Alergologia

Wykonaj testy alergiczne w naszej klinice

Szukasz dobrego alergologa w Warszawie? Zapraszamy do Kliniki Ambroziak. Nasz lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad i zleci do wykonania niezbędne testy. Dzięki nim dowiesz się, które alergeny cię uczulają i odpowiadają za wszystkie doskwierające objawy.

Czasami nie zdajemy sobie sprawy, że popularne substancje, które pozornie wydają się bezpieczne, mogą działać na nas drażniąco. Najczęstszym objawem alergii będzie oczywiście wysypka lub swędzenie skóry. Nie zawsze jednak jesteśmy świadomi, że uczulenie na daną substancję może wywoływać u nas szereg zupełnie innych przypadłości, które na pierwszy rzut oka wydają się niezwiązane z alergią. Do częstych objawów, z którymi zgłaszają się do nas pacjenci, zaliczyć można również pogorszenie węchu i słuchu, duszności, napady kaszlu, swędzenie i łzawienie oczu, a także kłopot z zasypianiem czy chrapanie. Bardzo często możemy spotkać się także z alergiami pokarmowymi. Duszność, swędzenie podniebienia czy biegunka to typowe objawy alergii tego typu. Najlepiej od razu sprawdzić, czy przyczyną naszych nawracających zmian skórnych lub gorszego samopoczucia nie są popularne alergeny. W momencie, gdy nasze przypuszczenia się potwierdzą, będziemy mogli podjąć leczenie zaproponowane przez alergologa. Jeżeli unikanie substancji dla nas drażniących nie wchodzi w grę, wówczas będziemy mogli rozważyć leczenie alergii, czyli odczulanie. Taka terapia sprawi, że nasz układ odpornościowy powoli zacznie przyzwyczajać się do substancji, które wcześniej zwalczał.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!

Porozmawiajmy
Testy alergiczne

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Zadzwoń
Nawet 40% społeczeństwa zmaga się z alergią

Alergie w dzisiejszych czasach dotyczą niemalże wszystkich.

Uczulamy się na pyłki, składniki spożywcze, substancje chemiczne i wiele innych. Najważniejsze w diagnostyce alergii jest odpowiednie określenie czynnika wywołującego. W Klinice Ambroziak dysponujemy szeroką gamą testów oraz zespołem doświadczonych dermatologów, którzy od lat skutecznie leczą alergie i prowadzą badania kliniczne w tym temacie.

Pacjentom borykającym się z alergią proponujemy wstępną konsultację z alergologiem, który zaproponuje odpowiedni panel testów, mający za zadanie wykazać czynnik uczulający. Wykonujemy testy płatkowe alergiczne, swoiste IgE panel alergenów: oddechowych (30 alergenów), pokarmowy (30 alergenów) oraz na jady owadów (5 alergenów). W zależności od rodzaju testu będzie on wykonywany bezpośrednio na skórze poprzez wystawienie jej fragmentów na działanie określonych alergenów. W ten sposób przebiega test płatkowy. Obserwując reakcję skóry na dany czynnik, możemy w szybki sposób określić, na co jesteśmy uczuleni i w jakim stopniu. Testy IgE wykonywane są natomiast na bazie surowicy krwi. W tym celu niezbędne będzie pobranie próbki krwi. Ten rodzaj testów pozwala na przeprowadzenie bardzo dokładnego badania alergologicznego. Warto również pamiętać, że żadne z tego typu testów, które przeprowadzamy w naszej klinice, nie wymaga szczególnego przygotowania. Ważne jest przede wszystkim, aby na tydzień lub dwa przed badaniem odstawić leki antyhistaminowe, jeżeli takie przyjmujemy.

+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy