Operacja wysiłkowego nietrzymania moczu metodą TOT, TVT, IVS

Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to przypadłość wielu milionów Polaków, w szczególności kobiet. Tak pozornie błahe czynności, jak kaszel, kichanie i śmiech mogą stać się źródłem utrapień wielu osób. Aby temu zaradzić, w Klinice Ambroziak stosuje się nowoczesne metody TOT, TVT i IVS, które skutecznie eliminują ten przykry problem.

Przyczyn pojawienia się problemów z wysiłkowym nietrzymaniem moczu może być wiele. Przebyty poród zdecydowanie zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia tej przypadłości. Ponadto choroba może pojawić się z wiekiem, być wynikiem otyłości, infekcji pęcherza, a także wieku. Niezależnie od tego, co jest naszą bezpośrednią przyczyną występowania nietrzymania moczu, możemy pomóc w jego efektywnym rozwiązaniu. Medycyna wyróżnia trzy skuteczne metody leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu, które różnią się od siebie jedynie umiejscowieniem specjalnych taśm. Najczęściej stosuje się metodę TOT, która polega na wprowadzeniu taśm podcewkowych poprzez nacięcia w pachwinach. Zabieg TVT zakłada natomiast założenie taśmy nad spojeniem łonowym. Metoda IVS to umieszczenie taśmy za spojeniem łonowym. Wprowadzone taśmy są niewidoczne, a efekty zabiegu utrzymują się nawet kilkanaście lat, wprowadzając jakość i komfort naszego życia na zdecydowanie wyższy poziom. Mimo że problem nietrzymania moczu dla większości osób może wydawać się intymny i wstydliwy – nie ma co zwlekać z wizytą u specjalisty. Zaledwie jeden półgodzinny zabieg może nas dzielić od przywrócenia naszemu życiu dawnego komfortu i luzu bez obaw o przykre konsekwencje związane z chorobą.

Dlaczego warto?

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to wstydliwy problem, który wpływa na nasze samopoczucie, a także przekłada się na komfort życia. W skrajnych przypadkach może nawet doprowadzić do sytuacji, w których będziemy unikać kontaktów społecznych czy nawet wychodzenia z domu. Na szczęście wystarczy zaledwie półgodzinny zabieg, aby pozbyć się tej przypadłości na długo i odzyskać dawną pewność siebie.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Pęcherz

Cena

od 9150 zł

Rozwiązany problem

Wysiłkowe nietrzymanie moczu

Jak często powtarzać

Zabiegu z reguły nie trzeba powtarzać, lecz czasem z powodu wieku i osłabienia mięśni, należy powtórzyć go po około 10 latach.

Czas trwania zabiegu

ok. 30 min.

Efekty

Skuteczność zabiegu na nietrzymanie moczu jest bardzo wysoka. Po całkowitym wygojeniu się, czyli po około dwóch tygodniach, możemy cieszyć się powrotem do normalnego życia i aktywności. Efekty zabiegu będą towarzyszyć nam naprawdę długo, szacuje się, że nawet do 10 lat.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Zabieg na wysiłkowe nietrzymanie moczu zazwyczaj przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, w niektórych przypadkach specjalista może zdecydować się na znieczulenie ogólne. Wykonywany jest on przez pochwę i polega na zrobieniu niewielkich nacięć w odpowiednich miejscach, które umożliwią wprowadzenie taśmy. Umieszczone w ten sposób taśmy wrastają w tkanki i wzmagają produkcję kolagenu. W ten sposób pęcherz moczowy jest wzmocniony i chroniony przed wyciekaniem moczu. Cała procedura nie trwa dłużej niż pół godziny, a pacjentki zazwyczaj wypisywane są do domu jeszcze w tym samym dniu lub dzień później.

Przez pierwszy miesiąc po zabiegu trzeba wstrzymać się z wykonywaniem aktywności fizycznej, szczególnie unikać ćwiczeń siłowych, ciężkich treningów, czy podnoszenia masywnych rzeczy. W razie potrzeby należy stosować środki przeciwbólowe. Należy także powstrzymać się od współżycia co najmniej przez sześć najbliższych tygodni po zabiegu. Jeżeli zmagamy się z zaparciami, należy zastosować środki, które wyeliminują ten problem.

Do zabiegu nie mogą podejść panie, które borykają się z niewyleczonymi infekcjami pochwy. Nieprawidłowe wyniki badań cytologii, krwi czy moczu również będą mogły sprawić, że specjalista na wstępie zaleci nam wyleczenie istniejących już problemów. Do zabiegu nie mogą również podejść kobiety w ciąży. Jeżeli zażywamy leki przeciwzakrzepowe, wówczas należy z nich zrezygnować co najmniej na tydzień przed datą planowanej operacji.

Zabieg wysiłkowego nietrzymania moczu wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, dlatego podczas jego trwania pacjenci nie odczuwają żadnych dolegliwości. Po zabiegu może natomiast pojawić się uczucie bólu lub pieczenia. W takich sytuacjach wystarczy zastosować przepisane przez lekarza środki przeciwbólowe.

Zabieg zastosowania taśmy na nietrzymanie moczu przede wszystkim gwarantuje skuteczną poprawę jakości życia. Pacjentki mogą wrócić do normalnych czynności i aktywności bez obawy, że problem wycieku moczu może zaskoczyć ich w każdej chwili.

Po operacji może pojawić się ból lub pieczenie. Niektóre pacjentki zgłaszają również trudności z oddawaniem moczu lub problemy związane z zapaleniem pęcherza. Oszczędny tryb życia po operacji i stosowanie się do zaleceń lekarskich sprawi, że ryzyko wystąpienia powikłań zdecydowanie zmaleje.

W zasadzie pierwsze efekty operacji TOT widoczne są niemal od razu. O ostatecznych rezultatach zabiegu można natomiast mówić po około dwóch tygodniach.

Taśma wszczepiona podczas zabiegu spełnia swoje zadanie nawet przez 10 lat! Po tym czasie, zabieg można powtórzyć.

Opinie

* * * * *
DUŻY plus za oddany i serdeczny zespół
Mariona Starachowicz

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Leczenie hemoroidów metodą Barrona

Leczenie hemoroidów metodą Barrona

Hemoroidy to bardzo powszechny problem a wraz z wiekiem wzrasta ryzyko jego występowania. W Klinice Ambroziak oferujemy leczenie tej choroby ...
Ostrzyknięcie pęcherza toksyną botulinową

Ostrzyknięcie pęcherza toksyną botulinową

Nadreaktywność pęcherza oraz nietrzymanie moczu dotyczy wielu kobiet w różnym wieku. Problem ten często powstaje z upływem lat, ale występuje ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy