Operacja wysiłkowego nietrzymania moczu metodą TOT, TVT, IVS

Co musisz wiedzieć?
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to bardzo uciążliwa dolegliwość objawiająca się mimowolnym wyciekiem moczu podczas kichania, kaszlu czy innych nagłych wzrostach ciśnienia w jamie brzusznej. Nowoczesnie metody TOT, TVT i IVS stosowane w Klinice Ambroziak skutecznie eliminują ten problem z życia pacjentek.

Wśród najczęściej stosowanych metod leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu wymienia się zabiegi z zastosowaniem syntetycznej taśmy – TOT i TVT. Obie procedury są do siebie bardzo podobne, a podstawowa różnica polega na umiejscowieniu cięć, przez które wyprowadzane są na zewnątrz końce podtrzymującej cewkę moczową taśmy. W przypadku metody TVT cięcia przeprowadza się nad spojeniem łonowym, podczas gdy metoda TOT zakłada wyprowadzenie taśm przez nacięcia w pachwinach. Zabieg na wysiłkowe nietrzymanie moczu polega na wprowadzeniu metodą przezpochwową cienkiej, beznapięciowej polipropylenowej taśmy, którą następnie mocuje się w taki sposób, by dobrze podtrzymywała cewkę moczową od strony pochwy.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Pęcherz

Cena

od 9150 zł

Rozwiązany problem

Wysiłkowe nietrzymanie moczu

Jak często powtarzać

Zabiegu z reguły nie trzeba powtarzać, lecz czasem z powodu wieku i osłabienia mięśni, należy powtórzyć go po około 10 latach.

Czas trwania zabiegu

ok. 30 min.
Naturalne i natychmiastowe efekty!
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Zabieg na nietrzymanie moczu przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym dolędźwiowym a czas jego trwania to zazwyczaj około pół godziny. Charakteryzuje go niska inwazyjność i bardzo wysoka skuteczność: według dotychczasowych badań przekracza ona 90%. Ryzyko powikłań pooperacyjnych jest bardzo niewielkie – najczęstszym problemem zgłaszanym przez pacjentki są trudności z samodzielną mikcją (5% pacjentek). Wszczepiona taśma spełnia swoje zadanie co najmniej przez dziesięć lat, a w przypadku osłabienia mięśni i więzadeł wraz z wiekiem zabieg może być powtórzony. Po operacji na nietrzymanie moczu pacjentkom zaleca się unikanie intensywnego wysiłku fizycznego przez około trzy miesiące.

Nie, zabieg na wysiłkowe nietrzymanie moczu wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Taśma wszczepiona podczas zabiegu spełnia swoje zadanie nawet przez 10 lat! Po tym czasie, zabieg można powtórzyć.

Opinie

* * * * *
DUŻY plus za oddany i serdeczny zespół
Mariona Starachowicz

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Leczenie hemoroidów metodą Barrona

Leczenie hemoroidów metodą Barrona

Hemoroidy to bardzo powszechny problem a wraz z wiekiem wzrasta ryzyko jego występowania. W Klinice Ambroziak oferujemy leczenie tej choroby ...
Ostrzyknięcie pęcherza toksyną botulinową

Ostrzyknięcie pęcherza toksyną botulinową

Nadreaktywność pęcherza oraz nietrzymanie moczu dotyczy wielu kobiet w różnym wieku. Problem ten często powstaje z upływem lat, ale występuje ...
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy