Przeszczep tkanki tłuszczowej z pozyskiwaniem komórek macierzystych

Piękno czerpane z natury
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Każdy z nas w swoim ciele posiada naturalne źródło odbudowy i regeneracji, czyli komórki macierzyste. Zabieg z ich wykorzystaniem może przywrócić dawną świetność naszej skóry, nadać jej elastyczność oraz poprawić kontury naszego ciała. Taka kuracja oprócz efektu wypełnienia wywołuje także stymulację komórek i odnowę tkanek.

Jedną z największych korzyści jest naturalny charakter tego zabiegu. Tkanka tłuszczowa, która zostaje pobrana z wybranej części ciała, może być przerobiona w specjalistycznym procesie, aby wzbogacić ją w komórki macierzyste. Następnie, podczas przeszczepu, jest ona precyzyjnie wprowadzana w wybrane miejsca ciała. To całkowicie minimalizuje ryzyko powikłań i alergii.

Zabieg przeszczepu tkanki tłuszczowej z pozyskiwaniem komórek macierzystych łączy w sobie dwie kluczowe techniki: liposukcję (odessanie tkanki tłuszczowej) oraz izolację komórek macierzystych z tej tkanki. Procedura ta może być wykorzystywana w różnych celach, takich jak poprawa konturów ciała, wypełnianie ubytków tkanek miękkich, czy nawet regeneracja tkanek pourazowych. Warto podkreślić, że zastosowanie komórek macierzystych ma wiele zalet. Taka procedura daje maksymalnie naturalny i długotrwały efekt, którym będziemy mogli cieszyć się przez wiele miesięcy. Jest to również doskonałe rozwiązanie dla osób wrażliwych na niektóre substancje używane w zabiegach medycyny estetycznej. Zastosowanie własnej tkanki tłuszczowej do zera minimalizuje ryzyko odrzutu czy jakichkolwiek innych niepożądanych reakcji. Jak widać, ta nowoczesna i skuteczna metoda ma wiele zalet, a główną z nich jest oczywiście poprawa wyglądu i samopoczucia pacjentów.

Dlaczego warto?

Zabieg może być odpowiedzą dla osób zmagających się z naprawdę różnymi przypadłościami, takimi jak blizny, ubytki, opadające policzki czy problemy z elastycznością skóry. Ze względu na jego naturalne efekty i niewielką inwazyjność jest to naprawdę skuteczne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcieliby pozbyć się uciążliwych przypadłości skórnych.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Różne obszary

Cena

od 10000 zł

Rozwiązany problem

Utrata elastyczności skóry, opadające policzki,chomiki, blizny, skóra starzejąca się

Jak często powtarzać

Raz do roku

Czas trwania zabiegu

Ok. 3-4h

Efekty

Dzięki wykorzystaniu komórek macierzystych uzyskujemy nie tylko efekt wypełnienia ubytków tkanki tłuszczowej, ale i stymulację procesu odnowy. Po zabiegu przeszczepu tkanki tłuszczowej z pozyskiwaniem komórek macierzystych skóra jest wypełniona, ale również zrewitalizowana. Dodatkowo zabieg ma zastosowanie nie tylko w medycynie estetycznej, ale także w leczeniu ran, chorób zwyrodnieniowych oraz w terapii chorób ortopedycznych.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Etapy procedury lipotransferu wyglądają następująco:

 • Pozyskanie tkanki tłuszczowej: zabieg rozpoczyna się od przeprowadzenia liposukcji, czyli odessania nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów ciała.
 • Izolacja komórek macierzystych: wyodrębnione komórki tłuszczowe są następnie poddawane procesowi izolacji komórek macierzystych. To bardzo istotny etap, ponieważ precyzyjne oddzielenie komórek macierzystych ma kluczowe znaczenie dla skuteczności całej procedury.
 • Przeszczepienie komórek: komórki macierzyste są następnie przeszczepiane w obszary, które wymagają poprawy.
 • Regeneracja i efekty: Komórki po przeszczepieniu zaczynają aktywnie wpływać na regenerację tkanek. Wspierają procesy naprawy, odbudowy i rewitalizacji, prowadząc do uzyskania naturalnych i trwałych efektów.

Aby pomóc organizmowi lepiej i szybciej się zregenerować, warto zastosować się do konkretnych wskazówek. Zaliczamy do nich:

 • unikanie aktywności fizycznej;
 • noszenie specjalnego opatrunku uciskowego;
 • zrezygnowanie na jakiś czas z tytoniu oraz alkoholu;
 • nawadnianie organizmu;
 • unikanie wysokich temperatur;
 • regularne stawianie się na wizyty kontrolne.

Przed podjęciem decyzji o zabiegu lekarz przeprowadzi z nami szczegółowy wywiad. Może okazać się bowiem, że nie kwalifikujemy się do podjęcia kuracji ze względu na występujące u nas choroby lub przypadłości. Zaliczamy do nich między innymi:

 • choroby przewlekłe, takie jak choroby serca, cukrzycę, choroby autoimmunologiczne;
 • zaburzenia krzepnięcia krwi;
 • aktywne infekcje skórne i problemu dermatologiczne (trądzik różowaty, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry);
 • ciążę oraz karmienie piersią.

Współczesne techniki medyczne starają się minimalizować ból i dyskomfort pacjenta w trakcie i po zabiegu. W Klinice Ambroziak stosujemy znieczulenie miejscowe, które skutecznie łagodzi wszelkie niekomfortowe doznania.

Zdecydowanie tak. Celem zabiegu jest odzyskanie gładkiej i elastycznej skóry oraz poprawa naturalnych procesów regeneracyjnych. Według opinii naszych pacjentów efekty pozostają w pełni harmonijne i spełniają ich oczekiwania.

Przy tego typu zabiegu powikłania są niezwykle rzadką przypadłością. Warto jednak mieć na uwadze, że mogą one wystąpić. Wówczas zaliczamy do nich takie objawy jak obrzęk, siniaki, asymetrie. Są to jednak reakcje, które zazwyczaj pojawiają się bezpośrednio po wykonanym zabiegu i z czasem mijają samoistnie.

Z pewnością pierwsze efekty dostrzeżemy niemal od razu po wykonanej kuracji. Ostateczne efekty będą jednak ujawniać się stopniowo, kiedy przeszczepione komórki będą integrować się z otaczającym obszarem. O ostatecznych rezultatach mówimy po kilku lub kilkunastu tygodniach.

Ostateczne rezultaty zabiegu będą utrzymywać się nawet do kilku lat. Jeżeli będziemy chcieli zachować je na dłużej, wówczas wskazane jest powtórne przeprowadzenie zabiegu.

Opinie

* * * * *
Bardzo profesjonalna opieka, po wizycie wiem że trafiłam w dobre ręce. Robiłam zabieg usuwania blizny, okazał szybki i bezbolesny. Polecam każdemu kto chce korzystać z usług na najwyższym poziomie.
Agnieszka Pełka

Komórki macierzyste to prawdziwy eliksir młodości, który powoduje naturalne procesy odnowy skóry.

Marcin Ambroziak

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Mezoterapia - Peptydowa terapia włosów
Kamila Czerniak, Koordynator Placówki Klinika Ambroziak Dermatologia

Mezoterapia - Peptydowa terapia włosów

Kto z nas nie chciałby móc pochwalić się pięknymi, zdrowymi i mocnymi włosami? W końcu jest to jeden z elementów ...
Mezoterapia kolagenowa
Joanna Ambroziak - Współwłaścicielka i Prezes Zarządu Kliniki Ambroziak

Mezoterapia kolagenowa

Kolagen to jeden z głównych budulców naszej skóry. Głównym zadaniem kolagenu jest utrzymywanie jej właściwej struktury oraz sprężystości. Niestety wraz ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy