Stripping żył kończyn dolnych
Stripping żył kończyn dolnych to klasyczna metoda usuwania dużych niewydolnych pni żył powierzchownych
Dlaczego warto?
Zabieg można wykonywać przez cały rok, natomiast po zabiegu konieczne jest noszenie pończoch uciskowych co może być niekomfortowe w okresie letnim, szczególnie przy wysokich temperaturach.
Co musisz wiedzieć?
Czas trwania zabiegu
Umów się na konsultację!
FAQ
Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym lub podpajęczynówkowym. Wykonuje się nacięcie w okolicy ujścia żyły (pachwina lub pod kolanem) oraz kolejne w okolicy stawu kolanowego lub kostki. Następnie do żyły wprowadza się drut (szyna Babcocka), odcina się dystalny odcinek żyły i usuwa mechanicznie zmieniony chorobowo odcinek naczynia. Zdjęcie szwów odbywa się po 7-10 dniach.
Po zabiegu strippingu żył nóg zalecane jest noszenie pończoch przeciwżylakowych; powrót do umiarkowanej aktywności fizycznej po kilku dniach; pełen powrót do normalnego funkcjonowania najwcześniej po 2 tygodniach.
Ciąża i karmienie piersią; zły stan zdrowia; złe wyniki badań
W trakcie zabiegu pacjent nie odczuwa bólu, natomiast podczas rekonwalescencji pozabiegowej zaleca się przyjmowanie leków przeciwbólowych.
Efekty zabiegu są trwałe.
Po zabiegu może wystąpić: uszkodzenie nerwów, siniaki, krwiaki, obrzęk. Jest to zabieg wymagający dość długiej rekonwalescencji, w porównaniu do innych zabiegów flebologicznych.
Polecamy również
Znajdź zabieg idealny dla siebie