Terapia antycellulitowa

Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Ciąża to piękny, ale i trudny okres w życiu kobiety. Organizm podlega wielkim zmianom obejmującym między innymi przyrost masy ciała, zatrzymywanie wody oraz wahania hormonalne. Wszystko to sprzyja powstawaniu tak zwanej „pomarańczowej skórki” czyli cellulitu. W Klinice Ambroziak oferujemy skuteczne metody leczenia tego problemu.

Podstawową masę tkanki tłuszczowej kobiety stanowią komórki tłuszczowe, czyli adipocyty, które są rozproszone w obrębie szkieletu utworzonego przez włókna kolagenowe, tworzące przegrody. Tak podzielona tkanka tłuszczowa przyjmuje postać „zrazików”, które zwiększając swoją objętość podczas ciąży, wgłębiają się bardziej w skórę, przez co jej powierzchnia staje się nieregularna. Taka pamiątka po ciąży to zmora większości świeżo upieczonych Mam, nawet tych, którym udało się nie zwiększyć znacznie masy ciała.

Dlaczego warto?

Cellulit powstaje stopniowo w ciągu dziewięciu miesięcy, jednak, aby się go pozbyć, nie potrzeba aż tak wiele czasu. W naszej klinice oferujemy kilka skutecznych metod walki z tym problemem. 

Fala uderzeniowa to inaczej fala akustyczna (Acoustic Wave Therapy- AWT). Zabieg przy jej użyciu cechuje się bardzo dużym i szybko narastającym ciśnieniem, które rozchodzi się w tkance z prędkością ok. 1500 m/s. Dzięki wykorzystaniu akustycznych fal dźwiękowych zabieg ten jest jednym z najskuteczniejszych form walki z redukcją cellulitu oraz miejscowej opornej, trudnej do usunięcia i zbitej tkanki tłuszczowej, którą trudno usunąć innymi zabiegami. Dodatkowo fala drenuje nagromadzone płyny odżywiając tkanki i pobudzając układ naczyniowy do prawidłowej funkcji. Podczas zabiegu terapeuta używa kilku końcówek i głowic odpowiednio dobranych do danego problemu, pacjent natomiast czuje „uderzanie” fali, której siła również będzie dobrana odpowiednio do odczuć. 

Fale radiowe

Jednym z najlepszych sposobów na walkę z upartym tłuszczykiem i cellulitem jest zabieg wykorzystujący technologię fal radiowych. Łączy w sobie działanie wielobiegunowych fal radiowych i pulsacyjne pola magnetyczne, by wytworzyć kojącą i terapeutyczną matrycę ciepła na skórze. Dzięki temu, działanie odbywa się w głębszych warstwach skóry, co powoduje zwiększoną cyrkulację krwi, natychmiastowe spulchnienie i błyszczenie skóry. Wyniki widać już po jednym zabiegu – bez bólu, dyskomfortu i rekonwalescencji! 

Kriolipoliza

Pacjentom, których problemem jest otyłość miejscowa, czyli nadmiar tkanki tłuszczowej w miejscach opornych, takich jak brzuch, talia, boczki, uda, polecamy zabieg kriolipolizy modelujący sylwetkę bez użycia skalpela. Jest to całkowicie nieinwazyjny zabieg, podczas którego dochodzi do kriolipolizy czyli uszkodzenia tkanki tłuszczowej przez niską temperaturę. Efekty znacznej redukcji tkanki tłuszczowej widoczne są po około 2-4 miesiącach a przy prawidłowej diecie – trwałe. Decydując się na kriolipolizę musimy pamiętać o tym, że nie jest to metoda służąca utracie masy ciała, nie zastępuje diety i ćwiczeń fizycznych, pomaga jednak modelować ciało i przywrócić jego wygląd sprzed ciąży. Zabieg jest przeciwwskazany u kobiet karmiących. 

Mezoterapia i lipoliza iniekcyjna 

Polega na wstrzykiwaniu substancji poprawiających mikrokrążenie w obrębie tkanki tłuszczowej oraz wzmagających jej metabolizm. Podczas zabiegu nakłuwa się skórę w odstępach 1 – 1,5 cm, wprowadzając takie substancje jak kofeina, aminofilina, teofilina a także wyciągi ziołowe, minerały i witaminy. Sam proces nakłuwania skóry w małych odstępach pobudza wytwarzanie kolagenu a przez to poprawia elastyczność skóry. Należy pamiętać, że upragnione efekty w postaci redukcji cellulitu widoczne są dopiero po wykonaniu serii co najmniej 3 zabiegów. Lipoliza iniekcyjna jest metodą redukcji lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej w miejscach opornych, takich jak między innymi wewnętrzna i zewnętrzna powierzchnia ud, czy okolica pod pośladkami, czyli miejsca, w których tkanka tłuszczowa w czasie ciąży odkłada się najchętniej. Zabieg doskonale sprawdza się też w przypadku cellulitu. Lipoliza iniekcyjna polega na podaniu w obszarze nadmiaru tkanki tłuszczowej fosfatydylocholiny, która wywołuje uszkodzenie komórek tłuszczowych, „rozpuszcza" je. Po zabiegu obszar poddany leczeniu staje się bardziej wrażliwy a pacjentka może odczuwać świąd, uczucie pieczenia a czasem nawet ból. Zwykle wskazane jest wykonanie serii zabiegów w odstępach 6-tygodniowych. Zarówno mezoterapia jak i lipoliza iniekcyjna są przeciwwskazane u kobiet karmiących. 

Laserowa redukcja cellulitu 

Jest to najnowsze narzędzie w walce z cellulitem, posiadające dużą skuteczność oraz wywołujące długotrwałe efekty. Zabieg jest wykonywany w warunkach sali zabiegowej w znieczuleniu miejscowym lub krótkotrwałym znieczuleniu dożylnym. Przez minimalne nakłucie wprowadza się do tkanki tłuszczowej cienki światłowód, którym naświetla się tkankę tłuszczową, łącznotkankowe przegrody tłuszczowe i skórę. Efektem zabiegu jest zwiększenie napięcia oraz wyrównanie powierzchni skóry a także zmniejszenie grubości tkanki tłuszczowej. Polecamy ten zabieg pacjentkom pragnącym szybkich efektów przy minimalnej inwazyjności procedury. Zabieg jest przeciwwskazany u kobiet karmiących. 

Nutacyjna liposukcja infradźwiękowa

To zabieg dla Pań, które pragną pozbyć się nadmiaru kilogramów, będących pamiątką po dziewięciu miesiącach ciąży, a zabiegi nieinwazyjne nie przyniosły pożądanych rezultatów.  Zabieg pozwala przywrócić prawidłowe proporcje sylwetki oraz wymodelować ją w problematycznych obszarach. Liposukcja pomaga także poprawić wygląd cellulitu w połączeniu z redukcja ilości tkanki tłuszczowej w głębiej położonych obszarach. Zasadniczą zaletą zabiegu jest trwałość efektów – tkanka tłuszczowa w leczonych obszarach nie ulega odnowieniu. Zabieg jest przeciwwskazany u kobiet karmiących.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Całe ciało

Rozwiązany problem

Cellulit po ciąży, nadmiar tkanki tłuszczowej po ciąży

Efekty

Specjalistyczne zabiegi wykonywane w Klinice Ambroziak powodują redukcję tkanki tłuszczowej, co zmniejsza bądź całkowicie eliminuje cellulit. Nieinwazyjność naszych zabiegów łączy się z praktycznie nieistniejącym okresem rekonwalescencji. W niektórych przypadkach, redukcję cellulitu można połączyć z redukcją tkanki tłuszczowej, która pojawiła się podczas ciąży. Niezależnie od tego, jaki zabieg wybierze Pacjentka razem z lekarzem specjalistą, efektem będzie pozbycie się cellulitu i możliwość cieszenia się z gładkiej, elastycznej i witalnej skóry.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

Opinie

* * * * *
Jestem pacjentka kliniki Ambroziak od kilku lat. Zawsze panuje miła atmosfera i profesjonalizm u każdego z lekarzy. Dziś kolejna wizyta zaliczona do bardzo miłych i udanych. Polecam każdemu kto tylko chce się poczuć dobrze i pięknie.
Hanna

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Diego Dalla Palma Tone Up

Diego Dalla Palma Tone Up

Skóra podczas ciąży narażona jest na ogromny stres, rozciąganie i inne niesprzyjające czynniki. Dzięki nowej holistycznej metodzie Diego Dalla Palma ...
Drenaż podciśnieniowy
Ewa Woźniak-Roszkowska - Lekarz

Drenaż podciśnieniowy

Wyobrażacie sobie zabieg, który jednocześnie pozwoliłby pozbyć się cellulitu, wiotkiej skóry, a także uporałby się z niechcianymi obrzękami. Jak się ...
Terapia przeciwrozstępowa

Terapia przeciwrozstępowa

Rozstępy są jedną z najczęściej spotykanych, niechcianych pozostałości po ciąży. Nawet jeżeli w czasie ciąży pamiętałyśmy o pielęgnacji i wmasowywałyśmy ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy