Elektrokonizacja szyjki macicy

Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Rezerwuję

Elektrokonizacja szyjki macicy (LEEP – loop electrosurgical excision procedure) jest metodą terapeutyczno-diagnostyczną stosowaną u kobiet, u których wynik badania cytologicznego lub kolposkopii jest nieprawidłowy.

Za pomocą pętli elektrochirurgicznej, znajdującej się pod działaniem prądu o niskim napięciu, pobiera się materiał niezbędny do wykonania dalszej diagnostyki tzn. badań histopatologicznych. W przypadku, kiedy na szyjce macicy znajduje się nieprawidłowa tkanka, przeprowadzenie zabiegu umożliwia jej usunięcie. Zabieg ten spełnia wtedy funkcję terapeutyczną. Specjaliści Kliniki Ambroziak od lat przeprowadzają elektrokonizację szyjki macicy, dzięki czemu diagnostyka jest szczegółowa i precyzyjna a kobiety nie muszą martwić się o źle postawioną diagnozę.

Dlaczego warto?

Elektrokonizacja szyjki macicy ma kilka zalet, dzięki którym jest chętnie stosowana. Przede wszystkim pacjentki lepiej znoszą zabieg elektrokonizacji, niż stosowanej wcześniej konizacji chirurgicznej. Ponadto zabieg charakteryzuje się prostotą wykonania oraz jest metodą stosunkowo niedrogą. Elektrokonizację szyjki macicy można wykonać ambulatoryjnie, natomiast konizacja chirurgiczna wymaga sali operacyjnej, co wiąże się z większym nakładem finansowym.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Szyjka macicy

Cena

3100 zł

Rozwiązany problem

Nieprawidłowy wynik badania cytologicznego lub kolposkopii, nieprawidłowa tkanka szyjki macicy

Czas trwania zabiegu

Ok. 40 min

Efekty

Po wykonaniu elektrokonizacji szyjki macicy lekarz specjalista posiada materiał, niezbędny do wykonania dalszej diagnostyki takiej jak badania histopatologiczne. Takie badania są bardzo szczegółowe a materiał pobrany podczas badania daje możliwość przeprowadzenia ich bezbłędnie. Dodatkowo, gdy lekarz podczas badania elektrokonizacji szyjki macicy wykryje nieprawidłowe tkanki, jest w stanie je usunąć za pomocą pętli elektrycznej.

Naturalne i natychmiastowe efekty!
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Zabieg konizacji szyjki macicy można wykonać jedynie po stwierdzeniu braku stanu zapalnego pochwy lub dróg moczowych. LEEP wykonuje się w pierwszej fazie cyklu, zaraz po krwawieniu menstruacyjnym. Należy poinformować lekarza o przyjmowanych lekach, w przypadku przyjmowania pochodnych kwasu acetylosalicylowego, preparat, po konsultacji z lekarzem, odstawia się na ok. 2 tygodnie przed zabiegiem. Na badanie należy zgłosić się na czczo. Zaleca się, aby ostatni posiłek spożyć około godziny 18.00 dnia poprzedzającego badanie. Tuż przed badaniem można zażyć środek przeciwbólowy, celem złagodzenia nieprzyjemnych doznań związanych z zabiegiem. Pacjentka zostaje ułożona na fotelu w tzw. pozycji ginekologicznej. Następnie za pomocą wziernika uzyskuje się dostęp do szyjki macicy. Jeżeli stosuje się znieczulenie ogólne, to wykonuje się go jeszcze przed założeniem wzierników. Po wykonanym znieczuleniu, wprowadza się pętle elektryczną, za pomocą której wycina się fragment szyjki macicy, w postaci stożka o wysokości 1,5 cm. Stanowi on materiał do badania histopatologicznego. W przypadku, kiedy w obrębie szyjki macicy znajdują się nieprawidłowe tkanki, próbuje się je usunąć za pomocą pętli elektrycznej. Prąd o niskim napięciu doprowadzony jest za pomocą cienkiego drucika wprowadzonego do pochwy. Zabieg LEEP rutynowo wykonywany jest ambulatoryjnie, w znieczuleniu miejscowym. W tym przypadku Pacjentka może odczuwać dyskomfort związany z doznaniem niewielkich dolegliwości bólowych. Pojawiają się one w momencie ostrzykiwania szyjki macicy 1-2% roztworem lignokainy. Elektrokonizację szyjki macicy można wykonać również w warunkach sali operacyjnej, stosując znieczulenie ogólne. W tym przypadku pacjentka nie odczuwa żadnych dolegliwości podczas zabiegu.

Jeżeli występują dolegliwości bólowe, zaleca się zażyć środek przeciwbólowy celem złagodzenia nieprzyjemnych doznań; zaleca się ograniczenie współżycia seksualnego do momentu zakończenia kolejnej miesiączki; nie powinno się stosować tamponów podczas menstruacji, a także wykonywać irygacji pochwy; po upływie 10-14 dni może dojść do krwawienia związanego z odklejeniem się warstwy martwiczej, związanej z działaniem pętli elektrycznej na szyjkę macicy; wizyta kontrolna zalecana jest po ok. 3 tygodniach od wykonania zabiegu konizacji chirurgicznej szyjki macicy, chyba że lekarz wyznaczy inny termin.

stany zapalne lub infekcje intymne, miesiączka,??

Nie, elektrokonizacja szyjki macicy odbywa się w znieczuleniu ogólnym.

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Emsella - silne mięśnie dna miednicy w 3 tygodnie

Emsella - silne mięśnie dna miednicy w 3 tygodnie

Wokół osłabionych mięśni dna miednicy i związanego z tym problemu nietrzymania moczu narosło wiele mitów. Dwa najbardziej szkodliwe są takie, ...
HIFU ginekologiczne

HIFU ginekologiczne

Proces starzenia organizmu dotyczy wszystkich jego narządów. Bardziej wiotka staje się nie tylko skóra, ale również śluzówki, mięśnie. Cierpi na ...
Laser Mona Lisa touch - nieinwazyjna ginekologia estetyczna

Laser Mona Lisa touch - nieinwazyjna ginekologia estetyczna

Mona Lisa Touch™ to innowacyjny laser stworzony z myślą o pięknie i komforcie intymnym kobiety. Zabieg służy do regeneracji i ...
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy