Popękane Naczynka

Zauważyłeś na swojej twarzy drobne czerwone linie lub plamki? To z pewnością popękane naczynka. Przyjrzyjmy się, jakie są mechanizmy powstawania popękanych naczynek oraz w jaki sposób można je skutecznie niwelować.

 

Skąd biorą się popękane naczynka?

Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, skąd biorą się popękane naczynka. Ich pojawienie się na naszej twarzy może wynikać z naprawdę wielu czynników. Przyjrzyjmy się zatem niektórym z nich.

Popękane naczynka, a geny

Bardzo dużo przypadłości skórnych ma niestety podłoże genetyczne. Niestety podobnie jest w przypadku popękanych naczynek. Jeżeli występowanie ich na naszej twarzy wynika z predyspozycji genetycznych, wówczas może być nam ciężko wyeliminować ten problem. Ponieważ cienka i delikatna skóra to cecha, którą odziedziczyliśmy.

Czynniki zewnętrzne

Niestety bardzo często klimat, w jakim żyjemy i powietrze, którym oddychamy, nie sprzyjają temu, aby nasza skóra zachowywała zdrowy wygląd. Promieniowanie UV, zanieczyszczenia, a także narażanie się na zbyt wysokie lub zbyt niskie temperatury to czynniki, które prowadzą do pękania naczyń krwionośnych. Jeżeli mamy tendencje do występowania tego typu zmian na twarzy musimy być bardzo ostrożni i szczególnie zadbać o zewnętrzną ochronę skóry przed wymienionymi czynnikami.

Zmiany hormonalne

Zmiany hormonalne, takie jak te występujące w okresie dojrzewania, ciąży lub w okresie menopauzy, mogą mieć wpływ na kondycję naczyń krwionośnych i przyczyniać się do ich pęknięcia. Dzieje się tak, ponieważ estrogen osłabia szczelność naczyń włosowatych, w konsekwencji czego może dochodzić do zaczerwienienia czy nawet pękania naczynek.

Choroby skóry

Trądzik różowaty, łuszczyca czy rumień to choroby skóry, które bardzo często powodują osłabienie naczyń krwionośnych, doprowadzając do ich pękania. Warto zatem udać się na wizytę do dermatologa, aby wykluczyć występowanie dodatkowych chorób skórnych.

Inne choroby

Wydawać by się mogło, że popękane naczynka to typowo skórny problem. Okazuje się jednak, że może to być objaw innych problemów, które rozgrywają się w naszym organizmie. Bardzo często wynikają one z cukrzycy, zaparć, nadciśnienia, a nawet z nadmiernego stresu lub przeżywania silnych emocji.

Jak pielęgnować twarz z pękającymi naczynkami?

Możemy spróbować wzmocnić ściany naczyń krwionośnych, aby nie prowadziły do pękania i powstawania naczynek. Jak to zrobić? Spróbujmy zadbać o siebie od wewnątrz. Stopniowa zmiana diety to coś, co może okazać się bardzo pomocne w tym procesie. Szczególnie należy zadbać o to, aby powoli wyeliminować z niej ostre przyprawy, nie spożywać gorących potraw i zdecydowanie ograniczyć alkohol oraz palenie tytoniu. Od środka można zadbać również, dostarczając do organizmu witaminę C oraz witaminę K, rutynę czy wyciąg z miłorzębu japońskiego.

W dbaniu o skórę ze skłonnością do powstawania popękanych naczynek bardzo dużą rolę odgrywa również codzienna pielęgnacja. Bardzo delikatne kosmetyki, zrezygnowanie z peelingów mechanicznych i stosowania retinolu i zadbanie o odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną to elementy, za które nasza skóra nam się odwdzięczy. Jeżeli jednak popękane naczynka nie znikają, a nam nie podoba się, że aby je ukryć musimy za każdym razem stosować makijaż, wówczas powinniśmy postawić na profesjonalne zabiegi. W Klinice Ambroziak oferujemy kuracje, które

Zabiegi na popękane naczynka

Zazwyczaj peelingi nie są wskazane do skóry wrażliwej, naczynkowej czy borykającej się z trądzikiem różowatym. Jednak gdyby postawić na kurację, która jest w stanie wzmocnić nasze naczynka krwionośne, a także poprawić wygląd naszej skóry twarzy i oddziaływać na nią zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz? Właśnie tego typu cuda jest w stanie zdziałać kuracja Ph Formula pHenomen CR COMPLEX C+.

Obok tego oferujemy również zabieg laserem naczyniowym. Jego największą zaletą jest potwierdzona skuteczność. Urządzenie leczy i zamyka popękane naczynka. Już po pierwszej kuracji będziemy mogli dostrzec poprawę na naszej skórze, a dzięki serii wykonanych zabiegów popękane naczynka znikną z naszej twarzy. Jeden zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut, a to zdecydowanie niewiele czasu na to, aby cieszyć się gładką skórą bez popękanych naczynek, które od lat dawały nam się we znaki.

 

Polecane zabiegi

Znajdź zabieg idealny dla siebie
Zabieg z wykorzystaniem światła pulsacyjnego
Agnieszka Czarnecka-Świerkot - Ginekolog

Zabieg z wykorzystaniem światła pulsacyjnego

Każda komórka ciała człowieka jest genetycznie zaprogramowana do samoistnego starzenia się. W przypadku skóry, procesy te mogą ulec przyspieszeniu wskutek ...
Laser naczyniowy - laserowe usuwanie naczynek
Katarzyna Polak-Witka - Dermatolog

Laser naczyniowy - laserowe usuwanie naczynek

Popękane naczynka to częsty problem natury estetycznej. Zwykle można dostrzec je na twarzy – szczególnie na policzkach lub w okolicy ...
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy