Laser Frakcyjny CO2

Mikro nakłucia, makro rezultaty
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Laser CO2 to niezwykle skuteczna metoda redukcji blizn, rozstępów, drobnych zmarszczek i odmładzania skóry. Poprzez mikro nakłucia, stymuluje skórę do odnowy, a w miejscach zmienionych chorobowo powoduje odbudowę. W rękach doświadczonego lekarza rezultaty są spektakularne.

Technologia tego urządzenia jest najnowszym osiągnięciem techniki laserowej stosowanej w dermatologii – laser światłowodowy zbudowany z włókna szklanego, wytwarza strumień impulsów o mikroskopijnej średnicy, rozrzucanych równomiernie po skórze głowicą skanującą, jak sprayem. Efektem działania jest odmładzanie skóry z uszkodzeniami posłonecznymi, wygładzanie zmarszczek oraz blizn bez tworzenia widocznych ran z długim okresem bolesnego leczenia.

Dlaczego warto?

Inaczej niż stosowane do tej pory lasery, laser frakcyjny nie naświetla lub odparowuje jednorodnie powierzchni skóry, ale "dziurkuje" ją tysiącami mikroskopijnych kolumn, pozostawiając wokół "studni oparzeń" siateczkę utworzoną z wysp zdrowej, nie uszkodzonej skóry. Dzięki temu proces leczenia postępuje się bardzo szybko i bez tworzenia widocznej rany.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Twarz i ciało

Cena

od 800 zł

Rozwiązany problem

Rozstępy, blizny, drobne zmarszczki

Jak często powtarzać

co 3-4 tygodnie

Czas trwania zabiegu

W zależności od zakresu zabiegu

Efekty

Większość pacjentów widzi poprawę jakości skóry już po kilku dniach od zabiegu wykonanego laserem frakcyjnym CO2. W dużej części wynika to z pewnego obrzęku, który maskuje zmarszczki i blizny. To nie jest ostateczny efekt zabiegu skórę uszkadza się szybko, ale na przetworzenie kolagenu potrzeba czasu, od 2 do 4 tygodni. Wtedy widoczne już są trwałe efekty odnowy. Odbudowa skóry będzie doskonale widoczna po 4-5 tygodniach od zakończeniu serii 3-5 zabiegów. Przebudowa kolagenu będzie jednak trwała nadal, powodując wygładzanie i ujędrnianie skóry jeszcze przez 6-12 miesięcy po zabiegu. Zmiany w naskórku i kolagenie w skórze właściwej, wywołane zabiegami, są trwałe. Obiektywne badania wykazały, że pozytywne zmiany, wywołane zabiegami, nie cofają się po 6 miesiącach po ich zakończeniu. Jednak słońce, siła ciążenia i czas robią swoje i żadne urządzenie nie może zatrzymać jego upływu, choć laser może go cofnąć, i to o wiele sezonów.

Naturalne i natychmiastowe efekty!
Umów się na konsultację!

Porozmawiajmy

FAQ

Zabieg laserem frakcyjnym Co2 wymaga wcześniejszego znieczulenia skóry maścią. Po upływie ok 40 minut, znieczulenie jest zmywane i rozpoczyna się zabieg. Zabieg polega na mikrouszkodzeniach skóry, które mają stymulować jej odbudowę. Po zabiegu może wystąpić miejscowe krwawienie, oraz białe punkciki w miejscach terapii. Po około tygodniu ślady powinny zanikać, natomiast pełna regeneracja skóry wymaga ok 4 tygodni. Tak jak do każdego zabiegu laserowego, pacjent zakłada okulary ochronne zabezpieczające oczy.

Po zabiegu wykonanym laserem CO2 na skórze pojawia się zaczerwienienie i lekkie opuchnięcie. Może też pojawić się przejściowa wysypka, jak przy uczuleniach. Skóra wygląda, jak po przesadnym opalaniu, ze wszystkimi charakterystycznymi dla tego stanu dolegliwościami, które mijają po kilku godzinach. Zaczerwienienie mija po 3-5 dniach, obrzęk nasila się po 2 dniach i po 3-4 znika. Później skóra nieco brązowieje i się złuszcza. Po tygodniu skóra wraca do normalnego wyglądu. Jeżeli stosowano znieczulenie iniekcją, to w miejscu wkłucia mogą pojawić się przejściowe siniaki. Bardzo rzadko, przy najwyższych mocach, na pewnych obszarach skóry mogą tworzyć się strupki. Jeżeli u pacjenta zastosowano doustne środki znieczulające, to nie może prowadzić samochodu do następnego dnia. W innym wypadku można natychmiast po zabiegu powrócić do normalnej aktywności życiowej, unikając: słońca i gorących kąpieli.

Choroba nowotworowa skóry, ciąża, stosowane wcześniej w tym miejscu wypełniacze.

Podczas jednego zabiegu laser frakcyjny działa tylko na 10-20 % powierzchni wybranego obszaru skóry. Pełna regeneracja skóry i ostateczne efekty zostaną osiągnięte po zrealizowaniu serii 2 - 4 zabiegów. Uważa się, że jeden zabieg laserem frakcyjnym ablacyjnym daje rezultat porównywalny do 4 - 5 zabiegów nieablacyjnych.

Opinie

* * * * *
Klinika Ambroziak to najlepsze miejsce na jakie trafiłam. Chodziłam po wielu dermatologach, z różnymi skutkami, ale dopiero tutaj faktycznie się mną zajęto. Pełna profesjonalność, już od drzwi człowiek czuje, że się o niego zatroszczą, panie w recepcji bardzo miłe i pomocne. Lekarze konkretni, kompetentni, pewni tego co robią. Moje leczenie w tej klinice trwa już od pół roku i będzie jeszcze trwało, ale efekty są powalające. Jestem bardzo zadowolona, że podjęłam decyzje aby przyjść tutaj. Z całego serca polecam!
Andżelika

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Dermapen na blizny

Dermapen na blizny

Dermapen to urządzenie, które doskonale stymuluje skórę do odnowy. Poprzez mikronakłucia pobudza włókna kolagenowe do regeneracji, dzięki czemu skóra staje ...
Alma Harmony XL - Pixel

Alma Harmony XL - Pixel

Zabieg laserem Pixel™ rekomendowany jest dla osób chcących odświeżyć skórę i pozbyć się drobnych niedoskonałości takich jak niewielkie blizny, drobne ...
Laser Cutera Enlighten III

Laser Cutera Enlighten III

Niechciane tatuaże, mała witalność skóry, zmiany barwnikowe oraz blizny - wszystkie te problemy potrafią być bardzo uciążliwe i każdy kto je ...
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy