Vaginal Narrower - Innowacyjna nić do liftingu krocza

FAQ

Zabieg typu lifting krocza wykonany przy użyciu nici Vaginal Narrower® stosowany jest w przypadkach defektów funkcjonalno-kosmetycznych związanych ze zbyt szerokim wejściem do pochwy.

Najczęściej zbyt szerokie wejście do pochwy to rezultat przebytych porodów drogą naturalną i zabiegów nacięcia i szycia krocza.

Niekiedy zabieg ten stosowany jest również u kobiet, które nie rodziły drogami natury lub przebyły poród naturalny bez nacięcia/pęknięcia krocza. Często również pacjentki z szerokim wejściem do pochwy skarżą się na uczucie ciągłej zwiększonej ilości wydzieliny, która drażni okolicę sromu, powodując otarcia czy wtórne nadkażenia okolicy zewnętrznych narządów płciowych. Vaginal Narrower ten problem skutecznie likwiduje.

Dlaczego warto?

Motywacja pacjentki do poddania się takiemu zabiegowi wynika zwykle z pogorszonej jakości życia seksualnego w związku z odczuciem „luźnego" wejścia do pochwy, czemu zwykle towarzyszy defekt kosmetyczny w okolicy krocza. Zabieg ten proponowany jest na ogół kobietom przed ukończeniem 60 r.ż. W niektórych przypadkach zabieg ten może zastąpić plastykę tylnej ściany pochwy. Dzięki Vaginal Narrower problem luźnego wejścia do pochwy będzie skutecznie i trwale rozwiązany.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Kobiece strefy intymne

Cena

2500-4500 zł

Rozwiązany problem

"Luźne" wejście do pochwy

Jak często powtarzać

Zabieg jednorazowy

Efekty

Vaginal Narrower daje natychmiastowy efekt: zwęża wejście do pochwy, korygując defekt estetyczny. Stosowane w zabiegu nici powodują reakcję zwłóknienia, co prowadzi do formowania się tzw. „secondary vector of pull", który powoduje, że efekt zabiegu utrzymuje się nawet po wchłonięciu się nici.

Naturalne i natychmiastowe efekty!
Umów się na konsultację!

Porozmawiajmy

FAQ

Terapia rozpoczyna się od rozmowy Pacjentki (partnera) ze specjalistą ginekologiem m.in. na temat problemów życia intymnego przed oraz oczekiwań w tym zakresie po zabiegu. Specjalista poinformuje o możliwych konsekwencjach planowanej terapii dla życia intymnego, zbada preferencje Pacjentki co do rozmiarów wejścia do pochwy po zabiegu. Wszelkie ustalenie zostaną ujęte w formule zgody na zabieg. Zachęcamy do wcześniejszego wydrukowania dokumentu, wnikliwego zapoznania się z nim, a następnie podpisania go na każdej stronie. Przed kwalifikacją do wykonania tego zabiegu zbierany jest wywiad lekarski i wykonywane jest badanie ginekologiczne w tym również badanie we wziernikach. Zaleca się żeby pacjentka zakwalifikowana do zabiegu Vaginal Narrower® posiadała aktualną cytologię szyjki macicy. Zabieg Vaginal Narrower polega na zastosowaniu kotwiczących nici z haczykami ułożonymi w dwóch kierunkach. Wprowadza się jedną lub dwie nici przez 4-6 bardzo małych i płytkich nacięć skóry krocza w obrębie tkanki podskórnej i płytko umiejscowionego pod skórą mięśnia. Po zawiązaniu nici zabieg ulega zakończeniu. Dwie nici Vaginal Narrower® używa się jedynie w przypadkach poważniejszych defektów.. W pozostałych przypadkach stosuje się nić pojedynczą. Zabieg przeprowadzany jest w ramach chirurgii jednego dnia z zastosowaniem znieczulenia miejscowego.

Rehabilitacja po zabiegu liftingu krocza jest krótka, zwykle pacjentka wraca do normalnej aktywności w ciągu kilku dni po zabiegu, a podjęcie wolnej od dolegliwości bólowych aktywności seksualnej możliwe jest po upływie kilku tygodni od zabiegu. W okresie od wykonania zabiegu do rozpoczęcia następnego krwawienia miesiączkowego zaleca się stosowanie miejscowo środków do higieny intymnej o działaniu odkażającym.

Ostry stan zapalny pochwy i sromu (zabieg ten można wykonać po wyleczeniu infekcji), uczulenie na leki stosowane do znieczulenia, ciężkie i rzadko występujące zaburzenia krzepliwości krwi, okres krwawienia miesiączkowego lub innego krwawienia z pochwy, choroba nowotworowa w obrębie narządów płciowych ciąża, okres wczesnego połogu kiedy występują jeszcze upławy z jamy macicy.

Nie, gdyż zabieg przeprowadzany jest z zastosowaniem znieczulenia miejscowego.

Nie, zabieg jest jednorazowy.

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Abrazja jamy macicy (łyżeczkowanie macicy)

Abrazja jamy macicy (łyżeczkowanie macicy)

Abrazja jamy macicy (łyżeczkowanie macicy) to zabieg, który może uratować kobiecie nie tylko zdrowie, ale i życie. Choć najczęściej łyżeczkowanie ...
Labioplastyka

Labioplastyka

Przerost warg sromowych to problem, który może być wrodzony lub pojawić się dopiero po okresie dojrzewania, w następstwie urazów, nawracających ...
Operacja wysiłkowego nietrzymania moczu metodą TOT, TVT, IVS

Operacja wysiłkowego nietrzymania moczu metodą TOT, TVT, IVS

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to bardzo uciążliwa dolegliwość objawiająca się mimowolnym wyciekiem moczu podczas kichania, kaszlu czy innych nagłych wzrostach ciśnienia w ...
+48 22 111 50 05