Terapia przeciwrozstępowa

Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Rozstępy są jedną z najczęściej spotykanych, niechcianych pozostałości po ciąży. Nawet jeżeli w czasie ciąży pamiętałyśmy o pielęgnacji i wmasowywałyśmy specjalistyczne kremy, rozstępy również mogą się pojawić. Skóra nie jest przecież pancerzem o nieograniczonej elastyczności, a w czasie ciąży poddawana jest wyjątkowym wyzwaniom. Aby pozbyć się tego problemu, w Klinice Ambroziak wykonujemy specjalną terapię przeciwrozstępową zaprojektowaną dla kobiet po ciąży.

Rozstępy pojawiają się na skutek nadmiernego rozciągania się skóry i co za tym idzie, pękania włókien kolagenowych, które odpowiadają za zwartą strukturę tkanek. Występują u 50-90% ciężarnych, najczęściej na brzuchu, piersiach, udach i pośladkach. Zaczynają pojawiać się w 24-27 tygodniu ciąży. Są linijnymi zmianami skórnymi długości kilku centymetrów i szerokości 1-10 milimetrów. Nowo powstałe przybierają kolor od czerwonego po purpurowy, mogą towarzyszyć im także takie objawy jak świąd i pieczenie. Po kilku miesiącach rozstępy zmieniają kolor na cielisty, czemu towarzyszy zanik skóry w ich granicach. Nie tylko rozciąganie skóry jest przyczyną powstawania tych zmian, zwiększenie ilości hormonów również ma duży wpływ na pojawianie się rozstępów. Zauważono również, że takie czynniki jak: młody wiek kobiety, duża waga dziecka, długi okres ciąży i niedożywienie również wpływają na pojawianie się i nasilenie tych zmian skórnych. Rozstępy nie są chorobą, ale wyłącznie defektem kosmetycznym. Jednak dla wielu kobiet są one powodem kompleksów, jak również wpływać mogą na obniżenie ich samooceny. Na szczęście nie są to zmiany nieodwracalne. Współczesna medycyna estetyczna dysponuje już skutecznymi metodami walki z rozstępami.

Dlaczego warto?

W Klinice Ambroziak dysponujemy wieloma zabiegami mającymi na celu zmniejszenie widoczności lub całkowite usunięcie rozstępów. 

Zabieg mikronakłuwania wykonywany jest przy użyciu specjalnego pena wyposażonego w sterylne igły, których długość możemy dostosowywać do potrzeb zabiegu. Dlatego zabieg ten jest zdecydowanie bardziej komfortowy, a precyzja urządzenia jest nieporównywalna do tradycyjnych metod stosowanych w zabiegach mezoterapii, co pozwala lekarzom i Pacjentom na całym świecie cieszyć się efektami terapii bez niepożądanych działań ubocznych. 

Osocze bogatopłytkowe - Rozstępy są bardzo trudne do zlikwidowania, gdy są już porcelanowo białe, ale gdy są stosunkowo świeże i mają kolor różowy lub czerwony, warto podjąć się ich terapii za pomocą osocza bogatopłytkowego. Jego zadaniem jest pobudzenie skóry do wzmożonej regeneracji i odbudowania jej struktury. Aktywne trombocyty zawarte w osoczu wydzielają ważny dla regeneracji komórek skóry czynnik wzrostu, które m.in. stymuluje namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, pobudza syntezę macierzy międzykomórkowej, aktywuje mikrokrążenie i pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu. Wszystko to prowadzi do zmniejszenia rozstępów. Zabieg jest dość szybki i prosty, w jego efekcie uzyskujemy nową i lepszą strukturalnie tkankę. Najlepsze rezultaty osiągamy jednak w połączeniu tej metody z laseroterapią. 

Lasery frakcyjne są to urządzenia wywołujące liczne mikrouszkodzenia w leczonej skórze, w tym przypadku w obrębie rozstępów. Dzięki temu dochodzi do powstania kontrolowanego stanu zapalnego i w konsekwencji migracji komórek bogatych w kolagen! Metoda jest skuteczna (w porównaniu z innymi, licznymi metodami dostępnymi na rynku), a jednocześnie bezpieczna. 

Lipotransfer 

Metoda ta polega na pobraniu komórek tłuszczowych i macierzystych z okolicy brzucha, dolnej części tułowia, biodra lub uda i po specjalnej obróbce przeszczepieniu ich w miejsce docelowe, jakim są rozstępy. Specjalny system polegający na sterylnym i zamkniętym pobraniu tłuszczu, a także na jego odwirowaniu w strzykawce ze specjalnym filtrem powoduje, że otrzymujemy tkankę tłuszczową wysokiej jakości. Otrzymany w ten sposób preparat, poza komórkami tłuszczu, zawiera również, liczne komórki macierzyste odpowiedzialne za przebudowę tkanki. Metoda ta powoduje szybkie wypełnienie zanikowych rozstępów i ich przebudowę. W ten sposób uzyskujemy wygładzenie powierzchni skóry i nadanie rozstępom koloru otaczającej je skóry, czyniąc je niewidocznymi.

Kremy z retinoidami 

Retinoidy – pochodne witaminy A, wchodzą w skład kremów i leków, których działanie polega na zwiększeniu produkcji kolagenu i poprawieniu elastyczności skóry. Stosowane są na nowo powstałe rozstępy mające jeszcze kolor czerwony. Substancje te stymulują produkcję kolagenu, co hamuje powstawanie nowych zmian i zmniejsza nasilenie rozstępów już powstałych. Preparatów tych nie należy jednak stosować w ciąży, gdyż są one szkodliwe dla płodu. Lekarz dermatolog podczas konsultacji zaproponuje najbardziej odpowiednie kosmetyki. 

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Obszary dotknięte rozstępami

Rozwiązany problem

Rozstępy

Jak często powtarzać

W zależności od zabiegu

Efekty

Efektem wszystkich zabiegów z terapii przeciwrozstępowej jest przede wszystkim zlikwidowanie problemu rozstępów. Dodatkowo, ujędrniają one skórę i przywracają jej elastyczność. Odpowiednio dobrana terapia w Klinice Ambroziak oznacza powrót skóry Pacjentki do stanu przed ciążą i głęboka regeneracja jej tkanek.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

Opinie

* * * * *
Jestem bardzo miło zaskoczona. Korzystałam już z różnych kliniki medycyny estetycznej ale Klinika Ambroziak szczególnie przypadła mi do gustu. Panie w recepcji bardzo pomocne, lekarze bardzo profesjonalni. Każda wizyta przebiega w miłej atmosferze, a do tego efekty zabiegów są spektakularne! Polecam!
Joanna

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Masaże prenatalne - likwidacja dolegliwości

Masaże prenatalne - likwidacja dolegliwości

Proponowane w Klinice masaże mają na celu nie tylko relaksację i upiększenie, ale także łagodzenie najczęstszych dolegliwości towarzyszących ciąży takich ...
Specjalne zabiegi kosmetyczne w okresie karmienia piersią

Specjalne zabiegi kosmetyczne w okresie karmienia piersią

Rekonwalescencja po porodzie i opieka nad maluszkiem jest już dla kobiety dużym obciążeniem. Zabieg kosmetyczny będzie miłym relaksem i czasem ...
Terapia antycellulitowa

Terapia antycellulitowa

Ciąża to piękny, ale i trudny okres w życiu kobiety. Organizm podlega wielkim zmianom obejmującym między innymi przyrost masy ciała, ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy