Laser pikosekundowy

Piękno w pikosekundę
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Problem niechcianych tatuaży staje się coraz bardziej powszechny. Na rynku wciąż istnieje niewiele urządzeń, które potrafiłyby sobie z tym poradzić w stu procentach. Tak się jednak składa, że w Klinice Ambroziak możecie skorzystać z zabiegów laserem pikosekundowym, który nie ma sobie równych, jeżeli chodzi o usuwanie tatuażu.

Laser pikosekundowy umożliwia pracę w różnych trybach – nano oraz pikosekundowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu specjalista może indywidualnie dobrać moc impulsu do rodzaju oraz wielkości tatuażu, jaki chcemy usunąć. Co więcej, klasyczne metody laserowego usuwania tatuażu mogą okazać się nieskuteczne lub wymagać bardzo wielu powtórzeń. Wciąż istnieją barwniki, którym nie potrafią one podołać, mowa tu między innymi o kolorze zielonym lub żółtym. Dobra wiadomość jest taka, że laser pikosekundowy nie zna takich ograniczeń. Wykorzystuje on bowiem technologię, która jest w stanie dotrzeć do różnych głębokości, rozbijając barwnik tatuażu na mniejsze elementy. Następnie organizm za sprawą procesów fizjologicznych doprowadza do ich usunięcia.

Co więcej, poza usuwaniem niechcianych tatuaży laser ten jest w stanie poradzić sobie z innymi uciążliwymi przypadłościami skóry. Z jego pomocą możemy pozbyć się także niezbyt estetycznych zmian lub przebarwień. Będzie on także sprzymierzeńcem w walce z bliznami, rozstępami czy nieelastyczną, wiotką skórą. Lasek pikosekundowy to zatem wszechstronne urządzenie, które zapewnić może niezwykle skuteczne rezultaty w wyglądzie naszej skóry.

Dlaczego warto?

Nasza skóra jest pełna niedoskonałości. Czasami wynikają one z błędów w pielęgnacji, czasami są to kwestie genetyczne. Ze względu, że tatuaże również z roku na rok zyskują znacznie większą popularność, wiele z nas działa zdecydowanie zbyt pochopnie, jeżeli chodzi o ich wykonywanie. Nie oznacza to jednak, że już do końca życia będziemy musieli się zmagać z przykrymi konsekwencjami nieprzemyślanych decyzji. Nadzieję na odzyskanie atrakcyjnego wyglądu daje bowiem lasek pikosekundowy. Laserowe usuwanie tatuażu jeszcze nigdy wcześniej nie było tak skuteczne i precyzyjne.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Twarz i ciało

Cena

od 650 zł

Rozwiązany problem

Usuwanie tatuaży, usuwanie przebarwień, odświeżenie i rewitalizacja skóry, usuwanie blizn, odbudowa skóry

Jak często powtarzać

W zależności od zastosowania, zgodnie ze schematem terapii.

Czas trwania zabiegu

W zależności od obszaru zabiegowego

Efekty

Laser pikosekundowy stosowany w celu pozbycia się niechcianego tatuażu pozwala na dostrzeżenie pierwszych efektów zaraz po zabiegu! Wraz z upływem czasu oraz z każdym kolejnym zabiegiem tatuaż będzie stawał się coraz mniej widoczny aż do całkowitego zniknięcia, kiedy organizm pozbędzie się już całego barwnika. Oznacza to, że zaledwie kilka zabiegów może dzielić nas od całkowitego usunięcia niechcianego tatuażu. Laser może być również stosowany w celu rozjaśnienia i wyrównania kolorytu skóry, pozbycia się blizn czy rozstępów. W tym przypadku seria 3-5 wystarczy, aby uzyskać wymarzony wygląd skóry. W tym przypadku efekty widoczne są z czasem, ponieważ skóra ulega stopniowej przebudowie i regeneracji.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Zabieg przebiega bardzo szybko i w zaledwie kilkanaście minut lekarz może poddać kuracji laserowej wybrany przez nas obszar. Pacjent otrzymuje specjalne okulary chroniące oczy, a następnie specjalista przechodzi od wykonywania zabiegu, przykładając końcówkę lasera w wybraną partię ciała. Niesłychaną zaletą lasera jest jego bardzo niska inwazyjność, co oznacza, że pacjent może niemal od razu wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Ze względu na to, że skóra po zabiegu będzie wrażliwa i będą w niej zachodzić procesy regeneracji, oznacza to, że musimy szczególnie zadbać o jej ochronę. Specjalista zaleci nam stosowanie określonych kremów łagodzących bezpośrednio po zabiegu. Nie można również dopuszczać do tego, aby skóra była narażona na promieniowanie słoneczne. Oznacza to, że kremy z wysokim filtrem będą podstawą do stosowania przed każdym wyjściem.

Zabiegu nie można wykonywać w momencie, gdy na skórze rozwijają się jakiekolwiek infekcje lub stany zapalne. Na około dwa tygodnie przed zabiegiem zabronione jest również opalanie się oraz stosowanie leków fotouczulających. Osoby cierpiące na epilepsję, cukrzycę, panie w ciąży oraz karmiące piersią nie będą mogły przystąpić do kuracji.

U znacznej części pacjentów zabieg pozostaje bezbolesny i nie jest konieczne stosowanie znieczulenia. Zdecydowanie inaczej wygląda kwestia usuwania tatuażu. W tym przypadku specjalista zastosuje odpowiednią maść znieczulającą, aby zminimalizować odczuwanie bólu podczas laseroterapii.

Efekty będą zależeć oczywiście od tego, z jakim problemem się zmagamy. Laser może całkowicie uporać się z problemem przebarwień czy blizn. Jest także w stanie odmłodzić naszą skórę, nadając jej promienny, zdrowy wygląd oraz wyeliminować zmarszczki. Usunie także niechciany tatuaż lub makijaż permanentny.

Rewitalizacja: po serii zabiegów efekt utrzymuje się ok. 6 miesięcy; usuwanie tatuaży - efekt jest trwały; zmiany barwnikowe - efekt w tym wskazaniu zależny jest od ochrony przeciwsłonecznej; łagodne zmiany barwnikowe – zwykle pojedynczy zabieg wystarcza do usunięcia zmiany.

Skóra bez blizn czy przebarwień będzie naturalnie napięta, bardziej elastyczna i zrewitalizowana. Kiedy dokonujemy zabiegu usuwania niechcianego tatuażu, skóra może zareagować różnie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że po wykonaniu zalecanej serii, organizm całkowicie pozbędzie się barwnika, skóra będzie gładka, a tatuaż całkowicie niewidoczny. Jeżeli w miejscu, w którym mieliśmy tatuaż, pojawi się blizna lub przebarwienie, wówczas można zdecydować się na kolejny zabieg laserem, który ujednolici jej wygląd i pozostawi najbardziej naturalny efekt.

Bardzo dużą zaletą zabiegu jest jego niska inwazyjność, co oznacza, że powikłania występują bardzo rzadko. Mogą zdarzyć się niewielkie zaczerwienienia czy obrzęki, które jednak szybko ustępują.

Ostateczne efekty będą widoczne po wykonaniu zalecanej przez specjalistę serii zabiegów.

Tak, zabiegi laserem pikosekundowym wykonywane są w kilku seriach. Jeżeli chcemy uporać się z przebarwieniami, bliznami lub odmłodzić skórę, wówczas 3-5 serii wystarczy, aby móc cieszyć się najlepszymi efektami. Usuwanie tatuażu to natomiast kwestia bardzo indywidualna, która zależy od koloru barwnika czy głębokości jego wykonania. Zazwyczaj od 5 do 10 zabiegów wystarczą, aby całkowicie pozbyć się niechcianego tatuażu.

Opinie

* * * * *
Jestem pacjentka kliniki Ambroziak od kilku lat. Zawsze panuje miła atmosfera i profesjonalizm u każdego z lekarzy. Dziś kolejna wizyta zaliczona do bardzo miłych i udanych. Polecam każdemu kto tylko chce się poczuć dobrze i pięknie 🤗
Hanna Błaszczak

Laser pikosekundowy działa tak jak każdy laser frakcyjny - stymuluje produkcję kolagenu, leczy blizny potrądzikowe i wiele innych, jednocześnie nie pozostawia żadnych śladów. Dlatego pozwala osiągnąć rewelacyjne rezultaty bez rekonwalescencji.

Marcin Ambroziak

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Laser frakcyjny
Dalia Chrzanowska- Specjalista dermatolog-wenerolog

Laser frakcyjny

Zabieg laserem frakcyjnym rekomendowany jest dla osób chcących odświeżyć skórę i pozbyć się drobnych niedoskonałości takich jak niewielkie blizny, drobne ...
Laser pikosekundowy

Laser pikosekundowy

Laser, który daje szybkie efekty? To właśnie laser pikosekundowy! Jeżeli chcielibyśmy pozbyć się niechcianego tatuażu lub niezbyt estetycznych blizn czy ...
Laser Frakcyjny CO2
Wiktoria Stasiak - Zespół Przeszczepowy

Laser Frakcyjny CO2

Jeżeli chcielibyśmy raz na zawsze pożegnać problem rozstępów, blizn i przebarwień, to laser frakcyjny CO2 będzie idealną odpowiedzią na nasze ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy