Stripping żył kończyn dolnych

Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć?
FAQ Rezerwuję

Stripping żył kończyn dolnych to klasyczna metoda usuwania dużych niewydolnych pni żył powierzchownych

Dlaczego warto?

Zabieg można wykonywać przez cały rok, natomiast po zabiegu konieczne jest noszenie pończoch uciskowych co może być niekomfortowe w okresie letnim, szczególnie przy wysokich temperaturach.

Co musisz wiedzieć?

Czas trwania zabiegu

40-120 minut
Naturalne i natychmiastowe efekty!
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym lub podpajęczynówkowym. Wykonuje się nacięcie w okolicy ujścia żyły (pachwina lub pod kolanem) oraz kolejne w okolicy stawu kolanowego lub kostki. Następnie do żyły wprowadza się drut (szyna Babcocka), odcina się dystalny odcinek żyły i usuwa mechanicznie zmieniony chorobowo odcinek naczynia. Zdjęcie szwów odbywa się po 7-10 dniach. 

Po zabiegu strippingu żył nóg zalecane jest noszenie pończoch przeciwżylakowych; powrót do umiarkowanej aktywności fizycznej po kilku dniach; pełen powrót do normalnego funkcjonowania najwcześniej po 2 tygodniach. 

Ciąża i karmienie piersią; zły stan zdrowia; złe wyniki badań 

W trakcie zabiegu pacjent nie odczuwa bólu, natomiast podczas rekonwalescencji pozabiegowej zaleca się przyjmowanie leków przeciwbólowych.

Efekty zabiegu są trwałe.

Po zabiegu może wystąpić: uszkodzenie nerwów, siniaki, krwiaki, obrzęk. Jest to zabieg wymagający dość długiej rekonwalescencji, w porównaniu do innych zabiegów flebologicznych.

Stripping to klasyczna i sprawdzona metoda leczenia żylaków, często śródoperacyjnie uzupełniana miniflebektomią, co daje bardzo korzystne efekty dla każdego, kto zmaga się z tym problemem.

Agnieszka Krawczyk

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie naczynek to sposób na bardzo małe naczynka, którym skleroterapia nie da rady. Jego nieinwazyjność, precyzja i skuteczność sprawiają, ...
Skleroterapia

Skleroterapia

Większość rozszerzonych żył można usunąć przy pomocy skleroterapii – zabiegu estetycznego bez cięcia i blizn. Problem tzw. pajączków na nogach ...
Żylaki kończyn dolnych - Venefit termoablacja radiowa (VNUS)

Żylaki kończyn dolnych - Venefit termoablacja radiowa (VNUS)

Zgodnie z zaleceniami europejskiego oraz amerykańskiego forum flebologów zabieg termoablacji radiowej traktowany jest jako „złoty standard" w leczeniu żylaków kończyn ...
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy