Laser Frakcyjny CO2

Mikro nakłucia, makro rezultaty
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Jeżeli chcielibyśmy raz na zawsze pożegnać problem rozstępów, blizn i przebarwień, to laser frakcyjny CO2 będzie idealną odpowiedzią na nasze oczekiwania. Jest to jedno z najnowocześniejszych odkryć medycyny estetycznej, za którego sprawą bardzo szybko osiągniemy pożądane i trwałe rezultaty.

Klasyczne lasery używają wiązki światła, która oddziałuje na całej powierzchni skóry wybranej partii ciała. Działanie lasera frakcyjnego CO2 znacznie różni się od innych tego typu urządzeń. Za jego sprawą wywołujemy na skórze mikronakłucia o głębokości około 3 milimetrów. Dzięki temu nie doprowadzamy do uszkodzenia całej powierzchni skóry, a jedynie maksymalnie jej kilkudziesięciu procent. Co zawdzięczamy takiemu rozwiązaniu? Zdecydowanie znacznie szybszy proces regeneracji skóry. Liczbę powikłań oraz skutków ubocznych także udało się zredukować do minimum. Takie rozwiązanie pobudza uszkodzoną skórę do szybkiej regeneracji, w wyniku czego rozpoczyna się wzmożona produkcja kolagenu. Dla jej kondycji oznacza to same pozytywne korzyści. Będzie ona napięta i wygładzona, znikną z niej wszelkie przebarwienia, zmarszczki ulegną spłyceniu i automatycznie będziemy sprawiać wrażenie młodszych. Dobra wiadomość jest taka, że laser frakcyjny CO2 można stosować nie tylko w okolicach twarzy, ale także we wszystkich partiach ciała, których wygląd chcielibyśmy poprawić. Urządzenie posiada głowicę, którą ustawić można w taki sposób, aby skanowała ona powierzchnię skóry w wybranych przez nas kształtach. Takie rozwiązanie pozwala dotrzeć do miejsc, które dla klasycznych laserów mogłyby okazać się trudnodostępne.

Dlaczego warto?

Laser frakcyjny CO2 nie narusza całej struktury skóry. Z jego pomocą dochodzi jak gdyby do jej dziurkowania i utworzenia na powierzchni niewielkich nakłuć. Z tego właśnie względu jest to rozwiązanie, które przynosi niesłychane efekty, jeżeli chodzi o gładkość i kondycję naszej skóry, a także eliminację przebarwień. Jeżeli postawimy na zabieg laserem frakcyjnym CO2, nie musimy również obawiać się o ewentualną rekonwalescencję oraz skutki uboczne. Jest to procedura mało inwazyjna, dlatego niemal od razu po jej wykonaniu możemy powrócić do swojej zwyczajnej aktywności.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Twarz i ciało

Cena

od 850 zł

Rozwiązany problem

Rozstępy, blizny, drobne zmarszczki

Jak często powtarzać

co 3-4 tygodnie

Czas trwania zabiegu

W zależności od zakresu zabiegu

Efekty

Pacjenci, którzy zdecydowali się na zabieg laserem frakcyjnym CO2, są zgodni co do pozytywnych efektów, jakie niesie on zarówno dla skóry twarzy, jak i innych części ciała. Po całkowitym wygojeniu się cera ulega znacznej poprawie. Ma jednolity kolor, jest elastyczna i gładka. Podobny efekt daje zastosowanie lasera frakcyjnego na okolicę ud czy brzucha. Jeżeli dodatkowo borykaliśmy się z rozstępami lub bliznami w tych miejscach, to po zabiegu ulegają one znacznej poprawie i spłyceniu, stając się niemal niewidoczne.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Bezpośrednio przed terapią laserem specjalista nasmaruje nas maścią znieczulającą, a tuż po jej wchłonięciu będzie mógł przejść do właściwego zabiegu. Potrwa on 15–45 minut, wszystko w zależności od tego, jaki obszar ciała będzie poddawany działaniu lasera frakcyjnego. Lekarz będzie przykładał głowicę urządzenia punkt po punkcie w wybranym miejscu na ciele. Dobierze on wcześniej odpowiednią moc oraz długość fal w zależności od konkretnego obszaru.

Bezpośrednio po zabiegu nie wolno wykonywać peelingów, ponieważ w ten sposób niepotrzebnie dodatkowo uszkodzimy skórę. Możemy co prawda odczuwać, że jest ona przesuszona lub łuszcząca się, jednak do jej pielęgnacji specjalista zaleci odpowiednie kremy nawilżające. Przez pierwsze dwa dni zdecydowanie lepiej dać skórze odpocząć i nie stosować makijażu. Dobrze unikać również nadmiernej ekspozycji na ciepło, czyli przez pewien czas zrezygnować z gorących kąpieli, solarium, sauny. Przez okres rekonwalescencji niewskazane jest także picie alkoholu.

Do zabiegu laserem frakcyjnym CO2 nie mogą przystąpić osoby, które w ciągu ostatnich 3 tygodni korzystały z solarium lub opalały się na słońcu. W dniu, kiedy będzie on wykonywany, na naszej skórze nie mogą pozostawać żadne niedoleczone infekcje. Przyszłe mamy będą musiały przełożyć zabieg na inny termin. Nie mogą do niego przystąpić również osoby borykające się z poważnymi chorobami, takimi jak nowotwory czy cukrzyca.

Bezpośrednio przed zabiegiem specjalista nasmaruje wybrany obszar maścią znieczulającą. Oznacza to, że nie odczujemy bólu podczas jego trwania.

Po wykonaniu zalecanej serii zabiegów oraz całkowitym wygojeniu się skóry możemy dostrzec szereg pozytywnych efektów. Przede wszystkim będzie to zdecydowana poprawa jędrności, a co za tym idzie – wygładzenie się skóry. Z jej powierzchni znikną także nieestetyczne plamy czy przebarwienia. W obrębie twarzy z pewnością dostrzeżemy zmniejszenie się zmarszczek i porów. W innych częściach ciała możemy zauważyć zanik rozstępów i blizn, napięcie, witalność.

Wykonanie wszystkich zalecanych serii zabiegów sprawi, że jego pozytywne efekty pozostaną z nami na stałe.

Lekkie pieczenie oraz zaczerwienienie skóry to naturalne skutki zabiegu. Pieczenie ustępuje już po kilkunastu minutach. Podrażnienia wywołane zabiegiem powinny natomiast zejść wraz z upływem kilku dni. Międzyczasie skóra może się także złuszczać oraz sprawiać wrażenie przesuszonej, co również jest naturalnym następstwem użycia lasera frakcyjnego. Regularna pielęgnacja oraz nawilżanie sprawią jednak, że szybko się ona zregeneruje.

Pierwsze efekty widać po zagojeniu się skóry, czyli po około siedmiu dniach. Procesy odbudowy i regeneracji mogą natomiast trwać nawet do 6 miesięcy i dopiero po takim czasie warto ocenić ostateczny efekt zabiegu laserem frakcyjnym CO2.

Liczbę serii ustalimy bezpośrednio z lekarzem. Najlepsze efekty przynosi zazwyczaj 4–6 zabiegów, każdy wykonywany raz w miesiącu. Jest to oczywiście kwestia mocno indywidualna, która zależy od obszaru, który chcielibyśmy poddać terapii laserem, a także występującego problemu oraz ogólnej kondycji naszej skóry.

Opinie

* * * * *
Klinika Ambroziak to najlepsze miejsce na jakie trafiłam. Chodziłam po wielu dermatologach, z różnymi skutkami, ale dopiero tutaj faktycznie się mną zajęto. Pełna profesjonalność, już od drzwi człowiek czuje, że się o niego zatroszczą, panie w recepcji bardzo miłe i pomocne. Lekarze konkretni, kompetentni, pewni tego co robią. Moje leczenie w tej klinice trwa już od pół roku i będzie jeszcze trwało, ale efekty są powalające. Jestem bardzo zadowolona, że podjęłam decyzje aby przyjść tutaj. Z całego serca polecam!
Andżelika

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Mikronakłuwanie na blizny

Mikronakłuwanie na blizny

Dzięki dynamicznemu postępowi medycyny estetycznej, skorzystać możemy ze skutecznej metody redukcji blizn, czyli mikronakłuwania. Opiera się ona na stymulacji naturalnych ...
Laser frakcyjny
Dalia Chrzanowska- Specjalista dermatolog-wenerolog

Laser frakcyjny

Zabieg laserem frakcyjnym rekomendowany jest dla osób chcących odświeżyć skórę i pozbyć się drobnych niedoskonałości takich jak niewielkie blizny, drobne ...
Laser pikosekundowy

Laser pikosekundowy

Problem niechcianych tatuaży staje się coraz bardziej powszechny. Na rynku wciąż istnieje niewiele urządzeń, które potrafiłyby sobie z tym poradzić ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy