Sculptra

Odnowa i stymulacja
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Sculptra to stopniowe, naturalne odmłodzenie na długo. Wśród naszych pacjentów ceniących naturalny efekt i skuteczność cieszy się ogromną popularnością.

Sculptra to najefektywniejszy znany w medycynie estetycznej preparat stymulujący produkcję kolagenu. Jego główny składnik to kwas L-polimlekowy, którego działanie widocznie poprawia jakość skóry i przywraca utraconą objętość twarzy. W wielu przypadkach dobre efekty utrzymują się nawet do 25 miesięcy.

Dlaczego warto?

Zadaniem Sculptra™ jest nie tylko czasowe wypełnienie zmarszczek, ale poprawa struktury skóry oraz naturalny lifting, czyli uniesienie opadających partii twarzy. Preparat przywraca młodzieńczy kształt policzkom, wypełnia fałdy nosowo-wargowe, zaaplikowany w okolice tzw. „chomików” lub opadającego podbródka sprawia, że zwiotczałe obszary zostają wypełnione, a skóra naciągnięta.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Twarz

Rozwiązany problem

Utrata elastyczności skóry, utrata tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy związana z procesem starzenia

Jak często powtarzać

Seria zabiegów wyznaczana po konsultacji z lekarzem.

Czas trwania zabiegu

Około 30 min.

Efekty

Pełen rezultat widoczny jest po kilku tygodniach od zabiegu. W tym czasie Sculptra stymuluje produkcję kolagenu, regeneruje i liftinguje skórę. Zazwyczaj, w celu osiągnięcia pełnego efektu, zabieg należy powtórzyć dwa lub trzy razy, ale zdarza się, że dobry rezultat daje jednorazowy zabieg. Trwałość rezultatów to kwestia indywidualna, która zależy od stopnia zaawansowania procesu starzenia, predyspozycji genetycznych i trybu życia.

Naturalne i natychmiastowe efekty!
Umów się na konsultację!

Porozmawiajmy

FAQ

Preparat Sculptra™ może być podany wyłącznie przez wykwalifikowanego lekarza. Terapia poprzedzona jest konsultacją lekarską, w czasie której lekarz kwalifikuje do zabiegu, określa, gdzie należy podać preparat oraz ustala plan terapii. Zabieg trwa ok. 20–30 minut i polega na aplikacji preparatu we właściwe partie twarzy. Nakłucia, wykonywane cienkimi igłami, są niemal bezbolesne. W przypadku obawy przed dyskomfortem, lekarz może znieczulić twarz przed zabiegiem. Po zakończonym zabiegu, lekarz masuje twarz w miejscach podania preparatu w celu jego odpowiedniego rozprowadzenia.

Po zabiegu należy regularnie masować twarz. Lekarz indywidualnie wskaże miejsca masażu i określi jego częstotliwość. Przez kilka dni po zabiegu Sculptra należy unikać ekspozycji na słońce i inne źródła promieniowania UV, całościowej krioterapii oraz nie należy korzystać z sauny. Podobnie jak w przypadku innych zabiegów, aplikacja Sculptra może wywołać działania niepożądane takie jak krwawienie, ból, zaczerwienienie, krwiak lub niewielki obrzęk w miejscu wstrzyknięcia. Objawy ustępują w ciągu 2-6 dni. Przed zabiegiem lekarz szczegółowo omówi kwestie związane z bezpieczeństwem aplikowania preparatu Sculptra™.

Ogólne przeciwwskazania dla zabiegów dermatologicznych to ciąża i okres karmienia, skłonność do powstawania blizn przerostowych, infekcje wirusowe i bakteryjne na twarzy oraz choroby autoimmunologiczne.

Nie, zabieg Sculptra jest praktycznie bezbolesny.

Tak, w seriach wcześniej skonsultowanych z lekarzem.

Opinie

* * * * *
Poleciłam już klinikę wielu osobom, bo jestem przekonana o ogromnej wiedzy i doświadczeniu lekarzy którzy tam pracują- przekonałam się na własnym przykładzie. Pozdrawiam dr Monikę!
Jola

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Desirial - przywrócenie komfortu intymnego

Desirial - przywrócenie komfortu intymnego

Badania dowodzą, że objawy suchości pochwy występują u jednej na sześć kobiet. Suchość pochwy i/lub sromu może wystąpić u kobiet ...
Osocze Bogatopłytkowe

Osocze Bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe (PRP) to zabieg przeznaczony dla osób wymagających, ceniących produkty pochodzenia naturalnego, a także cierpiących na różnego rodzaju alergie.
Stymulator Tkankowy Nucleofill

Stymulator Tkankowy Nucleofill

Zabieg Nucleofill to doskonałe rozwiązanie do naturalnej stymulacji odnowy skóry. Jego skład, a dokładnie zawarte w nim polinukleotydy, powoduje odbudowę ...
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy