Laseroterapia na blizny

Twoja skóra zasługuje na nowy start
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Rezerwuję

Jednym ze sposobów niwelowania widoczności blizn jest właśnie laseroterapia. Zabieg ten jest bezinwazyjny, a jednocześnie pozwala na uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów. Laser na blizny przywraca skórze elastyczność oraz jednolity wygląd. 

Blizny mogą pojawiać się na skórze na skutek przebytych operacji, ale też jako pamiątka po trądziku lub konsekwencja wypadku. Jeśli są one ulokowane w mało widocznych miejscach, zazwyczaj nie powodują kompleksów i gorszego samopoczucia. Zupełnie inaczej wygląda jednak sytuacja, gdy blizny obecne są na twarzy, szyi, dekolcie lub w innym widocznym miejscu. Chcąc się ich pozbyć, warto rozważyć zabieg z użyciem lasera.

Laseroterapia blizny może zostać wdrożona na różnych etapach. Gdy blizna jest stosunkowo świeża, zabieg z użyciem lasera przyspieszy proces gojenia się rany oraz regeneracji tkanek. Wiązka lasera poprawia mikrokrążenie w okolicy rany oraz przyspiesza syntezę kolagenu. Gdy blizna jest obecna na skórze już od dawna, również można poddać ją działaniu lasera. W tym wypadku wiązka lasera wykorzystywana jest do wywołania zamierzonych i kontrolowanych uszkodzeń w tkankach blizny. Działanie to pobudza procesy regeneracyjne skóry oraz powoduje wzmożoną produkcję kolagenu. Efektem jest zmniejszenie widoczności blizny, a często również poprawa jej elastyczności. 

Laserowe usuwanie blizn może mieć zastosowanie w niwelowaniu widoczności blizn różnych kształtów i rozmiarów. Za pomocą laseroterapii można leczyć blizny zanikowe, pooperacyjne, po skaleczeniach, wypadkach i powstałe na skórze z innych powodów. Zaletą tej metody jest jej bezinwazyjność oraz szybkość – zabieg nie trwa długo. Ważnym atutem laseroterapii blizn jest również fakt, że zabieg ten można dopasować do potrzeb i oczekiwań pacjenta poprzez odpowiedni dobór parametrów lasera. 

Dlaczego warto?

Zabieg laseroterapii pozwala zmniejszyć widoczność blizn lub wręcz usunąć je bez konieczności poddawania się inwazyjnym i skomplikowanym operacjom plastycznym. Laseroterapia to bezpieczna i nieinwazyjna metoda działania, która ma szerokie zastosowanie w leczeniu blizn różnej wielkości i dowolnego pochodzenia. 

Laserowe usuwanie blizn najczęściej wymaga wykonania kilku zabiegów w serii, dzięki czemu można osiągnąć najbardziej wymierne rezultaty. Pojedynczy zabieg nie trwa długo i nie wymaga skomplikowanych przygotowań. 

Co musisz wiedzieć?

Obszar

blizna oraz okolice blizny

Cena

Cena uzależniona jest od wielkości blizny i wyboru lasera

Rozwiązany problem

widoczne blizny

Jak często powtarzać

nalezy wykonać serię 4-6 zabiegów, w odstępach 3-4 tygodnie

Czas trwania zabiegu

ok. 15 minut

Efekty

Laseroterapia ma szerokie zastosowanie w leczeniu i usuwaniu blizn. Wdrożona na wczesnym etapie, przyspieszy proces gojenia się skóry oraz przebudowy blizny. Zapobiegnie powstawaniu stanów zapalnych. Wdrożona w późniejszym czasie niweluje widoczność blizn, przywraca skórze bardziej jednolity wygląd oraz elastyczność. 

Laseroterapia wpływa korzystnie na tworzenie i poprawę struktury włókien kolagenowych typu I i II. Promieniowanie przyspiesza również proliferację i aktywność fibroblastów, co przekłada się na zniwelowanie widoczności i wyczuwalności blizn. 

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Laseroterapia blizn to prosty i niezbyt czasochłonny zabieg. Procedurę poprzedza rozmowa z lekarzem i wypełnienie ankiety kwalifikującej do zabiegu. Te działania pozwalają wykluczyć ewentualne przeciwwskazania i potwierdzić, że laseroterapia blizny będzie bezpieczna dla pacjenta.

Sam zabieg polega na skierowaniu wiązki lasera na wybrany obszar skóry, na którym znajduje się blizna. Dla wyższego komfortu pacjenta, skóra może zostać znieczulona specjalistycznym produktem w kremie.

Po laseroterapii blizny należy pielęgnować skórę oraz bliznę zgodnie ze wskazaniami lekarza – często zalecana jest jej mobilizacja w gabinecie fizjoterapeuty. Należy unikać podrażniania blizny oraz ekspozycji na promieniowanie UV.

Szczegółowe zalecenia są uzależnione od wieku blizny, jej lokalizacji i indywidualnego stanu zdrowia pacjenta. Dokładne wskazówki otrzymasz od lekarza wykonującego laseroterapię.

Chociaż laser na blizny to bezinwazyjna i bezpieczna metoda, istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu. Najważniejsze z nich to: nowotwory, ciąża i okres karmienia piersią; ostre infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe; padaczka, krwawienia z przewodu pokarmowego, wysoka gorączka, a także skaleczenia, nadżerki i aktywne schorzenia dermatologiczne na obszarze zabiegowym. 

Odczuwanie bólu podczas zabiegów z użyciem lasera jest kwestią indywidualną, jednakże przed laseroterapią blizny zazwyczaj stosowane jest znieczulenie maścią lub kremem, co niweluje nieprzyjemne odczucia i podnosi komfort pacjenta podczas zabiegu.

Rezultaty laseroterapii blizn zależą od wielu czynników. Kluczowe znaczenie ma liczba wykonanych powtórzeń, jak również rozmiar, wygląd i charakter leczonych blizn.

Efektem serii zabiegów jest zazwyczaj radykalna poprawa wyglądu blizny – staje się ona zdecydowanie mniej widoczna i wyczuwalna.

Po serii zabiegów efekt jest trwały.

Oczywiście – blizna staje się mniej widoczna, przez co skóra wygląda lepiej. 

Jakie powikłania mogą wystąpić po zabiegu?

Bezpośrednio po laseroterapii skóra na obszarze zabiegowym może być zaczerwieniona i wrażliwa. Możliwy jest również lekki obrzęk. Dolegliwości te powinny jednak ustąpić w przeciągu pierwszych dni po zabiegu. 

Rzadkimi powikłaniami po zabiegu z użyciem lasera mogą być przejściowe przebarwienia skóry, a także powstanie blizn zanikowych lub przerostowych. Aby zminimalizować ryzyko powikłań, powiedz lekarzowi o wszystkich chorobach i ewentualnych przeciwwskazaniach do zabiegu. 

Laser na blizny nie działa natychmiastowo – na widoczne efekty trzeba poczekać kilka tygodni od pierwszego zabiegu. Wynika to ze specyfiki laseroterapii. Wiązka lasera aktywuje procesy regeneracyjne skóry i wzmaga produkcję kolagenu – potrzeba czasu, by działania te przyniosły widoczne rezultaty.

Tak, należy wykonać serię zabiegów. Najczęściej rekomendowane jest wykonanie od 4 do 6 zabiegów w odstępach 3-4 tygodni. Dokładna liczba powtórzeń zależy jednak od rodzaju i rozmiaru blizny, a także od zamierzonych efektów. 

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Podcinanie blizn

Podcinanie blizn

Blizny potrądzikowe to dla większości pacjentów bardzo wstydliwy problem, szczególnie jeśli występują w obrębie twarzy. Leczenie blizn zanikowych jest zazwyczaj ...
Radioterapia w leczeniu bliznowców

Radioterapia w leczeniu bliznowców

Niemal 18 milionom osób, których dotyczy problem bliznowców, możliwość usunięcia tych nieładnych, przypominających pazury narośli może wydawać się nierealna. W ...
Terapia blizny
Dalia Chrzanowska- Specjalista dermatolog-wenerolog

Terapia blizny

W większości przypadków blizny goją się w sposób samoistny, niewymagający interwencji specjalisty. Zdarza się jednak, że dochodzi do nieprawidłowości.

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy