Terapia światłem LED

Zbawienna moc światła
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Rezerwuję

Mimo że starzenie się skóry to naturalny proces, który dotyka nas wszystkich, to wiele osób szuka sprawdzonych metod, które pomogą im utrzymać młody wygląd jak najdłużej. Jedną z bardziej obiecujących kuracji może okazać się właśnie terapia światłem LED.

Terapia światłem LED polega na stosowaniu niskoenergetycznego światła o określonej długości fali w celu stymulacji komórek skóry. Czerwone światło jest często stosowane w terapii przeciwstarzeniowej, ponieważ pobudza produkcję kolagenu i elastyny, redukując zmarszczki i poprawiając elastyczność skóry. Jak już dobrze wiemy, kolagen i elastyna to właśnie te białka, które odpowiedzialne są za zachowanie jędrności skóry. W momencie, kiedy się starzejemy, ich produkcja w organizmie znacznie maleje, co w konsekwencji skutkuje powstawaniem zmarszczek na naszej skórze. Na szczęście medycyna estetyczna wymyśliła sposoby, aby białka te stymulować do działania, dzięki czemu młody wygląd możemy zachować na znacznie dłuższy czas.

Czerwone światło LED jest również skuteczne w redukcji przebarwień skóry, takich jak plamy starcze czy przebarwienia potrądzikowe. Promieniowanie LED działa na melanocyty, które są odpowiedzialne za produkcję melaniny, pigmentu nadającego kolor skórze. Poprzez hamowanie nadprodukcji melaniny, światło LED może pomóc nam odzyskać równomierny koloryt skóry i pozbyć się niezbyt estetycznych przebarwień. Terapia światłem LED jest zupełnie nowym podejściem do zwalczania procesu starzenia się skóry. Jej bezpieczeństwo, skuteczność i szeroki zakres korzyści sprawiają, że jest to metoda warta uwagi dla wszystkich, którzy pragną utrzymać młodzieńczy wygląd skóry.

Dlaczego warto?

Terapia światłem LED jest polecana przez wielu dermatologów przede wszystkim ze względu na swoje wszechstronne zastosowanie i trwałe rezultaty. Każdy, kto chciałby uporać się z niedoskonałościami skóry, wyrównać jej koloryt i odzyskać młodzieńczy wygląd, może skorzystać właśnie z tego rodzaju zabiegu i cieszyć się pozytywnymi rezultatami.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Całe ciało

Cena

100-130 zł

Rozwiązany problem

Terapia wspierająca regenerację komórek

Jak często powtarzać

W zależności od wskazań

Czas trwania zabiegu

Od 20 min.

Efekty

Efekty, jakie terapia światłem LED może nam zagwarantować, są liczne. Przede wszystkim ma ona na celu odmłodzić skórę naszej twarzy i zredukować widoczne zmarszczki. To oczywiście nie wszystko. Światło LED działa również przeciwbakteryjnie i może być sprzymierzeńcem w walce z niedoskonałościami skóry, bliznami potrądzikowymi czy przebarwieniami lub nierównym kolorytem. Wykonanie zalecanych przez naszego specjalistę serii zabiegów pozostawi nas z wyraźnie gładszą i odmłodzoną i promienną skórą twarzy.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Zabieg terapii światłem LED jest bezbolesny, nieinwazyjny i nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji. Przed rozpoczęciem kuracji ważne jest dokładne oczyszczenie skóry, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Następnie specjalista przesuwa specjalną lampę LED wzdłuż wyznaczonego obszaru. Przed przystąpieniem do zabiegu otrzymamy również specjalne okulary, które będą chronić nasze oczy przed emitowanym światłem. Cała procedura trwa zazwyczaj maksymalnie pół godziny i przeprowadzana jest w serii dla zachowania najlepszych rezultatów.

Po zabiegu nie ma potrzeby rekonwalescencji i można wrócić do normalnych aktywności od razu. Jednak zaleca się zadbanie o odpowiednią pielęgnację skóry, czyli jej nawilżanie i stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym.

Terapia LED Anti Aging nie jest zalecana w czasie ciąży, a także u osób borykających się z nowotworami skóry czy zażywającymi leki światłouczulające. Warto zadbać również o to, aby przed przystąpieniem do zabiegu wyleczyć skórę ze wszystkich uszkodzeń i stanów zapalnych. Tylko w pełni zagojona cera może być poddawana terapii LED.

Zabieg terapii światłem LED jest ogólnie bezbolesny i nie powinien powodować dyskomfortu. Dla większości osób jest on wręcz przyjemny. Może powodować delikatne ciepło lub uczucie mrowienia na skórze.

Terapia LED Anti Aging może przynieść szereg korzyści dla skóry. Mowa tu przede wszystkim o wyraźnym odmłodzeniu i wygładzeniu, redukcji zmarszczek w tym zmarszczek mimicznych, jak również redukcji blizn i przebarwień oraz pozbycia się trądziku i stanów zapalnych.

Tak, efekt terapii światłem LED jest zazwyczaj naturalny i subtelny. Terapia ta działa na poziomie skóry, stymulując jej naturalne procesy regeneracyjne i odnowę komórkową, co prowadzi do poprawy ogólnego wyglądu skóry.

Terapia światłem LED to bezpieczny zabieg, który nie niesie za sobą ryzyka wystąpienia poważnych skutków ubocznych. Może jednak zdarzyć się, że po wykonanej kuracji nasza skóra będzie zaczerwieniona, podrażniona czy napięta. Są to jednak tymczasowe skutki uboczne, które zazwyczaj bardzo szybko mijają. Dlatego tak ważne jest, aby po zabiegu zadbać o nawilżenie cery i jej ochronę przeciwsłoneczną.

Fototerapia pobudza naturalne procesy odnowy i regeneracji skóry w związku z czym na efekty będziemy musieli nieco poczekać. Zazwyczaj po wykonanej serii zabiegów będziemy mogli dostrzec poprawę w wyglądzie i kondycji naszej skóry.

Tak, po konsultacji ze specjalistą naszej kliniki dowiemy się, ile zabiegów będzie optymalnych, aby uzyskać efekty, jakie nas interesują. Zazwyczaj jest to od 6 do 10 zabiegów, które wykonywane są w regularnych tygodniowych lub dwutygodniowych odstępach.

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Laser Frakcyjny CO2
Wiktoria Stasiak - Zespół Przeszczepowy

Laser Frakcyjny CO2

Jeżeli chcielibyśmy raz na zawsze pożegnać problem rozstępów, blizn i przebarwień, to laser frakcyjny CO2 będzie idealną odpowiedzią na nasze ...
Mezoterapia Anti-Aging
Paula Turowska - Pracownik Recepcji

Mezoterapia Anti-Aging

Procesy starzenia się skóry postępuję nieuchronnie z roku na rok. Czynników, które je przyspieszają, może być naprawdę wiele, począwszy od ...
Nieinwazyjny lifting powiek

Nieinwazyjny lifting powiek

Nieinwazyjny lifting powiek to doskonały zabieg dla wszystkich pacjentów, u których jest za wcześnie na chirurgiczną korektę powiek, ale widać ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy