Uretrocystoskopia
Badanie uretrocystoskopii polega na wprowadzeniu cienkiego wziernika przez zewnętrzne ujście cewki moczowej. Wprowadzany wziernik, czyli cystoskop, wyposażony jest w układ optyczny i źródło światła. Dzięki temu, lekarz specjalista jest w stanie zobaczyć bardzo precyzyjnie cewkę moczową, jej kanał i pęcherz, jeżeli jest taka potrzeba. Cystoskop jest również wyposażony w urządzenie, które pozwala na pobranie wycinka do badań, co pozwoli na głębszą analizę stanu układu moczowego pacjenta. Badanie to wykonywane jest gdy lekarz podejrzewa nowotwór, zwężenie cewki moczowej, kamicę, zapalenie w drogach moczowych lub inne przypadłości. W przypadku kuracji, takie schorzenia jak polipy, zwężenia uniemożliwiające komfortowe oddawanie moczu, krwawienia czy inne mogą być wyleczone.
Dlaczego warto?
Dzięki bardzo dokładnemu badaniu uretrocystoskopii lekarz może postawić wnikliwą diagnozę problemu z układem moczowym pacjenta i ekspresowo wyleczyć niektóre schorzenia. Brak inwazyjności i konieczności użycia skalpela, sprawia, że uretrocystoskopia to bardzo komfortowy sposób na wyleczenie wyżej wymienionych schorzeń.
Co musisz wiedzieć?
Obszar
Cena
Rozwiązany problem
Jak często powtarzać
Czas trwania zabiegu
Efekty
Efektem badania uretrocystoskopii jest szczegółowa i precyzyjna diagnoza problemu dróg moczowych i możliwość rozpoczęcia odpowiedniego leczenia. Dodatkowo, możliwość ekspresowego wyleczenia problemu guza lub kamieni to kolejna zaleta tego zabiegu. Krótka i prosta rekonwalescencja, brak konieczności skomplikowanego przygotowania do badania i brak bólu podczas procedury to jedne z wielu zalet tego zabiegu.
Umów się na konsultację!
FAQ
Przed rozpoczęciem zabiegu, pacjent oddaje próbkę swojej krwi do analizy i przyjmuje leki przeciwbakteryjne. Pacjent jest również proszony o całkowite opróżnienie pęcherza (oczywiście w miarę możliwości). Badanie odbywa się w znieczuleniu miejscowym bądź ogólnym. Podczas badania pacjent leży na plecach, a lekarz specjalista umieszcza cystoskop w cewce moczowej. Po wykonaniu badania lekarz konsultuje z pacjentem jego wynik i ustala dalsze leczenie, jeżeli jest taka potrzeba. Całość badania trwa nie więcej niż 15 minut, jeżeli jest to tylko diagnoza. Przy jednoczesnym leczeniu, czas zabiegu się wydłuża w zależności od ilości kamieni bądź wielkości guza.
Po badaniu należy spożywać dużą ilość wody. Przez parę dni po zabiegu należy przyjmować leki przeciwbakteryjne zapisane przez lekarza. Należy nie prowadzić maszyn w dniu zabiegu gdyż znieczulenie może wpłynąć na sprawność pacjenta do wykonywania tej aktywności.
Ostre zapalenie pęcherza lub gruczołu krokowego, istotne powiększenie gruczołu krokowego, uszkodzenie pęcherza, niedawno przebyty zawał serca
Nie, zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.
Zabieg należy powtarzać w przypadku ponownego pojawienia się martwiących objawów.
Opinie
Polecamy również
Znajdź zabieg idealny dla siebie

Operacja stulejki z jednoczasową plastyką wędzidełka prącia

Plastyka wędzidełka prącia
