Uretrocystoskopia

Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Badanie uretrocystoskopii polega na wprowadzeniu cienkiego wziernika przez zewnętrzne ujście cewki moczowej. Wprowadzany wziernik, czyli cystoskop, wyposażony jest w układ optyczny i źródło światła. Dzięki temu, lekarz specjalista jest w stanie zobaczyć bardzo precyzyjnie cewkę moczową, jej kanał i pęcherz, jeżeli jest taka potrzeba. Cystoskop jest również wyposażony w urządzenie, które pozwala na pobranie wycinka do badań, co pozwoli na głębszą analizę stanu układu moczowego pacjenta. Badanie to wykonywane jest gdy lekarz podejrzewa nowotwór, zwężenie cewki moczowej, kamicę, zapalenie w drogach moczowych lub inne przypadłości. W przypadku kuracji, takie schorzenia jak polipy, zwężenia uniemożliwiające komfortowe oddawanie moczu, krwawienia czy inne mogą być wyleczone.

Dlaczego warto?

Dzięki bardzo dokładnemu badaniu uretrocystoskopii lekarz może postawić wnikliwą diagnozę problemu z układem moczowym pacjenta i ekspresowo wyleczyć niektóre schorzenia. Brak inwazyjności i konieczności użycia skalpela, sprawia, że uretrocystoskopia to bardzo komfortowy sposób na wyleczenie wyżej wymienionych schorzeń.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Układ moczowy

Cena

1400 zł

Rozwiązany problem

Niezdiagnozowane problemy z układem moczowym

Jak często powtarzać

Diagnostykę należy powtórzyć, jeżeli pacjent zacznie mieć podobne albo takie same objawy jak za pierwszym razem wykonywania badania.

Czas trwania zabiegu

Diagnostyka - 15 min. Ewentualne leczenie od 30 min. w górę.

Efekty

Efektem badania uretrocystoskopii jest szczegółowa i precyzyjna diagnoza problemu dróg moczowych i możliwość rozpoczęcia odpowiedniego leczenia. Dodatkowo, możliwość ekspresowego wyleczenia problemu guza lub kamieni to kolejna zaleta tego zabiegu. Krótka i prosta rekonwalescencja, brak konieczności skomplikowanego przygotowania do badania i brak bólu podczas procedury to jedne z wielu zalet tego zabiegu.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Przed rozpoczęciem zabiegu, pacjent oddaje próbkę swojej krwi do analizy i przyjmuje leki przeciwbakteryjne. Pacjent jest również proszony o całkowite opróżnienie pęcherza (oczywiście w miarę możliwości). Badanie odbywa się w znieczuleniu miejscowym bądź ogólnym. Podczas badania pacjent leży na plecach, a lekarz specjalista umieszcza cystoskop w cewce moczowej. Po wykonaniu badania lekarz konsultuje z pacjentem jego wynik i ustala dalsze leczenie, jeżeli jest taka potrzeba. Całość badania trwa nie więcej niż 15 minut, jeżeli jest to tylko diagnoza. Przy jednoczesnym leczeniu, czas zabiegu się wydłuża w zależności od ilości kamieni bądź wielkości guza.

Po badaniu należy spożywać dużą ilość wody. Przez parę dni po zabiegu należy przyjmować leki przeciwbakteryjne zapisane przez lekarza. Należy nie prowadzić maszyn w dniu zabiegu gdyż znieczulenie może wpłynąć na sprawność pacjenta do wykonywania tej aktywności.

Ostre zapalenie pęcherza lub gruczołu krokowego, istotne powiększenie gruczołu krokowego, uszkodzenie pęcherza, niedawno przebyty zawał serca

Nie, zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Zabieg należy powtarzać w przypadku ponownego pojawienia się martwiących objawów.

Opinie

* * * * *
Dr Gugala - lekarz godny polecenia!
Justyna Orłowska

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Operacja stulejki z jednoczasową plastyką wędzidełka prącia

Operacja stulejki z jednoczasową plastyką wędzidełka prącia

Specjaliści Kliniki Ambroziak od lat wykonują operacje stulejki i plastykę wędzidełka prącia. Problemy ze stulejką dotykają wielu mężczyzn w różnym ...
Plastyka wędzidełka prącia

Plastyka wędzidełka prącia

Specjaliści Kliniki Ambroziak wykonując plastykę wędzidełka prącia, na stałe leczą stulejkę dzięki czemu pacjent może w bezpieczny i komfortowy sposób funkcjonować ...
Wszczepienie implantu jądra

Wszczepienie implantu jądra

Brak jądra w mosznie jest problemem nabytym lub wrodzonym. Utrata jądra nabyta może występować w wyniku leczenia operacyjnego (np. stan ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy