HIFU ginekologiczne

Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Rezerwuję

Proces starzenia organizmu dotyczy wszystkich jego narządów. Bardziej wiotka staje się nie tylko skóra, ale również śluzówki, mięśnie. Cierpi na tym także sfera intymna. Na skutek zwiotczenia ścian pochwy, dochodzi do obniżenia narządu rodnego oraz uczucia luźnej pochwy. Konsekwencją jest dyskomfort w czasie aktywności fizycznej oraz obniżenie satysfakcji seksualnej. Zmiany w anatomii pochwy i układu moczowego prowadzą wtórnie do nietrzymania moczu. Problemy te, co istotne wcale nie muszą występować po menopauzie, choć z pewnością będą wówczas dotyczyły większego odsetka kobiet. Wiemy, że opisane dolegliwości mogą wystąpić również u młodych pacjentek, zwłaszcza po porodach naturalnych. Jednak już samo przebycie ciąży, nawet zakończone cięciem cesarskim stanowi ryzyko nietrzymania moczu czy rozluźnienia pochwy. Zaburzenia gospodarki hormonalnej oraz otyłość to kolejne możliwe przyczyny nieprawidłowości w tej sferze.
Zabieg HIFU zastosowany wewnątrzwaginalnie pozwala przywrócić prawidłowe napięcie tkanek miękkich pochwy i tym samym komfort życia intymnego. 
 

Technologia HIFU pozwala na obkurczenie tkanek miękkich, na skutek ich miejscowego podgrzania. Dodatkowo, w obrębie struktur poddanych działaniu ultradźwięków dochodzi do mikrouszkodzeń, stymulujących włókna kolagenowe do produkcji nowego kolagenu. Dzięki selektywnemu działaniu na tkanki, fale ultradźwiękowe omijają powierzchowne struktury i nie uszkadzają śluzówki pochwy, a docierają na określoną głębokość wywołując efekt w ściśle zaplanowanej przestrzeni. Dostępne są różne typy głowic, oddziałujących na innych głębokościach. W naszej Klinice używamy tych, docierających na głębokość 3 mm i 4,5 mm. Głowica ma kształt falliczny i wymaga użycia żelu, w celu prawidłowego przekazania energii fal ultradźwiękowych. Po wprowadzeniu jej do pochwy wykonuje powolny ruch wokół własnej osi, docierając do ścian pochwy na całym jej obwodzie.

Dlaczego warto?

Przywraca prawidłowe napięcie pochwy po ciąży i porodzie; - pozwala odwrócić i zatrzymać proces starzenia pochwy; niweluje nietrzymanie moczu w małym i średnim stopniu zaawansowania - działanie na początku pojawienia się dolegliwości, przy ich nieznacznym nasileniu pozwala uniknąć leczenia operacyjnego - umożliwia powrót do aktywności sportowej bez uczucia uciekania powietrza z pochwy, czy nietrzymania moczu; przywraca satysfakcję seksualną; profilaktyczne zastosowanie oddala wystąpienie naturalnych konsekwencji zmian strukturalnych w narządzie rodnym

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Zabieg HIFU w ginekologii przeprowadzamy głowicą transwaginalną, tylko w obszarze pochwy.

Cena

pierwszy zabieg 2450 zł, kolejny zabieg 1400 zł

Rozwiązany problem

wysiłkowe nietrzymanie moczu, rozluźnienie pochwy oraz brak jędrności warg sromowych

Jak często powtarzać

Uważa się, że w większości przypadków pojedynczy zabieg przynosi oczekiwane rezultaty. Czasem, w niektórych sytuacjach, konieczne jest powtórzenie zabiegu, jednak nie wcześniej niż po 4-6 tygodniach. Zaplanowanie terapii i ilość zabiegów ustala się indywidualnie z ginekologiem.

Czas trwania zabiegu

około 30 minut.

Efekty

Zastosowanie HIFU w ginekologii estetycznej pozwala na odzyskanie prawidłowego napięcia ścian pochwy u większości kobiet oraz zniwelowanie objawów wysiłkowego nietrzymania moczu. Skuteczność zabiegu zależy od wielu czynników indywidualnych, anatomicznych oraz od stopnia zaawansowania problemu.Wstępny efekt niewielkiego obkurczenia tkanek może być odczuwalny już po zabiegu. Jednak efekt ostateczny, zwłaszcza w zakresie nietrzymania moczu widoczny jest po ok. 4-6 tygodniach od zabiegu.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Nie ma szczególnych zaleceń po zabiegu. Dozwolone są wszelkie aktywności fizyczne oraz współżycie, w zakresie dobrego samopoczucia pacjentki.

-ciąża -laktacja -nieprawidłowy wynik cytologii -nieprawidłowe krwawienie z dróg rodnych -stan zapalny pochwy -niektóre wady anatomiczne

Zabieg jest niebolesny i przeprowadzany jest bez konieczności znieczulenia. Pacjentka może odczuwać delikatne drżenie lub ciepło w okolicy poddawanej działaniu fali ultradźwiękowej.

-obkurczenie pochwy -powrót satysfakcji seksualnej -zniwelowanie lub zmniejszenie nietrzymania moczu w zależności od nasilenia dolegliwości -wycofanie uczucia uciekania powietrza z pochwy przy aktywności fizycznej lub współżyciu

Ze względu na różnorodność czynników wywołujących schorzenia, będące wskazaniem do wykonania zabiegu oraz indywidualne cechy anatomiczno-hormonalne każdej pacjentki, efekt może utrzymywać się różnie długo, od kilku miesięcy do 2 lat.

Tkanki, które są poddane działaniu ultradźwięków znajdują się pod śluzówką pochwy na różnej głębokości i tam też dochodzi do przebudowy włókien kolagenowych. Pozwala to osiągnąć całkowicie naturalny efekt.

W dniu zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk i dyskomfort w pochwie. Czasem występują dolegliwości bólowe o niewielkim natężeniu, utrzymujące się maksymalnie do 2 dni.

Ostateczny efekt uzyskuje się po 4-6 tygodniach od zabiegu.

Zazwyczaj, do osiągnięcia oczekiwanego efektu wystarcza jeden zabieg. W niektórych przypadkach istnieje konieczność powtórzenia zabiegu po upływie 6 tygodni.

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Elektrokonizacja szyjki macicy

Elektrokonizacja szyjki macicy

Jeżeli kolposkopia lub cytologia wykazały nieprawidłowości, kolejnym krokiem na drodze do właściwej diagnozy powinna być elektrokonizacja szyjki macicy. W tym ...
Elektromagnetoterapia - silne mięśnie dna miednicy w 3 tygodnie

Elektromagnetoterapia - silne mięśnie dna miednicy w 3 tygodnie

Wokół osłabionych mięśni dna miednicy i związanego z tym problemu nietrzymania moczu narosło wiele mitów. Dwa najbardziej szkodliwe są takie, ...
Laserowa rewitalizacja pochwy - nieinwazyjna ginekologia estetyczna

Laserowa rewitalizacja pochwy - nieinwazyjna ginekologia estetyczna

Okolice intymne u większości pań bywają wstydliwym tematem i wiele z nich wciąż obawia się zgłosić do specjalisty. Tymczasem przypadłości ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy