Mikronakłuwanie

Odmładzające mikronakłuwanie
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Mikronakłuwanie stymuluje naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze. Za pomocą pulsujący igieł substancje czynne wprowadzane są do naskórka i skóry właściwej.

Mikronakłuwanie polega na intensywnym, gęstym i odpowiednio głębokim nakłuwaniu określonych obszarów ciała (twarzy, szyji, dekoltu, blizn, rozstępów). Umieszczone w urządzeniu igły wykonują pulsacyjne ruchy, dzięki czemu wbijają się w skórę na głębokość od 0,2 mm do 3 mm, w zależności od obszaru zabiegowego oraz wskazań. Takich mikronakłuć urządzenie jest w stanie wygenerować nawet 1920 na sekundę, co sprawia, że zabieg jest stosunkowo krótki. Powstałe mikronakłucia wykorzystują zdolność skóry do regeneracji i stymuluja fibroblasty do zwiększonej produkcji kolagenu. Dodatkowo pozwalają na wprowadzenie substancji czynnych do głębokich warst skóry substancji czynnych o właściwościach dobranych do problemu skóry np. liftingujących, nawilżajacych, odżywczych.

Zabieg mikronakłuwania ma szerokie zastosowanie. Sprawdzi się jako terapia wielu problemów skórnych takich, jak np. rozstępy, blizny, wiotkość skóry, rozszerzone pory, czy przebarwienia. Zabieg nie wymaga żadnego przygotowania, ani nie powoduje długiej rekonwalescencji.

 

Dlaczego warto?

Zabieg pozwala w krótkim czasie poprawić wygląd i koloryt naszej skóry, spłycić zmarszczki, zwęzić pory, zredukować przebarwienia, zmniejszyć widoczność rozstępów, czy też skutecznie usunąć blizny. Urządzenie jest w pełni sterylne oraz bezpieczne dla naszej skóry, nie powoduje dużego dyskomfortu.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Twarz, szyja, dekolt, różne obszary ciała

Cena

od 1050 zł

Rozwiązany problem

rozstępy, blizny potrądzikowe, poszarzała skóra, drobne zmarszczki mimiczne, skóra wiotka, brak elastyczności skóry, przebarwienia, brak jednolitego kolorytu i struktury skóry

Jak często powtarzać

Zaleca się wykonanie 3-5 zabiegów w odstępach od 2 do 4 tygodni.

Czas trwania zabiegu

w zależności od okolicy i problemu, na który działamy od 20 min. do 1h

Efekty

Zabieg widocznie poprawi kondycję skóry. Efekty będą uzależnione od tego, na jakie wskazanie oraz okolicę ciała wykonywany jest zabieg. W obrębie twarzy zauważalne będą zmniejszone pory, redukcja cieni pod oczami, widoczne spłycenie zmarszczek, wyrównany koloryt skóry, czy też redukcja przebarwień. Na ciele możemy zmniejszyć widoczność np. rozstępów, blizn.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Początkowo obszar, na którym będzie wykonywany zabieg, zostanie dokładnie oczyszczony i zdezynfekowany. Później można przejść do właściwego zabiegu, czyli wykonywania mikronakłuć za pomocą specjalnego urządzenia. Głębokość nakłuć dostosowywana jest do obszaru skóry oraz problemu, z którym się zmagamy. Przeprowadzony w ten sposób zabieg pobudzi skórę do regeneracji, wzmożonej produkcji kolagenu, elastyny oraz odżywienia skóry.

Po zabiegu konieczne będzie regularne nawilżanie skóry. Obszar zabiegowy może być nieco bolesny, zaczerwieniony z widocznymi śladami po nakłuciach. Dlatego ważne jest, aby nie doprowadzać do jego większego podraznienia. Oznacza to, że w okresie dwóch tygodni po zabiegu zaleca się zrezygnowanie z sauny, solarium czy basenów. Każdego dnia należy pamiętać o zastosowaniu kremu z wysokim filtrem SPF.

Niewyleczone infekcje skóry, ciąża, karmienie piersią, choroby nowotworowe, przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi

Podczas zabiegu odczuwany jest dyskomfort.

Wyrównanie kolorytu skóry, spłycenie zmarszczek, poprawa napięcia i ujędrnienie skóry, poprawa owalu twarzy, rozjaśnienie cieni pod oczami, zwężenie rozszerzonych porów, redukcja widocznosci blizn i rozstępów

Trwałość efektu jest osobniczo zmienny, zależy od wielu czynników, kondycji naszej skóry i problemu, z jakim się zmagamy. Wykonanie serii zabiegów zaleconych przez specjalistę sprawi, że efekt będzie długotrwały, poprzez wytoworzenie nowych włókien kolagenowych.

Zdecydowanie tak. Mikronakłuwanie pobudza skórę do naturalnych procesów regeneracyjnych i zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny.

Tuż po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona i wrażliwa na dotyk. Naskórek może zacząć się złuszczać. Objawy te ustępują maksymalnie po kilku dniach od wykonania zabiegu.

Już po pierwszym zabiegu powinniśmy dostrzec zdecydowaną poprawę koloru skóry. Będzie ona także odżywiona oraz napięta. Ostateczne efekty zauważymy jednak po wykonaniu zalecanej serii zabiegów.

Dla uzyskania optymalnych efektów zabieg wykonywany jest zazwyczaj w kilku seriach, najczęściej od dwóch do pięciu. Każdy kolejny zabieg należy powtórzyć po maksymalnie 4 tygodniach.

Opinie

* * * * *
Super klinika! Potwierdzam, że panie kosmetyczki są przemiłe i zawsze mogę liczyć na profesjonalną poradę. Wybróbowałam już kilka zabiegów, efekty są świetne. Dziękuję za cudowną opiekę :)
Magdalena Łapińska

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Mezoterapia - Lipoliza Iniekcyjna
Małgorzata Filipek, Opiekun Klientów VIP, Specjalista ds. Social Media

Mezoterapia - Lipoliza Iniekcyjna

Nasze ciała nie są idealne. Czasami wbrew naszej woli nadmiar tkanki tłuszczowej odkłada się w niechcianych miejscach, na co często ...
Terapia światłem LED
Dominika Sambora - Fizjoterapeuta

Terapia światłem LED

Mimo że starzenie się skóry to naturalny proces, który dotyka nas wszystkich, to wiele osób szuka sprawdzonych metod, które pomogą ...
Nieinwazyjny lifting powiek

Nieinwazyjny lifting powiek

Nieinwazyjny lifting powiek to doskonały zabieg dla wszystkich pacjentów, u których jest za wcześnie na chirurgiczną korektę powiek, ale widać ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy