Mezoterapia skóry głowy

Mocne, zdrowe włosy
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Jeżeli zauważyliśmy u siebie rzadkie, łamliwe i wypadające włosy, a w niektórych miejscach nawet łysiejące miejsca – to powód, aby podjąć szybkie leczenie. Mezoterapia igłowa głowy to skuteczny sposób na problemy związane z niezbyt atrakcyjnym wyglądem włosów.

Czynników, które wpływają na wygląd oraz kondycję naszych włosów jest całe mnóstwo. Do pogorszenia ich stanu mogą przyczyniać się czynniki atmosferyczne, genetyczne, ale również nieodpowiednia pielęgnacja włosów oraz skóry głowy czy też dieta uboga w składniki odżywcze oraz mała ilość ruchu. Nie na wszystkie te czynniki mamy bezpośredni wpływ, dlatego najlepiej postawić na rozwiązanie, co do którego będziemy mieli stuprocentową pewność skuteczności. Pacjenci naszej kliniki są zgodni co do tego, że mezoterapia skóry głowy to remedium na większość problemów, z którymi zmagają się nasze włosy.

Mezoterapia igłowa polega na wprowadzeniu w okolicę skóry głowy substancji aktywnej, która będzie pobudzała wzrost włosów i stymulowała do działania i regeneracji. Substancji aktywnych jest mnóstwo, dlatego tak ważne jest, aby skonsultować się z doświadczonym specjalistą, który rozpozna źródło naszego problemu i będzie w stanie zastosować coś, co bezpośrednio je wyeliminuje. Ponadto mezoterapia igłowa to zabieg, który przebiega szybko, jest bezpieczny dla pacjentów, a do tego nie wymaga wielu przygotowań czy rekonwalescencji. Jeżeli zauważyliśmy u siebie narastające problemy w obrębie włosów i skóry głowy, warto jak najszybciej rozpocząć z nimi walkę, zanim zdążą się one nasilić.

Dlaczego warto?

Rzadkie, nieatrakcyjne włosy to zmora zarówno wielu pań, jak i znacznej liczby mężczyzn. Zamiast przyglądać się pogłębiającym się procesom łysienia plackowatego lub łysienia androgenowego i wypadania włosów warto podjąć skuteczne kroki, aby zwalczyć tę przypadłość. Eksperymenty z różnego rodzaju kosmetykami często okazują się kosztowne i nieskuteczne. Dlatego warto zainwestować w rozwiązanie o potwierdzonych rezultatach, którego efekty pozostaną z nami na długo. Do takich zabiegów można zaliczyć właśnie mezoterapię skóry głowy, dzięki której nasze włosy staną się zdecydowanie gęstsze i mocniejsze.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Owłosiona skóra głowy

Cena

od 1000 zł

Rozwiązany problem

Wypadanie włosów, włosy cienkie pozbawione blasku

Jak często powtarzać

Co miesiąc

Czas trwania zabiegu

Około 20 min.

Efekty

Zazwyczaj efekty mezoterapii igłowej pojawiają się po serii uzgodnionych ze specjalistą zabiegów. Pacjenci decydują się na zabieg tego rodzaju, aby poprawić wygląd i kondycję swoich włosów. I właśnie takich efektów możemy się spodziewać. Dodatkowo skóra głowy pobudzona do procesów odnowy i regeneracji wywołuje wzrost nowych włosów. Jeżeli do tej porty nie mogliśmy zahamować procesu nieustannego ich wypadania, to teraz możemy być pewni, że zauważymy znaczną poprawę również w tym zakresie.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Specjalista za sprawą niewielkiej igły dostarcza substancję odżywczą aż do skóry właściwej głowy. Ma ona na celu pobudzić włosy do wzrostu, zahamować ich wypadanie, jak również poprawić kondycję. Na dobierany przez specjalistę preparat składa się zazwyczaj mnóstwo substancji, przede wszystkim naturalnych witamin i minerałów.

Po mezoterapii igłowej głowy pacjent otrzyma preparaty do pielęgnacji, które powinien stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Specjaliści odradzają przez następne kilka dni od dnia wykonania zabiegu korzystanie z sauny, solarium, basenów, a także z farbowania włosów.

Pomimo, że mezoterapia igłowa głowy jest zabiegiem bezpiecznym dla pacjenta, to istnieje kilka czynników, które będą dyskwalifikowały z przystąpienia do niego. Przede wszystkim jest to ciąża oraz laktacja, jak również cukrzyca, niewyleczone choroby skóry głowy, choroby nowotworowe czy alergia na składniki preparatu stosowanego do mezoterapii.

Zabieg nie boli, choć może wywoływać pewne uczucia dyskomfortu. Ze względu na jego małą inwazyjność wykonywany jest jednak bez znieczulenia.

Po serii zabiegów mezoterapii włosy staną się gęstsze i mocniejsze, a łyse punkty na naszej skórze głowy zaczną zapełniać się nowymi włosami. Dostrzeżemy również, że znacznie mniej wypadają.

Zabieg zalicza się do mało inwazyjnych, co oznacza, że nie wywołuje większych powikłań oraz skutków ubocznych. Ze względu na to, że specjalista dostaje się niewielką igłą pod skórę naszej głowy, to po zabiegu możemy odczuwać niewielkie pieczenie, swędzenie czy dyskomfort. Takie objawy jednak ustępują najczęściej na następny dzień.

Na dostrzegalne gołym okiem efekty mezoterapii igłowej głowy trzeba będzie poczekać. Jest to bowiem zabieg, którego rezultaty możemy zauważyć dopiero po wykonanej serii zabiegów.

Tak, po konsultacji ze specjalistą z naszej kliniki otrzymamy indywidualnie rozpisany plan zabiegów. Zazwyczaj mezoterapię igłową powtarza się seriami w cotygodniowych odstępach. Kiedy efekt nas usatysfakcjonuje, zalecane jest jeszcze regularne wykonywanie zabiegu przypominającego średnio raz na pół roku.

Opinie

* * * * *
3 razy tak: profesjonalnie, miło i skutecznie!
Maciek

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Mezoterapia - Peptydowa terapia włosów
Kamila Czerniak, Koordynator Placówki Klinika Ambroziak Dermatologia

Mezoterapia - Peptydowa terapia włosów

Kto z nas nie chciałby móc pochwalić się pięknymi, zdrowymi i mocnymi włosami? W końcu jest to jeden z elementów ...
Osocze Bogatopłytkowe
Dominika Sambora - Fizjoterapeuta

Osocze Bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe nazywane jest często wampirzym liftingiem. I choć nazwa ta może wzbudzać mieszane uczucia, to efekty takiego zabiegu z ...
Trichoskopia
Michał Rykowski - Anestezjolog

Trichoskopia

Problemy występujące w obrębie skóry głowy potrafią być bardzo nieprzyjemne i uciążliwe. Uporczywie swędząca lub piekąca skóra głowy zdecydowanie obniży ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy