Mezoterapia Cellulit
Mezoterapia to sprawdzony sposób aby poprawić wiele mankamentów naszego wyglądu. Oprócz zabiegów na twarz lub skórę głowy, które przynoszą rewelacyjne efekty, można również wykorzystać tę metodę do zabiegów na cellulit.
Mezoterapia co prawda nie poradzi sobie z bardzo zaawansowanym cellulitem w stopniu, którego moglibyśmy oczekiwać, jednak zmniejszy jego wielkość i „intensywność”. U osób z mniejszym cellulitem udaje się uzyskać efekt pełnego wygładzenia powierzchni skóry. Niezależnie jednak od skali problemu można liczyć na bardzo dobry efekt – poprawę budowy wewnętrznej tkanki tłuszczowej oraz poprawę naturalnego metabolizmu.
Podsumowując – mezoterapia może być stosowana w przypadku cellulitu na każdym etapie, niezależnie od obszaru – na udach, biodrach i pośladkach oraz w przypadku osób narzekających na zwiotczałą skórę o słabej kondycji i nieakceptowalnym wyglądzie.
Dlaczego warto?
Zalet mezoterapii jest bardzo dużo, dlatego można wykonać ją nie tylko ze względu na cellulit ale również aby poprawić mikrokrążenie czy stymulować regenerację skóry. Zabieg ten jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób które chcą ogólnej poprawy metabolizmu komórek skóry czy redukcji jej wiotkości.
Co musisz wiedzieć?
Obszar
Rozwiązany problem
Jak często powtarzać
Czas trwania zabiegu
Efekty
Efektów mezoterapii na cellulit jest bardzo wiele. Możemy liczyć na: poprawę metabolizmu komórek skóry, przyspieszenie metabolizmu komórek tłuszczowych, stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, powstanie nowych naczyń krwionośnych, poprawę mikrokrążenia, stymulację regeneracji skóry – wymianę na nowe komórki, hamowanie tworzenia szkodliwych wolnych rodników czy prawidłowe odżywienie skóry.
Umów się na konsultację!
FAQ
Schemat mezoterapii na cellulit wygląda następująco: Faza 1 Terapia intensywna: 3 zabiegi w odstępach 10-14 dni Faza 2 Pielęgnacja: 1 zabieg na miesiąc przez 3 miesiące Faza 3 Podtrzymanie efektów kuracji: 1 zabieg co 6 miesięcy
W ciągu kilku dni po zabiegu, po ustąpieniu odczucia dyskomfortu, zalecamy wykonać kilka zabiegów drenujących, np. drenaż limfatyczny lub masaż limfatyczny. Wspomogą one wydalanie zniszczonych komórek tłuszczowych z organizmu. Zalecane też jest regularnie naświetlanie lampą Smartlux (LED). Należy pamiętać, aby chronić miejsca po wkłuciach (np. nie zrywać strupków) aż do momentu całkowitego wygojenia. W tym okresie najważniejsza jest higiena (odradzamy basen).
Alergia, uczulenie na składniki preparatu, ciąża, okres karmienia piersią, niewyrównana cukrzyca, stany zapalne na skórze, opryszczka, zła tolerancja zabiegu (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień, choroby nowotworowe, stosowanie leków przeciwkrzepliwych (aspiryna), choroby tarczycy
Tak, zabieg należy powtarzać zgodnie ze schematem terapii.
Opinie
Polecamy również
Znajdź zabieg idealny dla siebie

Liposukcja laserowa

Kriolipoliza
