Obrzęki Limfatyczne

Obrzęki limfatyczne to najczęstsze schorzenie układu limfatycznego i objawia się zatrzymaniem chłonki w tkankach, co skutkuje obrzękiem. Przyczyny ich występowania mogą być pierwotne - spowodowane wrodzonymi anomaliami naczyń chłonnych lub wtórne - spowodowane przez urazy, przebyte operacje lub umiarkowaną aktywność fizyczną. 

W Klinice Ambroziak diagnozujemy, ustalamy przyczynę obrzęków limfatycznych. Często w takim wypadku niezbędna będzie wizyta u flebologa. Czasami zalecane będzie noszenie wyrobów kompresyjnych. Kiedy przyczyna obrzęków limfatycznych będzie ustalona, warto skorzystać z zabiegów takich jak: kinesiotaping, drenaże manualne lub zabieg Icoone laser, który w naszej Klinice wykonują specjaliści. W przypadku obrzęków, występujących po zabiegach z zakresu chirurgii plastycznej, niezbędna jest wizyta u fizjoterapeuty, który ustali plan fizjoterapii pozabiegowej, dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Polecane zabiegi

Znajdź zabieg idealny dla siebie
Drenaż  Icoone

Drenaż Icoone

Icoone laser to doskonała alternatywa do drenażu manualnego. Często po niektórych zabiegach z zakresu chirurgii plastycznej wskazane jest wykonanie mocniejszego ...
Drenaż manualny

Drenaż manualny

Drenaż manualny jest to zabieg mający na celu poprawę krążenia limfatycznego, a co za tym idzie, redukcję istniejących obrzęków.
Kinesiotaping

Kinesiotaping

Kinesiotaping to metoda fizjoterapeutyczna wspierająca proces rekonwalescencji po zabiegach z zakresu chirurgii plastycznej.
Stripping żył kończyn dolnych

Stripping żył kończyn dolnych

Stripping żył kończyn dolnych to klasyczna metoda usuwania dużych niewydolnych pni żył powierzchownych
Żylaki kończyn dolnych - Venefit termoablacja radiowa (VNUS)

Żylaki kończyn dolnych - Venefit termoablacja radiowa (VNUS)

Zgodnie z zaleceniami europejskiego oraz amerykańskiego forum flebologów zabieg termoablacji radiowej traktowany jest jako „złoty standard" w leczeniu żylaków kończyn ...
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy