Leczenie migreny toksyną botulinową

Skuteczny sposób na wyjątkowo uciążliwy problem
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Każdy, kto kiedykolwiek cierpiał na migrenę, wie, że nie jest to tylko zwykły ból głowy. To ból, który często potrafi wyłączyć z normalnego funkcjonowania na wiele godzin. Niestety przyczyny tej choroby, na którą cierpi nawet do kilkunastu procent społeczeństwa, do dziś nie są w pełni znane lekarzom. Często zdarza się tak, że preparaty na receptę nie zawsze przynoszą spodziewaną ulgę, a do tego generują dodatkowe skutki uboczne. Co zatem robić, aby ta przykra przypadłość nie wyłączała nas całkowicie z życia?

W Klinice Ambroziak proponujemy leczenie migreny toksyną botulinową. Uznaje się, że jest to jeden z  najskuteczniejszych sposobów, aby zażegnać tę przypadłość na wiele miesięcy. Na korzyść tej metody przemawiają statystki. Szacuje się, że toksyna botulinowa działa u blisko 90% pacjentów, którzy zdecydowali się na tę formę kuracji. U wielu osób całkowicie zlikwidowała bóle głowy lub też wyeliminowała je na tyle, że stały się one zdecydowanie mniej uciążliwe i nie wpływały na codziennie funkcjonowanie. Procedura podania toksyny trwa zaledwie kilkanaście minut, co oznacza, że tak niewiele czasu może dzielić nas od zażegnania tego uciążliwego problemu. Zabieg powtarzany co około trzy miesiące może prowadzić do rozluźnienia mięśni oraz wyłączenia zakończeń nerwowych, które to odpowiedzialne są za powstawanie bólu.

Dlaczego warto?

Jeżeli borykasz się z regularną migreną, z pewnością chciałabyś się pozbyć napadów bólu, które potrafią paraliżować na długie godziny. Farmakoterapia często nie jest tak skuteczna oraz daje mnóstwo innych skutków ubocznych. Medycyna zaszła jednak o tyle daleko, że znalazła mało inwazyjny sposób na pozbycie się ataków migreny. Toksyna botulinowa u przeważającej większości pacjentów jest w stanie rozprawić się z tą przypadłością lub też zminimalizować ból na tyle, że są oni w stanie wykonywać normalne czynności. Jeżeli ty także marzysz o skutecznej kuracji – skontaktuj się z naszym specjalistą.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Czoło, skronie, kark, barki

Cena

od 2500 zł

Rozwiązany problem

Migreny

Jak często powtarzać

Co około 12 tygodni

Czas trwania zabiegu

około 20 min.

Efekty

Po zastosowaniu odpowiedniej dawki toksyny botulinowej pacjent może zauważyć zdecydowaną poprawę, zarówno w częstotliwości, jak i intensywności występowania migren. Ból pojawia się zdecydowanie rzadziej, nie powoduje wyłączenia z codziennego funkcjonowania, a w większości przypadków wręcz całkowicie znika. Oznacza to, że na ponad 3 miesiące pacjent może zapomnieć o nawracających migrenach.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Zabieg poprzedza konsultacja lekarza z pacjentem, który przeprowadza szczegółowy wywiad i dobiera odpowiednią dawkę toksyny do częstotliwości migren. Sam zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu w odpowiednie miejsca na głowie, w okolicach czoła oraz skroni. Sama procedura pozostaje nieinwazyjna i zajmuje nie dłużej niż pół godziny.

Lekarze sugerują, aby przez 24 godziny po wykonanych zastrzykach na migrenę zrezygnować ze spożywania alkoholu oraz aktywności fizycznej. Ponadto zabieg nie wymaga rekonwalescencji, a po jego wykonaniu można wrócić do swoich codziennych czynności.

Niestety panie będące w ciąży oraz karmiące piersią nie będą mogły podjąć się leczenia migreny botoksem. Przeciwwskazaniem jest również uczulenie na tę substancję, a także problemy z krzepliwością krwi czy zakażenia skóry.

Według opinii naszych pacjentów zabieg jest całkowicie bezbolesny, co więcej – nie wymaga nawet podawania znieczulenia.

Zastosowanie zastrzyków z toksyny botulinowej na problemy związane z migreną prowadzić będą do zminimalizowania bólów, a w wielu przypadkach nawet do całkowitego ich zniknięcia.

Zabieg leczenia migreny toksyną botulinową nie prowadzi do większych powikłań. W miejscach, w których wykonywane były nakłucia, pacjenci mogą odczuwać lekką, przejściową bolesność.

Bezpośrednio po zabiegu będziemy mogli dostrzec poprawę w częstotliwości występowania migren oraz zdecydowane zmniejszenie ich intensywności.

Tak, kiedy toksyna botulinowa przestanie działać, należy powtórzyć zabieg dla podtrzymania efektów. Zazwyczaj robi się to o 6-12 tygodni.

Opinie

* * * * *
Polecam, dzięki specjalistom z kliniki poradziłem sobie z moim problemem migren. Nareszcie mogę normalnie funkcjonować!
Piotr Krychowiak

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Leczenie chrapania i bezdechu sennego

Leczenie chrapania i bezdechu sennego

Chrapanie jest bardzo uciążliwym problemem dla samego pacjenta lub pacjentki, jak i ich partnerki lub partnera. Kiedy przyjmowanie różnych leków, ...
Toksyna botulinowa
Małgorzata Filipek, Koordynator Klniki Ambroziak, Opiekun Klientów VIP, Specjalista ds. Social Media

Toksyna botulinowa

Zabiegi z toksyną botulinową utrwaliły się w naszej świadomości, jako jedne z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Na ich korzyść wpływa ...
Bruksizm - ostrzyknięcie mięśni żwaczy
Agnieszka Jarosz- Opiekun Przedoperacyjny

Bruksizm - ostrzyknięcie mięśni żwaczy

Szacuje się, że nawet do 20% osób na całym świecie może zmagać się z przypadłością, jaką jest bruksizm. Zaciskanie szczęki ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy