Operacja plastyczna przedniej ściany pochwy

Zdwojenie powięzi łonowo-cewkowej
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Rezerwuję

Plastyka przedniej ściany pochwy to specjalistyczny zabieg, który stosowany jest u pacjentek, u których doszło do obniżenia lub wypadania przedniej ściany pochwy. To częsta przypadłość, która może w istotny sposób utrudniać codzienne funkcjonowanie. 

Obniżenie przedniej ściany pochwy jest jednym z najczęściej występujących zaburzeń statyki narządów miednicy. W sytuacji tej dochodzi do obniżania/wypadania ściany pochwy i pęcherza moczowego. Doprowadza to do uczucia dyskomfortu i dolegliwości bólowych. Wypadanie przedniej ściany pochwy ma również niebagatelny wpływ na nieprawidłowości w funkcjonowaniu dolnego odcinka układu moczowego. U kobiet ze zdiagnozowanym obniżeniem przedniej ściany pochwy może dochodzić do częstomoczu dziennego, jak również do konieczności oddawania moczu w nocy (nawet kilkukrotnego) oraz do naglących parć na pęcherz.

Wymienione dolegliwości zazwyczaj narastają stopniowo – w miarę obniżania się przedniej ściany pochwy. Kwestie te w istotny sposób wpływają na codzienny komfort życia – znacznie go obniżając. Do listy wymienionych symptomów dochodzić może również obniżona samoocena, a także problemy w sferze intymnej. Wypadanie przedniej ściany pochwy może utrudniać kontakty seksualne, jak również wywoływać poczucie wstydu. 

Rozwiązaniem tego problemu może być specjalistyczny zabieg chirurgiczny – plastyka przedniej ściany pochwy. Wykonuje się go w celu naprawy defektu powięzi łonowo cewkowej. W ramach tej procedury naprawiane są uszkodzenia i odbudowywane jest prawidłowe podparcie pęcherza moczowego. Zabieg ten ma na celu również przywrócenie naturalnej anatomii pochwy, dzięki czemu poprawie ulegnie codzienne funkcjonowanie (także w sferze intymnej).

Dlaczego warto?

Plastyka przedniej ściany pochwy to zabieg mający na celu wyraźną poprawę codziennego komfortu życia. Obniżenie lub wypadanie przedniej ściany pochwy powoduje bowiem szereg dolegliwości, jak choćby ból, uczucie wypadania i pełności w kroczu, częstomocz i nagłe parcie na pęcherz. Zabieg pomaga przywrócić prawidłową anatomię pochwy oraz poprawia funkcjonowanie pęcherza. 

Co musisz wiedzieć?

Obszar

pochwa

Rozwiązany problem

Obniżenie przedniej ściany pochwy

Jak często powtarzać

Zabiegu nie powtarza się

Czas trwania zabiegu

40 min

Efekty

Operacja plastyczna przedniej ściany pochwy likwiduje problemy związane z obniżeniem tego narządu. Pochwie przywracany jest prawidłowa anatomia, poprawie ulega również funkcjonowanie pęcherza. Zabieg ten korzystnie wpływa także na sferę wizualną oraz na samopoczucie pacjentki – dzięki wyeliminowaniu przykrych dolegliwości intymnych. 

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Plastyka przedniej ściany pochwy to operacja chirurgiczna, która przeprowadzana jest w znieczuleniu (najczęściej podpajęczynówkowym). Zabieg poprzedzany jest wizytą konsultacyjną oraz kwalifikującą do zabiegu. Sama operacja polega na uniesieniu opadających tkanek. Zabieg trwa najczęściej 30-90 minut.

Dokładne zalecenia otrzymasz po zabiegu, ale zazwyczaj zaleca się odbycie wizyty kontrolnej po upływie siedmiu dni od operacji. Przez pół roku niewskazane jest dźwiganie ciężkich przedmiotów. Należy również wstrzymać się od stosunków seksualnych przez okres sześciu tygodni od zabiegu. Ważne jest także stosowanie lekkostrawnej diety, aby uniknąć zaparć.

Choroby nowotworowe (w szczególności nowotwory ginekologiczne), okres ciąży i połogu, zaburzenia krzepliwości krwi, aktywne infekcje sromu, pochwy lub krocza (zabieg można będzie wykonać po ich wyleczeniu) oraz uczulenie na środki znieczulające, które są stosowane podczas zabiegu. 

Nie, zabieg jest wykonywany w znieczuleniu. Możliwe jest jednak odczuwanie dolegliwości bólowych już po wykonaniu plastyki przedniej ściany pochwy – jest to związane z gojeniem się ran i obrzękiem. Odczucia te można łagodzić, stosując przepisane leki przeciwbólowe.

Pochwie przywracana jest prawidłowa anatomia – eliminowany jest problem jej obniżania się i wypadania. Poprawie ulega funkcjonowanie pęcherza. Znika uczucie pełności w kroku oraz potrzeba częstego oddawania moczu. 

Efekty są trwałe.

Oczywiście. Operacja przywraca prawidłowy wygląd narządu.

Operacja plastyczna przedniej ściany pochwy może wywołać obrzęk, ból i wystąpienie krwiaków w okolicach krocza. Dolegliwości te są normalnym zjawiskiem i najczęściej ustępują samoistnie po upływie kilku dni. 

Do rzadkich powikłań, które mogą wystąpić, należy wystąpienie blizny przerostowej, zapalenie pochwy, infekcje, zrosty. W bardzo rzadkich przypadkach powikłaniem może być wysiłkowe nietrzymanie moczu i dyskomfort podczas współżycia. 

Efekty są natychmiastowe, aczkolwiek przez kilka dni po zabiegu pochwa oraz krocze mogą być opuchnięte i bolesne.

Prawidłowo wykonana plastyka przedniej ściany pochwy to zabieg jednorazowy. 

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Operacja obniżania narządów miednicy z użyciem materiału protezującego

Operacja obniżania narządów miednicy z użyciem materiału protezującego

Do najczęstszych przyczyn wypadania narządów rodnych należą: ciąża oraz poród, które prowadzą do osłabienia pochwy i jej podparcia; starzenie się ...
Operacja plastyczna krocza

Operacja plastyczna krocza

Obniżenie krocza stanowi jeden z najczęstszych problemów poporodowych i wynika z urazu, nacięcia lub rozciągnięcia tkanek krocza. 
Operacja plastyczna tylnej ściany pochwy

Operacja plastyczna tylnej ściany pochwy

Obniżenie tylnej ściany pochwy jest jednym z zaburzeń statyki narządów miednicy. W sytuacji tej dochodzi do obniżania/wypadania ściany pochwy i ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy