Leczenie chrapania i bezdechu sennego
Chrapanie jest bardzo uciążliwym problemem dla samego pacjenta lub pacjentki, jak i ich partnerki lub partnera. Kiedy przyjmowanie różnych leków, zakładanie urządzeń na nos czy nieudane operacje nie przynoszą efektu, należy zdecydować się na radiochirurgię, wykonywaną w Klinice Ambroziak.
Leczenie chrapania w Klinice Ambroziak wykorzystuje nowoczesną metodę, która łączy się z bezbolesnym zabiegiem o skróconym okresie gojenia. Dotychczasowe metody leczenia chrapania były bardzo drogie oraz powodowały trudny do zaakceptowania ból przez pierwsze dni po zabiegu.
Dlaczego warto?
Terapia ta jest najdelikatniejszą metodą leczenia chrapania, wiążącą się z mniejszym urazem komórkowym, słabszym wytwarzaniem włóknistej blizny oraz minimalnymi dolegliwościami pooperacyjnymi. Nowoczesność, precyzja, efektywność i szybkość zabiegu, sprawia, że metoda wykorzystywana w Klinice Ambroziak jest najlepszym rozwiązaniem dla pacjentów i pacjentek borykających się z chrapaniem i bezdechem sennym.
Co musisz wiedzieć?
Obszar
Rozwiązany problem
Jak często powtarzać
Czas trwania zabiegu
Efekty
Efektem tej innowacyjnej terapii jest brak problemu chrapania oraz brak problemu bezdechu sennego. Terapię trzeba wykonać tylko raz, dzięki czemu pacjent lub pacjentka mogą cieszyć się spokojnym snem przez całe życie.
Umów się na konsultację!
FAQ
Przed zabiegiem, wymagana jest konsultacja laryngologiczna kwalifikująca pacjenta do operacji. Później, pacjent musi przygotować się do zabiegu, czyli: 2 tyg. przed zabiegiem nie zażywać leków antykoagulujących ani przeciwzapalnych i 6h przed zabiegiem nie jeść ani nie pić. Na początku samego zabiegu, pacjent jest znieczulany specjalnym areozolem. Po aplikacji aerozolu na podniebienie miękkie i języczek, okolica ta jest znieczulana miejscowo minimalną ilością środka znieczulającego, a następnie za pomocą specjalnej elektrody wykonuje się aplikację fal radiowych w okolicę języczka i podniebienia miękkiego, w celu utwardzenia go oraz powiększa cieśni gardła, tj. skróceniu języczka, przycięciu łuków podniebiennych i ew. zmniejszeniu masy migdałków podniebiennych. Całość zabiegu trwa około 40 min i po skończeniu go, pacjent może wrócić do domu.
Unikanie wysiłku fizycznego, unikanie długotrwałego pochylania głowy przez 14 dni, unikanie pokarmów ostrych, kwaśnych, bardzo gorących, bardzo zimnych, picie 2 litrów płynów dziennie przez około 14 dni, powrót do leków przeciwkrzepliwych jest możliwy po 14 dniach po zabiegu
Ciąża, menstruacja oraz okres tuż przed, aktywna infekcja
Nie, zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.
Zabieg jednorazowy lecz w wyjątkowo trudnych przypadkach wymagane jest powtórzenie zabiegu.
Polecamy również
Znajdź zabieg idealny dla siebie