HIFU - Ultradźwięki wysokiej częstotliwości

Ultradźwiękowy lifting
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Rezerwuję

Modelowanie twarzy i ciała jeszcze nigdy wcześniej nie było tak skuteczne i szybkie. Wszystko to zawdzięczamy urządzeniu, które wykorzystuje technologię zogniskowanych ultradźwięków MMFU, a dzięki temu oferuje krótszy czas zabiegu, wyższy poziom bezpieczeństwa i maksymalną wydajność.  Dzięki zaawansowanej technologii mikroimpulsowej możemy uzyskać efekt liftingu, zmniejszyć przebarwienia i zmarszczki, a także walczyć ze zwiotczałą skórą na wszystkich obszarach ciała.

Urządzenie wykorzystuje w swoim działaniu technologię HIFU. Za pomocą zogniskowanych ultradźwięków oddziałuje na wybrany obszar skóry, doprowadzając tym samym do jej niewielkich uszkodzeń. Jest to niezbędne, aby w naturalny sposób pobudzić ją do intensywnej regeneracji, a w konsekwencji – do poprawy naszego wyglądu. Zapewne każdy z nas wie, że skóra posiada trzy warstwy ulokowane na różnych głębokościach. Teraz dzięki zabiegowi HIFU możemy tak dobrać długość fali, aby dotrzeć do źródła problemu, z którym się zmagamy. Głowica podgrzewa skórę do wysokich temperatur, co w konsekwencji doprowadza do tego, że istniejące już włókna kolagenowe się kurczą. Jest to konieczne, aby w ich miejscu mógł wytworzyć się nowy kolagen. To właśnie dzięki niemu nasza skóra staje się przyjemnie napięta, elastyczna i pozbawiona zmarszczek.

Zabieg HIFU posiada kluczową zaletę, a mianowicie może być wszechstronnie wykorzystywany w wielu obszarach ciała. Skutecznie poradzi sobie ze zmarszczkami, poprawi wygląd skóry wokół ust i policzków, zniweluje podwójny podbródek, a nawet pomoże nam pozbyć się problemu opadających powiek. Jednak twarz nie jest jedynym obszarem, na którym możemy go stosować. Ultradźwięki będą równie skuteczne, jeżeli chodzi o poprawę wyglądu piersi, ud, brzucha, ramion czy pośladków. Zabieg przyczyni się do tego, że wybrane partie ciała staną się wizualnie szczuplejsze, jędrniejsze, a my pozbędziemy się zwisającej lub wiotkiej skóry.

Dlaczego warto?

Jeżeli szukasz zabiegu, którego efekty będą długotrwałe i widoczne bardzo szybko – system skoncentrowanych ultradźwięków może okazać się dobrym rozwiązaniem. Ta szybka i nieinwazyjna procedura sprawia, że pacjenci bardzo często decydują się właśnie na kurację HIFU. Nie wymaga ona przygotowań ani rekonwalescencji, a skóra po zabiegu odwdzięczy nam się wyjątkowym wyglądem.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Całe ciało

Cena

od 2100 zł

Rozwiązany problem

Wiotkość skóry

Jak często powtarzać

Zabieg z założenia jest jednorazowy lecz dla lepszego efektu zabieg można powtórzyć po kilku miesiącach

Czas trwania zabiegu

W zależności od obszaru

Efekty

Dla wszystkich osób, które lubią widzieć natychmiastowe efekty mamy dobrą wiadomość. Już bezpośrednio po zabiegu dostrzeżemy pozytywne zmiany na skórze. Ostateczne rezultaty zabiegu HIFU pojawią się jednak wraz z upływem maksymalnie trzech miesięcy.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Bezpośredni zabieg poprzedza konsultacja ze specjalistą, który rozmawia na temat naszych oczekiwań i efektów, jakie chcielibyśmy osiągnąć. Na tej podstawie dobiera odpowiednią moc urządzenia. Zabieg HIFU może być bowiem wykonywany na różnych głębokościach w zależności od problemu, z którym się zmagamy. Następnie specjalista przechodzi do przykładania głowicy do wybranych przez nas obszarów ciała. Czas trwania całej procedury zależy od obszaru poddawanego kuracji, nie powinien jednak przekraczać maksymalnie dwóch godzin. Jako, że do zabiegu wykorzystywane są duże temperatury, możemy odczuwać niewielkie ukłucia i rozchodzące się po tkankach ciepło.

Po zabiegu można wrócić do swoich normalnych czynności i nie jest konieczne odbywanie rekonwalescencji. Specjalista szczegółowo przedstawi nam, jakie kosmetyki i preparaty należy stosować po wykonanej kuracji. Z pewnością konieczne będzie wprowadzenie do codziennej pielęgnacji kremów nawilżających oraz ochrony przeciwsłonecznej. Bezpośrednio po zabiegu specjaliści zalecają również, aby unikać wysokich oraz niskich temperatur w kontakcie ze skórą.

Ciąża, choroby nowotworowe, obrzęki skóry czy opryszczka to główne czynniki, które uniemożliwiają podejście do zabiegu HIFU.

Z tego względu, że technologia HIFU zakłada wykorzystanie wysokich temperatur, to podczas wykonywanego zabiegu może wystąpić dyskomfort. Najczęściej pacjentom towarzyszy wówczas szybkie doznanie ukłucia oraz rozchodzącego się ciepła. Nie jest to jednak zabieg, który wywołuje ból.

Efekty zależą od części ciała, nad którą będziemy pracować. Zabieg HIFU na twarz może pomóc nam w pozbyciu się zmarszczek wokół oczu czy ust, podnieść opadającą powiekę, wymodelować linię żuchwy czy pożegnać problem podwójnego podbródka. Ta sama terapia zastosowana na inne obszary ciała przyczyni się do poprawienia elastyczności i napięcia skóry. Wymodeluje także wybrane obszary, dzięki czemu nasze ciało będzie wizualnie szczuplejsze i bardziej atrakcyjne.

Za sprawą zabiegu wykorzystującego system skoncentrowanych ultradźwięków pobudzane są naturalne procesy regeneracji, które prowadzą do neokolagenezy. Nie jest więc możliwe, aby ostateczny efekt wyglądał sztucznie.

Po zabiegu skóra może być tkliwa i lekko zaczerwieniona. Jest to jednak naturalna reakcja, która ustępuje zazwyczaj po kilkudziesięciu minutach od wykonanego zabiegu.

Pierwszy pozytywny efekt na naszej skórze dostrzeżemy niemal od razu po wykonanym zabiegu. Jeżeli chodzi o efekt końcowy, będziemy musieli na niego poczekać od dwóch do trzech miesięcy.

Wszystko zależy od naszej skóry i rezultatów, jakie pragniemy osiągnąć. Docelowo zabieg powinien być jednorazowy, jednak po kilku miesiącach można go powtórzyć, aby ulepszyć efekty.

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Osocze Bogatopłytkowe
Dominika Sambora - Fizjoterapeuta

Osocze Bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe nazywane jest często wampirzym liftingiem. I choć nazwa ta może wzbudzać mieszane uczucia, to efekty takiego zabiegu z ...
Lifting twarzy i szyi
Aleksandra Mortka- Pracownik recepcji

Lifting twarzy i szyi

Kto z nas nie chciałby wyglądać o 15 lat młodziej? W dzisiejszym społeczeństwie, w którym wizerunek odgrywa dużą rolę, ludzie ...
Laser pikosekundowy

Laser pikosekundowy

Laser, który daje szybkie efekty? To właśnie laser pikosekundowy! Jeżeli chcielibyśmy pozbyć się niechcianego tatuażu lub niezbyt estetycznych blizn czy ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy