Plastyka ud

Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Rezerwuję

Plastyka ud ma na celu poprawić wygląd twoich ud. Dzięki niej można usunąć nadmiar skóry, tkanki tłuszczowej i ulepszyć ich kształt. Po takim zabiegu większość osób zyskuje pewność siebie i lepiej czuje się w swoim ciele.

Dzięki plastyce ud pozbędziemy się nadmiaru skóry i tłuszczu z tych opornych na zmiany okolic ciała. Zabieg pomoże nam wyglądać szczuplej i smuklej, a to automatycznie sprawi, że zwiększy się nasze poczucie własnej wartości i pewność siebie. Co więcej, poczujemy się bardziej komfortowo we własnej skórze. Zabieg liftingu ud może pomóc na nowo zdefiniować kontury zewnętrznych ud, dzięki czemu zyskają one szczuplejszy, jędrniejszy kształt. A przy minimalnym okresie rekonwalescencji jest to idealny wybór dla osób, które chcą wyglądać jak najlepiej bez poświęcania nadmiaru czasu i energii na inne kuracje czy zabiegi. Warto podkreślić, że wszyscy, którzy wcześniej podejmowali próby zmiany wyglądu swoich ud i skóry w ich obrębie z pewnością są również świadomi, jak bardzo oporne jest to miejsce. Niejednokrotnie dieta, ćwiczenia, a także wiele wyrzeczeń nie są w stanie zastąpić chirurgicznej ingerencji. Dzięki plastyce ud w stosunkowo krótkim czasie osiągniemy efekty, na które moglibyśmy pracować latami bez gwarancji powodzenia.

Co więcej, plastyka ud jest zabiegiem, który przebiega szybko i bez niepotrzebnego bólu. Cała procedura trwa do maksymalnie dwóch godzin. Nie musimy bać się również ewentualnych powikłań czy blizn związanych z operacją. Nacięcia są naprawdę niewielkie, a chirurg wykonuje je w taki sposób, aby były niemal całkowicie niewidoczne.

Dlaczego warto?

Lifting ud pomoże Ci osiągnąć stonowane, napięte i atrakcyjne uda, o których zawsze marzyłaś. To bezpieczny i skuteczny sposób na poprawę wyglądu ud poprzez usunięcie nadmiaru skóry i tłuszczu. Co więcej, zabieg może również pomóc w redukcji cellulitu, pozbyciu się rozstępów i wiotkiej skóry. Dzięki liftingowi ud poczujesz się atrakcyjniej w swoim ciele.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

uda

Rozwiązany problem

Nadmierna ilość skóry związana z wiekiem lub znacznym spadkiem wagi

Jak często powtarzać

Zabieg jest jednorazowy

Czas trwania zabiegu

3-4 h

Efekty

Plastyka ud to procedura, która pozwala na zachowanie wyglądu i funkcji ud. Zabieg ten może zostać połączony z odsysaniem tkanki tłuszczowej czy usunięciem blizn. Efekty po plastyce ud widoczne są niemal od razu i mogą utrzymać się przez długi czas. Zabieg niesie za sobą również szereg innych pozytywnych konsekwencji. Pozwala zmniejszyć widoczność cellulitu czy rozstępów, ogranicza ryzyko infekcji czy uszkodzeń skóry.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Podnoszenie ud jest zwykle wykonywane w znieczuleniu ogólnym, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że nie istnieją żadne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza dotyczącymi badań przedoperacyjnych, takich jak badania krwi, EKG i zdjęcia rentgenowskie. Dodatkowo przed zabiegiem należy odstawić niektóre leki, ponieważ mogą one zwiększać ryzyko powikłań w trakcie lub po operacji.

Ważne jest również, aby być świadomym wszelkich zmian w stylu życia, które mogą wymagać wprowadzenia w ramach przygotowań do zabiegu liftingu uda. Obejmują one rzucenie palenia co najmniej dwa tygodnie przed operacją i unikanie spożywania alkoholu przez co najmniej tydzień przed datą zabiegu.

Operacja liftingu ud polega na usunięciu nadmiaru skóry i tłuszczu z wewnętrznej i zewnętrznej strony ud, dzięki czemu nogi są gładsze i bardziej napięte. Procedura trwa zwykle do dwóch godzin, w zależności od tego, ile tłuszczu należy usunąć. Podczas podnoszenia uda chirurg plastyczny wykona nacięcie w okolicy pachwiny lub wzdłuż wewnętrznej części uda, a następnie usunie nadmiar tłuszczu i skóry przed zszyciem nacięcia. Po zabiegu otrzymamy specjalną odzież uciskową. Powinna być ona noszona przez kilka tygodni, aby pomóc w zredukowaniu obrzęku i wsparciu podczas rekonwalescencji.

Po poddaniu się operacji liftingu ud ważne jest przestrzeganie pewnych zaleceń w celu zapewnienia jak najlepszych rezultatów. Zalecenia te obejmują noszenie odzieży uciskowej, unikanie forsownych czynności oraz utrzymywanie obszaru w czystości i suchości przez cały czas. Postępując zgodnie z tymi krokami, pacjenci mogą cieszyć się udanym liftingiem ud z długotrwałymi wynikami.

 

Chociaż zabieg liftingu ud może skutkować poprawą wyglądu i pewności siebie, ważne jest, aby zrozumieć przeciwwskazania przed przystąpieniem do niego. Obejmują one takie czynniki, jak wiek, historia medyczna, nawyki związane ze stylem życia i kształt ciała, które mogą sprawić, że dana osoba nie będzie nadawać się do tego typu operacji kosmetycznych. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że jesteś dobrym kandydatem do operacji.

Przeciwwskazaniami mogą być również:

 • Ciąża;
 • Choroby serca;
 • Choroby zakaźne;
 • Choroby autoimmunologiczne;
 • Choroby wątroby;
 • Przyjmowanie leków steroidowych lub antybiotyków;
 • Aktywne infekcje skórne;
 • Nieprawidłowa krzepliwość krwi;
 • Alkoholizm lub nadużywanie narkotyków;
 • Cukrzyca;
 • Niedostateczna ilość tkanki tłuszczowej w obszarze, w którym zostanie wykonany zabieg;
 • Choroby hormonalne;
 • Otyłość.

 

Chociaż zabieg podnoszenia ud wiąże się z pewnym dyskomfortem, jest on zazwyczaj minimalny i tymczasowy. Pacjenci mogą odczuwać ból po operacji, ale zwykle ustępuje on w ciągu kilku dni. Sam zabieg wykonuje się jednak w znieczuleniu ogólnym, dlatego podczas jego trwania pacjenci nie odczuwają żadnych dolegliwości.

Ta operacja z pewnością będzie miała ogromny wpływ na nasz wygląd. Efektem będą gładsze, jędrniejsze uda, które staną się bardziej proporcjonalne do reszty ciała. Skóra wokół nich, która do tej pory była wiotka, obwisła i pozbawiona elastyczności zdecydowanie się napnie i ujędrni. Pozbędziemy się także cellulitu, obrzęków, a nawet rozstępów i blizn. Najbardziej pozytywnym efektem będzie oczywiście poprawa naszego samopoczucia po wykonaniu zabiegu i odbyciu rekonwalescencji.

Lifting ud może zapewnić bardziej wyrzeźbiony, stonowany wygląd i stworzy gładsze, bardziej kształtne kontury nóg. Podczas gdy niektórzy martwią się, że rezultaty tej operacji mogą nie wyglądać naturalnie, zwykle tak nie jest. Dzięki doświadczonym chirurgom Kliniki Ambroziak i odpowiedniej opiece pooperacyjnej efekty liftingu ud mogą być naturalne i zapewnić długotrwałą poprawę kształtu nóg.

Jak w przypadku każdej operacji, istnieje potencjalne ryzyko i powikłania, które należy omówić z lekarzem przed zabiegiem. Powikłania po operacji podnoszenia uda mogą obejmować infekcję, nadmierne bliznowacenie, gromadzenie się płynów, a nawet uszkodzenie nerwów. Ważne jest jednak, aby postępować zgodnie ze wszystkimi zaleceniami pooperacyjnymi lekarza. Wówczas zminimalizujemy ryzyko wystąpienia któregokolwiek z tych możliwych skutków ubocznych.

Chociaż pierwsze rezultaty mogą być widoczne natychmiast, zwykle potrzeba dwóch do trzech miesięcy, aby opuchlizna i siniaki ustąpiły, a pacjenci zobaczyli pełne efekty uniesienia ud. Przy odpowiedniej pielęgnacji pacjenci będą cieszyć się długotrwałymi efektami, które mogą pomóc im poczuć się pewniej ze swoim wyglądem.

Chociaż każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie, istnieją pewne czynniki, które mogą decydować o tym, czy należy rozważyć ponowną procedurę. W większości sytuacji jednak nie będzie to konieczne, wystarczy bowiem, że będziemy odpowiednio pielęgnować uda po operacji oraz zadbamy o zdrowy, zbilansowany styl życia.

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Plastyka powłok brzusznych - Abdominoplastyka

Plastyka powłok brzusznych - Abdominoplastyka

Abdominoplastyka to zabieg, który rozwiązuje problem nieestetycznych fałd skóry w okolicy brzucha. Wszystkie osoby, które w stosunkowo krótkim czasie utraciły ...
Liposukcja laserowa

Liposukcja laserowa

Choć cellulit jest bardzo powszechnym problemem występującym u wielu kobiet, to wciąż może znacząco wpływać na samopoczucie i pewność siebie. ...
Terapia LED Anti-Aging
Katarzyna Gros - Pielęgniarka

Terapia LED Anti-Aging

Terapia światłem LED, zwana także fototerapią, wykorzystuje terapeutyczną rolę światła widzialnego w celu leczenia lub znacznej poprawy stanu niektórych schorzeń, ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy