Usta

Nie każdy jest zadowolony ze swojego naturalnego kształtu ust. Niektórzy uważają, że ich wargi są zbyt wąskie albo dostrzegają w nich istotną asymetrię. W takiej sytuacji można zdecydować się na jeden z profesjonalnych zabiegów.

Zabiegi modelowania ust są bardzo bezpieczne i dają rewelacyjne rezultaty. W zależności od oczekiwań pacjenta nasi specjaliści dysponują różnymi preparatami, którymi mogą powiększyć, wymodelować czy skorygować kształt ust, jak również zapewnić im długotrwałą miękkość i nawilżenie.

Profesjonalne zabiegi na usta

Wśród zabiegów, które można wykonać na usta, warto wymienić:

  • Zabiegi pielęgnujące skórę ust – mogą mieć działanie nawilżające, odżywiające i regenerujące. Zazwyczaj wymagają wykonania iniekcji, dzięki czemu możliwe jest wprowadzenie wybranych substancji pod skórę. Najpopularniejszym zabiegiem tego typu jest mezoterapia.
  • Zabiegi korygujące zmarszczki wokół ust – poprawiają wygląd tej części twarzy i optycznie ją odmładzają. Częstym problemem wokół ust są zmarszczki mimiczne, a szczególnie zmarszczki palacza, zmarszczki marionetki i inne. Bruzdy te można redukować na różne sposoby. Popularnymi zabiegami redukującymi zmarszczki wokół ust są: podanie toksyny botulinowej, wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym oraz laseroterapia.
  • Zabiegi modelujące i powiększające usta – mogą w radykalny sposób wpłynąć na wygląd ust i całej twarzy. Mogą mieć inwazyjny charakter i wymagać interwencji chirurgicznej albo odbywać się w niemal nieinwazyjny sposób – poprzez iniekcję odpowiedniej substancji. Wśród zabiegów modelujących, podkreślających i powiększających usta warto wymienić zabieg z kwasem hialuronowym oraz z toksyną botulinową.

Jeśli nie masz pewności, który zabieg na usta wybrać, by osiągnąć satysfakcjonujące efekty, skonsultuj się z naszym specjalistą. Poznaj wskazania i przeciwwskazania do poszczególnych zabiegów i wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Domowe sposoby na piękne usta

O gładkie, nawilżone i lśniące usta można dbać nie tylko w gabinecie kosmetycznym, ale też we własnym domu – przede wszystkim stosując odpowiednio dobrane kosmetyki pielęgnujące, ale nie tylko. Co robić, a czego nie robić, by zapewnić swoim ustom dobrą kondycję i ładny wygląd?

  • Wykonuj regularne peelingi – możesz sięgnąć po gotowy produkt kosmetyczny albo przygotować peeling z cukru, miodu i odrobiny olejku (na przykład z pestek dyni).
  • Nie przygryzaj ust – to prowadzi do uszkodzeń skóry, a w konsekwencji może sprzyjać też infekcjom, tworzeniu się zajadów lub opryszczki.
  • Nawilżaj usta – sięgaj po kremy i pomadki nie tylko w okresie jesienno-zimowym, ale przez cały rok. Latem wybieraj pomadki z filtrem ochronnym.

Pamiętaj również o dokładnym, a jednocześnie delikatnym demakijażu ust – to ważne, jeśli stosujesz szminki odporne na rozmazywanie.

Powiększanie i modelowanie ust w gabinecie medycyny estetycznej

Usta z botoksem kojarzą Ci się z wyglądem dalekim od naturalności? Nic z tych rzeczy! Profesjonalnie przeprowadzony zabieg modelowania ust pozwala uzyskać efekty zgodne z różnorodnymi oczekiwaniami pacjentów. Kluczem do sukcesu jest ustalenie z lekarzem wykonującym zabieg tego, jaki rezultat chcesz uzyskać.

Toksyna botulinowa na usta

Iniekcja toksyny botulinowej znajduje szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Substancja ta pomaga nie tylko zniwelować zmarszczki, ale też podkreślić i wygładzić usta! Toksyna botulinowa nie jest wypełniaczem, jak kwas hialuronowy, dlatego też nie powiększy ust w sposób radykalny. Jej zastosowanie wygładzi wargi, może je również delikatnie uwydatnić.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym

Jeśli zależy Ci nie tyle na podkreśleniu ust, co na zmianie ich kształtu lub wielkości, weź pod uwagę zabieg z użyciem kwasu hialuronowego. Substancja ta może pełnić rolę wypełniacza, dzięki czemu umożliwia wyrównywanie asymetrii ust, powiększanie ich i nadawanie im wybranego kształtu. Planując tego rodzaju zabieg, weź pod uwagę fakt, że ostrzyknięte usta tuż po zabiegu mogą być delikatnie opuchnięte. Jeśli więc pragniesz wymodelować usta przed ważnym wydarzeniem, zaplanuj zabieg z odpowiednim wyprzedzeniem.

Polecane zabiegi

Znajdź zabieg idealny dla siebie
Modelowanie ust kwasem hialuronowym
Dominika Sambora - Fizjoterapeuta

Modelowanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy znalazł zastosowanie w naprawdę wielu dziedzinach medycyny, jednak swój prym wiedzie przede wszystkim w medycynie estetycznej. Substancja ta ...
Nawilżająca mezoterapia ust

Nawilżająca mezoterapia ust

Przesuszone, spierzchnięte i pękające usta to problem, z którym zetknął się najpewniej każdy z nas. Istnieją jednak sytuacje, w których ...
Toksyna botulinowa
Małgorzata Filipek, Koordynator Klniki Ambroziak, Opiekun Klientów VIP, Specjalista ds. Social Media

Toksyna botulinowa

Zabiegi z toksyną botulinową utrwaliły się w naszej świadomości, jako jedne z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Na ich korzyść wpływa ...
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy