Fala uderzeniowa rehabilitacja

Terapia falą akustyczną
Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Rezerwuję

Fala uderzeniowa jest jedną z najnowocześniejszych technologii. Urządzenie wykorzystywane jest zarówno do zabiegów fizjoterapeutycznych (dysfunkcje tkankowe, fizjoterapia pooperacyjna) jak i w medycynie estetycznej z zakresu modelowania sylwetki, a jego medyczna forma zawdzięcza znakomitą skuteczność działania, potwierdzoną badaniami. W licznych badaniach wykazano wysoką skuteczność w fizjoterapii pacjentów po zabiegach liposukcji oraz abdominoplastyki, a także w przypadku dolegliwości takich, jak: ostroga piętowa, zapalenie rozścięgna podeszwowego, kolano skoczka, łokieć tenisisty, łokieć golfisty.

Fala uderzeniowa to inaczej fala akustyczna (Acoustic Wave Therapy- AWT). Zabieg przy jej użyciu cechuje się bardzo dużym i szybko narastającym ciśnieniem, które rozchodzi się w tkance z prędkością ok. 1500 m/s. Dzięki wykorzystaniu akustycznych fal dźwiękowych zabieg ten jest jednym z najskuteczniejszych form walki z redukcją cellulitu oraz miejscowej opornej, trudnej do usunięcia i zbitej tkanki tłuszczowej, którą trudno usunąć innymi zabiegami. Zabieg za pomoca fali uderzeniowej to nieinwazyjna metoda leczenia przewlekłych schorzeń przyczepów i tkanek miękkich. Dodatkowo fala drenuje nagromadzone płyny odżywiając tkanki i pobudzając układ naczyniowy do prawidłowej funkcji. Podczas zabiegu terapeuta używa kilku końcówek i głowic odpowiednio dobranych do danego problemu, pacjent natomiast czuje „uderzanie” fali, której siła również będzie dobrana odpowiednio do odczuć. W zalezności od wskazań fizjoterapeuta wykonuje tylko etap drenażu lub/i falę uderzeniową.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Całe ciało i/lub okolice poddane zabiegowi chirurgicznemu i/lub okolice, w których wystepują dysfunkcje

Cena

300-500 zł za jeden zabieg (pojedynczy lub wykupiony w serii)

Rozwiązany problem

po operacjach z zakresu chirurgii plastycznej np. liposukcja, abdominoplastyka; obrzęki limfatyczne; ostroga piętowa, zapalenie rozścięgna podeszwowego; kolano skoczka; łokieć tenisisty; łokiec golfisty

Jak często powtarzać

Liczba zabiegów uzależniona jest od wskazań, najczęściej 5-10 zabiegów, 2 razy w tygodniu

Czas trwania zabiegu

W zależności od okolicy, od 20 minut

Efekty

Fizjoterapeuta indywidualnie dopiera liczbę zabiegów niezbędną do uzyskania pożądanych rezultatów. Nejczęściej wykonuje się 5-10 zabiegów, dwa razy w tygodniu. Pierwsze różnice (np. redukcja obrzęku) są zauważalne już po pierwszym zabiegu. Na ocenę skuteczności terapii falą uderzeniową w przypadku występowania dolegliwości bólowych trzeba poczekać nieco dłużej, redukcję dolegliwości bólowych można wstępnie ocenić po 3-4 sesjach.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Zabieg z użyciem fali uderzeniowej składa się z 3 etapów: 1-drenaż limfatyczny 2-dobiera się odpowiedni transmiter, którym jest wykonywany zabieg właściwy z użyciem fali uderzeniowej 3 - ponowne wykonanie drenażu limfatycznego. Po zabiegu Pacjent może wrócić do codziennych zajęć.

nowotwory osteoporoza ciąża i karmienie piersią stany gorączkowe i ostre stany zapalne zakrzepica żylna i żylaki choroby zakaźne patologie i zmiany skórne przyjmowanie antykoagulantów lub kortykosteroidów przepuklina w rejonie zabiegu rozrusznik serca, implanty zawał serca ( min. 3 miesiące od wystąpienia)

Zabieg może powodować dyskomfort w pierwszych dobach po wykonanym zabiegu chirurgicznym, w przypadku znacznych obrzęków i/ lub zasinień w miejscu zabiegowym, a także w przpadku dysfunkcji, które powodują dolegliwości bólowe

redukcja obrzęków; redukcja dolegliwości bólowych; poprawa metabolizmu; wzrost produkcji kolagenu; zmniejszenie napięcia mięśni; rozpuszczenie zwapniałych fibroblastów; poprawa sprawności ruchowej

W przypadku zastosowania fali uderzeniowej po zabiegach z zakresu chirurgii plastycznej, skrócony zostanie czas rekonwalescencji pozabiegowej, nastąpi redukcja obrzęków i zasinień, końcowy efekt estetyczny będzie lepszy. Po wykonaniu serii zabiegowej, efekt będzie trwały. W przypadku dysfunkcji zabiegi trzeba powtarzać, kiedy wrócą dolegliwości bólowe.

W miejscu zabiegu mogą pojawić się siniaki.

Już po pierwszym zabiegu.

Zazwyczaj niezbędne jest wykonanie serii zabiegów

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Elektrostymulacja mięśni

Elektrostymulacja mięśni

Elektrostymulacja mięśni to najnowsza technologia do kształtowania i budowania mięśni.
Fototerapia światłem

Fototerapia światłem

Terapia światłem od wielu lat wykorzystywana jest w wielu dziedzinach medycyny takich jak dermatologia, chirurgia plastyczna czy fizjoterapia. Wykorzystanie właściwości ...
Drenaż podciśnieniowy
Klaudia Ciszewska -Pracownik Administracji

Drenaż podciśnieniowy

Drenaż manualny jest to zabieg mający na celu poprawę krążenia limfatycznego, a co za tym idzie, redukcję istniejących obrzęków.

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy