Elektrokonizacja szyjki macicy

Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Rezerwuję

Jeżeli kolposkopia lub cytologia wykazały nieprawidłowości, kolejnym krokiem na drodze do właściwej diagnozy powinna być elektrokonizacja szyjki macicy. W tym przypadku trzeba działać bardzo szybko, ponieważ jedynie skutecznie postawiona diagnoza w odpowiednim czasie pozwoli uniknąć nam ciężkiego przebiegu chorób, takich jak rak szyjki macicy.

Wycięcie zmienionego chorobowo fragmentu szyjki macicy oraz pobranie jej fragmentów do dalszej diagnostyki to właśnie konizacja. Istnieją jednak dwie metody wykonywania tego zabiegu. W Klinice Ambroziak proponujemy zdecydowanie mniej inwazyjną elektrokonizację, czyli metodę LEEP (loop electrosurgical excision procedure). Zakłada ona użycie elektrycznej pętli będącej pod niskim napięciem w celu wycięcia zmienionego chorobowo fragmentu szyjki macicy. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i nie stanowi dużej ingerencji w narządy rodne, a także nie wpływa na możliwość zajścia w ciążę oraz urodzenia dzieci w przyszłości. W odróżnieniu od klasycznej konizacji nie wymaga również dłuższej hospitalizacji.

Usunięty metodą LEEP fragment szyjki macicy trafia następnie do badania histopatologicznego, podczas którego specjaliści weryfikują, czy mamy do czynienia z dysplazją – czyli stanem przednowotworowym czy nowotworem. Jeżeli zależy nam na zbiegu, który oszczędzi nam dodatkowego bólu i stresu oraz konieczności pozostawania w szpitalu, wówczas LEEP będzie najlepszym rozwiązaniem. Lekarze Kliniki Ambroziak przekazują usunięty fragment tkanki do szybkiej analizy, aby móc bez zwłoki wdrożyć kolejne etapy leczenia.

Dlaczego warto?

Rak szyjki macicy dotyka tysięcy kobiet w skali roku. Szybka i dobrze postawiona diagnoza pozwala jednak na stuprocentowe wyleczenie go. Nie ma nic cenniejszego niż nasze zdrowie, a nawet życie, o które warto zadbać, najlepiej pod okiem doświadczonych specjalistów. Ginekolodzy Kliniki Ambroziak szybko i bezboleśnie wykonają elektrokonizację, pobiorą materiał do badania, a następnie postawią diagnozę i przedstawią dalszy plan działania.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Szyjka macicy

Cena

3100 zł

Rozwiązany problem

Nieprawidłowy wynik badania cytologicznego lub kolposkopii, nieprawidłowa tkanka szyjki macicy

Czas trwania zabiegu

Ok. 40 min

Efekty

Efektem zabiegu LEEP będzie pozbycie się zmienionych chorobowo fragmentów szyjki macicy wraz z odpowiednim zdrowym zapasem.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Zabieg LEEP wykonywany jest w przypadku, kiedy cytologia oraz kolposkopia wykażą nieprawidłowości, czyli zmiany w obrębie szyjki macicy, które należy usunąć. Do elektrokonizacji należy się zgłosić w pierwszej fazie cyklu, najlepiej zaraz po miesiączce. Trzeba również przyjść na czczo. Zabieg zostaje przeprowadzony na fotelu ginekologicznym. Lekarz anestezjolog znieczula pacjentkę , a ginekolog pętlą elektryczną usuwa zmieniony chorobowo stożek szyjki macicy. Cała procedura nie zajmuje dłużej niż 30–40 minut, zaraz po niej pacjentka powinna chwilę odpocząć, a następnie udać się do domu.

Rekonwalescencja po zabiegu trwa około miesiąca i w tym czasie należy powstrzymać się od stosunków seksualnych i wysiłku fizycznego. Mogłoby to opóźnić gojenie się i przyczynić do odczuwania wzmożonego bólu czy krwawienia. Po czterech tygodniach od zabiegu LEEP należy stawić się na wizytę kontrolną. W okresie gojenia się również szczególnie należy zadbać o higienę intymną, jak również unikać tamponów oraz wykonywania irygacji pochwy.

Do zabiegu nie mogą przystąpić kobiety, które mają aktywne stany zapalne miejsc intymnych, są w ciąży lub w okresie połogu. Miesiączka jest również przeciwwskazaniem do zabiegu, najlepiej zgłosić się do badania zaraz po zakończonej menstruacji.

Zabieg elektrokonizacji wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Podczas jego wykonywania pacjentki nie odczuwają bólu. Po wykonanej procedurze może natomiast nastąpić ból w dole brzucha, jednak uśmierzą go leki przeciwbólowe.

Po zabiegu może wystąpić krwawienie lub upławy, a także ból lub pieczenie w okolicach pochwy. Zachowanie odpowiedniej higieny intymnej oraz zastosowanie leków uśmierzających ból powinno jednak rozwiązać przykre dolegliwości.

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Elektromagnetoterapia - silne mięśnie dna miednicy w 3 tygodnie

Elektromagnetoterapia - silne mięśnie dna miednicy w 3 tygodnie

Wokół osłabionych mięśni dna miednicy i związanego z tym problemu nietrzymania moczu narosło wiele mitów. Dwa najbardziej szkodliwe są takie, ...
HIFU ginekologiczne

HIFU ginekologiczne

Proces starzenia organizmu dotyczy wszystkich jego narządów. Bardziej wiotka staje się nie tylko skóra, ale również śluzówki, mięśnie. Cierpi na ...
Laserowa rewitalizacja pochwy - nieinwazyjna ginekologia estetyczna

Laserowa rewitalizacja pochwy - nieinwazyjna ginekologia estetyczna

Okolice intymne u większości pań bywają wstydliwym tematem i wiele z nich wciąż obawia się zgłosić do specjalisty. Tymczasem przypadłości ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy