Operacja stulejki
Stulejka i krótkie wędzidełko to problemy, które można rozwiązać z pomocą jednego zabiegu. Operacja stulejki z jednoczesną plastyką wędzidełka to skuteczny zabieg, który pomaga skorygować obydwa te schorzenia. Dzięki znieczuleniu miejscowemu, procedura jest całkowicie bezbolesna. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest brak konieczności powtarzania zabiegu.
Na czym polega operacja stulejki?
Stulejka to stan, w którym napletek jest zbyt wąski, co uniemożliwia jego swobodne odsunięcie z żołędzi prącia. Wynikiem tego mogą być problemy z erekcją, a także nawracające infekcje intymne. Operacja stulejki to zabieg polegający na chirurgicznym poszerzeniu lub usunięciu zwężonego fragmentu napletka, co pozwala na jego łatwiejsze odprowadzanie. Procedura jest stosowana w łagodnych przypadkach stulejki. W bardziej zaawansowanych przypadkach wykonuje się całkowite lub częściowe usunięcie napletka (obrzezanie).
Jakie są wskazania do zabiegu?
Operacja stulejki jest rekomendowana w kilku przypadkach – oto one:
- Dyskomfort i/lub ból podczas stosunków płciowych.
- Problemy z erekcją.
- Nawracające infekcje intymne.
- Problemy z oddawaniem moczu.
Jak przebiega operacja stulejki?
Zabieg jest bezbolesny, ponieważ przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Podczas procedury pacjent leży na plecach. Gdy znieczulenie zacznie działać, chirurg przystępuje do zabiegu. Polega on na wykonaniu precyzyjnego nacięcia w napletku, co pozwala na jego poszerzenie. Po dokonaniu niezbędnych cięć, chirurg zszywa napletek, starając się zachować jak najwięcej zdrowej tkanki.
Decydując się na operację stulejki, warto rozważyć także jednoczesną plastykę wędzidełka. Polega ona na nacięciu i wydłużeniu wędzidełka prącia. Połączenie obydwu zabiegów eliminuje konieczność wykonywania dwóch odrębnych operacji, a także skraca czas potrzebny na powrót do zdrowia.
Dlaczego warto?
Istnieje wiele korzyści, które przemawiają za wykonaniem zabiegu. Cała procedura jest bezbolesna i skuteczna – wystarczy tylko jedna operacja, by pozbyć się problemu. Operacja stulejki eliminuje ból i dyskomfort, przyczynia się do lepszych doznań seksualnych, a także zmniejsza ryzyko występowania stanów zapalnych i infekcji intymnych. Połączenie operacji stulejki z jednoczesną plastyką wędzidełka skraca z kolei czas rekonwalescencji oraz daje gwarancję komfortu pacjenta.
Co musisz wiedzieć?
Obszar
Rozwiązany problem
Jak często powtarzać
Czas trwania zabiegu
Efekty
- Eliminacja dolegliwości bólowych i dyskomfortu.
- Poprawa komfortu życia.
- Zwiększenie satysfakcji seksualnej.
- Mniejsze ryzyko infekcji intymnych.
Umów się na konsultację!
FAQ
Po opuszczeniu kliniki pacjent powinien ściśle stosować się do zaleceń lekarza i realizować przepisane przez niego recepty. Ranę pooperacyjną należy przemywać wskazanym środkiem antyseptycznym (należy pamiętać, by jej nie moczyć). Jeżeli ból po zabiegu będzie silny, to zalecane jest stosowanie środków przeciwbólowych, z wyjątkiem preparatów zawierających kwas salicylowy. Po zabiegu nie należy pić alkoholu ani współżyć do całkowitego zagojenia się ran. Po około 5–7 dniach od zabiegu pacjent powinien zgłosić się na wizytę kontrolną. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów, czy silnych dolegliwości bólowych, należy niezwłocznie zgłosić się do kliniki.
Na liście przeciwwskazań do zabiegu znajdują się: aktywne infekcje, zaburzenia krzepnięcia krwi, trwająca antybiotykoterapia, niewydolność oddechowo-krążeniowa, niewydolność nerek, choroby wątroby, choroby autoimmunologiczne, nowotwory, radioterapia, chemioterapia, choroby neurologiczne oraz epilepsja.
Nie, zabieg jest całkowicie bezbolesny. Jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym.
Efekty operacji stulejki są trwałe.
Efekt operacji stulejki, w tym plastyki wędzidełka wygląda naturalnie. Ostateczny kształt napletka oraz jego elastyczność wracają do normy po okresie około 1 miesiąca od zabiegu.
Powikłania po operacji stulejki są zazwyczaj rzadkie. Niemniej jednak, jeśli wystąpią, to mogą obejmować: krwawienie, obrzęk w linii szwów, stan zapalny, ropną wydzielinę, rozejście się rany, reakcje alergiczne.
Gojenie rany pozabiegowej trwa zwykle od 7 do 10 dni, zaś pełne wygojenie ran trwa od 4 do 6 tygodni. Po tym okresie można oczekiwać ostatecznych efektów.
Polecamy również
Znajdź zabieg idealny dla siebie