Wolumetria twarzy

Zabieg, który pokochały nasze pacjentki
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Wolumetria to jeden z ulubionych zabiegów naszych pacjentów. I nic dziwnego. Natychmiastowe i całkowicie naturalne efekty, które daje modelowanie twarzy, sprawia, że decydują się na nie zarówno kobiety, jak i mężczyźni pragnący poprawić nieco jej owal.

Procesy starzenia się zachodzą nieustannie, z biegiem lat nasza skóra traci elastyczność i zaczyna opadać, co może znacznie wpłynąć na zmianę konturu naszej twarzy. Nie zawsze są to dla nas pozytywne zmiany, a zdecydowana większość osób jest niezadowolona z takiego stanu rzeczy. Nic dziwnego, że chcielibyśmy zachować atrakcyjny dla nas wygląd na długo, ponieważ rzutuje on na jakość oraz komfort naszego życia. Aby tego dokonać, nie musimy poddawać się inwazyjnym zabiegom chirurgii plastycznej, a postawić możemy na coś zdecydowanie szybszego w wykonaniu oraz w rezultatach. W końcu nikt z nas nie lubi długo wyczekiwać na efekty. Zdecydowanie bardziej stawiamy na szybkie i widoczne od razu rezultaty, którymi będziemy mogli się cieszyć przez długi czas. I właśnie z myślą o takich osobach powstał zabieg wolumetrii twarzy. Jego efekty mogą naprawdę pozytywnie zaskoczyć. Nie bez powodu zabieg ten określa się często jako modelowanie twarzy bez użycia skalpela. Lifting wolumetryczny polega bowiem na podaniu odpowiedniej dawki kwasu hialuronowego w odpowiednie części naszej twarzy. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoby, które borykają się z opadającymi policzkami, nieregularnymi rysami, wiotką skórą pod oczami, będą mogły poprawić swój wygląd w tym obszarze i odkryć na nowo swoje naturalne piękno.

Dlaczego warto?

Nie zawsze natura obdarza nas kształtną i symetryczną twarzą. Czasami również procesy starzenia się postępują szybciej, niżeli byśmy tego chcieli. Nie musimy jednak przypatrywać się, jak nasza skóra traci jędrność i witalność, a możemy zacząć działać, aby odzyskać kształt i wygląd, jaki lubimy i akceptujemy. Możemy to zrobić już za sprawą jednego zabiegu, którego pozytywne efekty zaskoczą nas zaraz po wykonaniu.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Twarz

Cena

od 1700 zł

Rozwiązany problem

Asymetria twarzy, brak objętości twarzy

Jak często powtarzać

Co 18–24 miesiące

Czas trwania zabiegu

30 minut

Efekty

Efekty liftingu wolumetrycznego z pewnością sprawią, że poczujemy się atrakcyjnie. Po zaaplikowaniu kwasu hialuronowego w odpowiednie warstwy skóry, zauważymy, jak wyostrzają się kontury naszej twarzy. Linia żuchwy stanie się zdecydowanie bardziej zarysowana i uwydatniona. Zapadnięta skóra pod oczami ulegnie napięciu, a zmarszczki, które bardzo często występują w tym obrębie, znacznie się spłycą. Będziemy mogli zobaczyć, a także poczuć, że nasza cera stała się elastyczna oraz gładka i nawilżona.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Zabieg wolumetrii zawsze poprzedza rozmowa ze specjalistą, który wyjaśni nam jego przebieg oraz wytłumaczy, w które partie twarzy będzie wstrzykiwał substancje kwasu hialuronowego. Zostaną one podane w głąb skóry za pomocą bardzo cienkiej igły. Przygotowany przez specjalistę preparat zawiera już w sobie środek znieczulający, dlatego nie odczujemy żadnych nieprzyjemnych dolegliwości. Po około 20–30 minutach zabieg dobiegnie końca, a my będziemy mogli cieszyć się już pierwszymi pozytywnymi rezultatami.

Skórę po zabiegu należy traktować w sposób bardzo delikatny – nie masować jej, ani mocno nie pocierać. Dobę po zabiegu najlepiej w ogóle nie dotykać twarzy ani nie nakładać makijażu. Przez około powinniśmy zarówno z sauny, jak i solarium, a także z basenu oraz z nadmiernie zimnych i gorących kąpieli. Przez ten okres niezalecana jest również wzmożona aktywność fizyczna.

Ciąża oraz okres laktacji uniemożliwiają przystąpienie do zabiegu. Osoby borykające się z chorobami nowotworowymi również nie powinny decydować się na wolumetrię. Dużym przeciwwskazaniem są także aktywne stany zapalne w obrębie twarzy – opryszczka, trądzik, infekcje czy rany.

Specjalista podczas wolumetrii używa preparatu składającego się z kwasu hialuronowego oraz substancji znieczulającej. Takie rozwiązanie sprawia, że zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Po zabiegu dostrzeżemy przede wszystkim uwydatnienie się kości policzkowych oraz zmniejszenie opadających policzków. Nasza linia żuchwy będzie zdecydowanie bardziej wyraźnie zarysowana, zmarszczki zostaną wygładzone, a skóra stanie się napięta.

Zakłada się, że efekty zabiegu mogą utrzymywać się nawet dwa lata. Wszystko zależy także od naszego trybu życia i pielęgnacji skóry. W nasłonecznione dni warto stosować kremy z wysokim filtrem, a także pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. To pozwoli nam przedłużyć pozytywne rezultaty wolumetrii.

Przystępując do zabiegu, nie musimy spodziewać się efektu sztucznej twarzy, tylko subtelnych, ale znaczących zmian, które poprawią nasz wygląd przy zachowaniu całkowicie naturalnego efektu.

Naturalne po zabiegu będą zaczerwienienia w obrębie twarzy. Nie powinny one nas jednak martwić, ponieważ przy zachowaniu odpowiedniej pielęgnacji oraz nawilżenia, znikną one po upływie kilku dni.

Od razu po wykonanej wolumetrii twarzy dostrzeżemy pierwsze efekty, które pozytywnie nas zaskoczą. Końcowe rezultaty będą dla nas widoczne po tygodniu lub dwóch, w zależności od tego, jak przebiegać będzie u nas proces gojenia się skóry.

Efekty wolumetrii utrzymują się nawet do dwóch lat i po tym czasie przystąpić możemy do kolejnego zabiegu.

Opinie

* * * * *
Wyjątkowo profesjonalne podejście do pacjenta już od poziomu rejestracji. W klinice czułam się jak w domu. Trafiłam pod opiekę Pani Beaty Dudzińskiej i jestem ogromnie zadowolona… Z wielkim zaangażowaniem podeszła do mojego problemu, bardzo szczegółowo opisała proces leczenia.
Anna Wykurz

Wolumetria to zabieg, który pozwala nam przywrócić właściwą proporcję twarzy, jej naturalną symetrię, a co za tym idzie - piękno.

Bartłomiej Kwiek

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Kwas polimlekowy
Klaudia Ciszewska - Pracownik Administracji

Kwas polimlekowy

Jeżeli szukamy poprawy wyglądu skóry twarzy, to zabieg z wykorzystaniem kwasu polimlekowego powinien sprostać naszym oczekiwaniom. Według opinii pacjentów jest ...
Mezoterapia kolagenowa
Joanna Ambroziak - Współwłaścicielka i Prezes Zarządu Kliniki Ambroziak

Mezoterapia kolagenowa

Kolagen to jeden z głównych budulców naszej skóry. Głównym zadaniem kolagenu jest utrzymywanie jej właściwej struktury oraz sprężystości. Niestety wraz ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy