji mogą takie przypadłości jak choroby serca, problemy z układem krążenia, krzepliwością krwi, a także inne schorzenia.
  • Nadmierne otyłość. Zbyt duża masa ciała może zwiększać ryzyko powikłań podczas operacji i utrudniać proces gojenia.
  • Ciąża i karmienie piersią. Z operacją zmniejszenia piersi należy poczekać do momentu zakończenia ciąży i połogu. Dzieje się tak również z tego względu, że ciąża i laktacja często wpływają na naturalny kształt i rozmiar piersi.

Sam przebieg operacji jest całkowicie bezbolesny, ponieważ wykonuje się go w znieczuleniu ogólnym. Jednak ze względu na to, że stanowi on dość dużą chirurgiczną ingerencję, po jego wykonaniu może pojawić się ból oraz obrzęk. W takiej sytuacji specjalista wskaże nam środki przeciwbólowe, które możemy stosować, aby zminimalizować przykre dolegliwości.

Operacja pomniejszenia piersi sprawi, że nasz biust w końcu przybierze rozmiar, w jakim dobrze się czujemy i jaki jest proporcjonalny do reszty naszego ciała. Skóra wokół niego zostanie napięta, uniesiona, a piersi będą ładnie wymodelowane.

Efekt zabiegu jest trwały, Natomiast wraz z upływem czasu, piersi będą dalej stopniowo opadały pod wpływem grawitacji. To, jak długo będzie się utrzymywał, zależy również od jakości skóry pacjenta, wieku, ew. zajścia w ciążę. Bardzo ważne jest również noszenie odpowiedniej bielizny. Najlepiej wstrzymać się z zabiegiem do momentu zakończeniu planowania rodziny;

Nasze pacjentki są zgodne, że efekty wyglądają naturalnie i w pełni ich satysfakcjonują. Doświadczony chirurg plastyczny odpowiednio wymodeluje biust, aby pasował on do reszty naszego ciała.

Podobnie jak w przypadku każdej operacji, zabieg redukcji piersi może wiązać się z pewnym ryzykiem powikłań. Chociaż większość pacjentek przechodzi ten zabieg bez komplikacji, istnieje potencjalne ryzyko, którego warto być świadomym. Wśród najczęstszych powikłań można wymienić krwawienie, siniaki, trudności z karmieniem piersią, zakażenia i infekcje.

O ostatecznych efektach zabiegu mówimy po całkowitym wygojeniu się piersi, co następuje zazwyczaj po około trzech miesiącach.

Domyślnie efekty zabiegu powinny towarzyszyć nam na stałe, jednak istnieją czynniki, które mogą ponownie zaburzyć rozmiar piersi. Na wielość i kształt biustu wpływa bowiem wiele czynników, takich jak zmiany hormonalne, przybranie na wadze czy procesy starzenia się i grawitacja. Jeżeli po latach wygląd naszych piersi znów przestanie nasz satysfakcjonować, wówczas można umówić się ze specjalistą, aby skonsultować konieczność przeprowadzenia kolejnego zabiegu.

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Fototerapia światłem

Fototerapia światłem

Terapia światłem od wielu lat wykorzystywana jest w wielu dziedzinach medycyny takich jak dermatologia, chirurgia plastyczna czy fizjoterapia. Wykorzystanie właściwości ...
Kriolipoliza
Justyna Włodarczyk - Fizyk Medyczny

Kriolipoliza

Sposobów na eliminację nadprogramowej tkanki tłuszczowej jest naprawdę wiele, jednak nie wszystkie gwarantują rezultaty, które będą nas w pełni satysfakcjonować. ...
Laser Frakcyjny CO2
Wiktoria Stasiak - Zespół Przeszczepowy

Laser Frakcyjny CO2

Jeżeli chcielibyśmy raz na zawsze pożegnać problem rozstępów, blizn i przebarwień, to laser frakcyjny CO2 będzie idealną odpowiedzią na nasze ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy