Leczenie migreny toksyną botulinową

Skuteczny sposób na wyjątkowo uciążliwy problem
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Migrena to ból głowy charakteryzujący się zwykle jednostronnym początkiem, czasem trwania od 4 nawet do 72 godzin, nudnościami i wymiotami oraz nadwrażliwością na światło, hałas czy zapachy. Każdy, kto choć raz przebył napad tej choroby, wie, jakie jest to przykre i jak człowiek czuje się przy tym bezradny. Szczególnie dramatyczne w odczuciu chorego są napady przebiegające z objawami neurologicznymi. Pojawia się wówczas pytanie, jak leczyć migrenę i czy jest to w ogóle możliwe.

Leczenie migreny jest wskazane wówczas, gdy napady bólu głowy znacząco pogarszają jakość życia, występują przynajmniej 2 razy w miesiącu, nie ustępują pod wpływem leczenia doraźnego lub współistnieją z trwającą bardzo długo lub uciążliwą aurą migrenową. W Klinice Ambroziak leczymy migrenę w skuteczny i szybki sposób, aby pacjenci nie musieli stresować się kolejnymi atakami tej choroby przez długi czas.

Dlaczego warto?

Migrena jest przykrą dolegliwością, w sposób istotny wpływającą na jakość życia i codzienne funkcjonowanie. Nawracające, długotrwałe i wyjątkowo intensywne bóle głowy powiązane z objawami im towarzyszącymi uniemożliwiają zazwyczaj pacjentom cierpiącym na tą przypadłość, normalną aktywność. Według najnowszych badań i zgodnie z doświadczeniem praktyków, toksyna botulinowa może w znacznym stopniu ograniczyć liczbę bólów głowy oraz związanych z migreną napięcia mięśni. Zabieg leczenia migreny botoksem polega na określeniu, które partie mięśni głowy uciskają, ugniatają lub w inny sposób drażnią nerwy odpowiedzialne za migrenę. Toksyna botulinowa wstrzykiwana jest do wybranych partii mięśni, które w ten sposób są blokowane i rozluźnianie. Odpowiednie dawki toksyny wstrzyknięte do mięśni mimicznych, których skurcz prowokuje napady migreny, zapobiegają ich wystąpieniu. Blokada zakończeń nerwowych utrzymuje się przez 6–12 tygodni, co oznacza, że efekt leczenia jest długotrwały ale nie permanentny.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Czoło, skronie, kark, barki

Cena

od 2500 zł

Rozwiązany problem

Migreny

Jak często powtarzać

Co około 12 tygodni

Czas trwania zabiegu

około 20 min.

Efekty

Efektem leczenia migreny toksyną botulinową to skuteczne pozbycie się uciążliwego problemu migreny nawet na 12 tygodni. Jest to bardzo skuteczny sposób na poradzenie sobie z problemem, który utrudnia codzienność pacjenta i wpływa na jego pracę i życie towarzyskie.

Naturalne i natychmiastowe efekty!
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Lekarz wstrzykuje w odpowiednie mięśnie mimiczne botox, używając specjalnej igły. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Jest to bardzo prosta i nieinwazyjna procedura.

Kilkunastominutowy zabieg nie wymaga znieczulenia ani żadnej rekonwalescencji – powrót do normalnej aktywności życiowej jest natychmiastowy.

Karmienie piersią lub ciąża, nadwrażliwość na kompleks toksyny botulinowej lub inny składnik leku, stan zapalny w miejscu podania toksyny.

Nie, zabieg leczenia migreny preparatem botox nie jest bolesny.

znaczne złagodzenie dolegliwości migrenowych

co 12 tygodni

Zabieg należy powtarzać, kiedy preparat botox przestanie działać, czyli co około 6-12 tygodni.

Opinie

* * * * *
Polecam, dzięki specjalistom z kliniki poradziłem sobie z moim problemem migren. Nareszcie mogę normalnie funkcjonować!
Piotr Krychowiak

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Leczenie chrapania i bezdechu sennego

Leczenie chrapania i bezdechu sennego

Chrapanie jest bardzo uciążliwym problemem dla samego pacjenta lub pacjentki, jak i ich partnerki lub partnera. Kiedy przyjmowanie różnych leków, ...
Toksyna botulinowa
Małgorzata Filipek, Koordynator Klniki Ambroziak, Opiekun Klientów VIP, Specjalista ds. Social Media

Toksyna botulinowa

O botoksie słyszał już chyba każdy. Zabiegi toksyną botulinową utrwaliły się w naszej świadomości, jako jedne z najpopularniejszych zabiegów medycyny ...
Bruksizm - ostrzyknięcie mięśni żwaczy

Bruksizm - ostrzyknięcie mięśni żwaczy

Bruksizm dotyczy 11-21% populacji Europy, jednak do specjalisty udaje się ok 20% osób borykających się z tym schorzeniem. Do objawów ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy