Fizjoterapia bruksizmu

Rozluźnij swój uśmiech
Co musisz wiedzieć?
FAQ Rezerwuję

Bruksizm, zgrzytanie zębami, zaciskanie zębów

Są to powtarzalne aktywności w obrębie jamy ustnej, które prowadzą do ponadprzeciętnej pracy mięśni żucia a w efekcie mogą powodować ich przeciążenie i ból. Często występują również zaburzenia toru ruchów żuchwy, bóle głowy przypominające migrenę, szumy uszne, odgłosy przeskakiwania w stawach skroniowo-żuchwowych, ograniczenia zakresu ruchu otwierania/zamykania ust, bóle/nadwrażliwość zębów.

 

Do najczęstszych przyczyn należą wady zgryzu, zaburzenia w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych, ubytki w uzębieniu, zaburzenia snu, zgaga, nadmierny stres, zaburzenia lękowe czy depresja.

Możliwości terapeutyczne:

- rozluźnianie mięśniowo-powięziowe mięśni żucia,

- terapia manualna stawów skroniowo-żuchwowych,

- praca z kością gnykową,

- praca manualna z odcinkiem szyjnym kręgosłupa,

- stymulacja nerwu błędnego.

Fizjoterapia pozwala wrócić do funkcjonowania bez bólu i przykrych dolegliwości. W niektórych przypadkach warto zasięgnąć także pomocy psychoterapeuty lub psychiatry celem nauki radzenia sobie ze stresem, terapii zaburzeń lękowych czy leczenie depresji. W przypadku niektórych pacjentów konieczna jest również konsultacja z logopedą i ortodontą/stomatologiem.

PAKIET: Rozluźnij swój uśmiech

1h 30min

1. Terapia manualna - 45min

2. Relaksujący masaż twarzy na serum Dr Ambroziak - 15min

3. Maska (z gazy) z kosmetykami dr Ambroziak + kawitacja - 15min

4. Lampa LED - 15min

Co musisz wiedzieć?

Cena

600 zł

Czas trwania zabiegu

1h 30 min
Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Zabieg polega na rozluźnieniu nadmiernie napiętych mięśni w obrębie głowy i szyi, a także wewnątrz jamy ustnej. Następnie wykonywany jest masaż relaksacyjny twarzy na serum Dr Ambroziak. Kolejny etap to maska nasączona kosmetykami Dr Ambroziak wraz z kawitacją. Na zakończenie Pacjent/ka relaksuje się pod leczniczym światłem lampy LED.

Terapia nie jest zalecana w czasie ciąży, a także u osób borykających się z nowotworami skóry czy zażywającymi leki światłouczulające (ze względu na światło LED).

Terapia manualna może być momentami bolesna, jednak efektem końcowym jest zmniejszenie bólu i uczucie rozluźniania.

Redukcja napięć w tkankach miękkich, odprężenie, świeża i promienna cera oraz redukcja płytkich zmarszczek mimicznych.

Długość utrzymywania się efektu jest zależny od stylu życia Pacjenta/tki. Zabieg należy wykonywać regularnie do uzyskania satysfakcjonujących rezultatów.

Efekty odczuwalne są od razu po zabiegu.

Zabieg należy wykonywać regularnie w odstępach minimum tygodniowych (u niektórych Pacjentów/ek zaleca się powtarzanie zabiegu co 2-3 tygodnie). Częstotliwość jest dobierana indywidualnie w zależności od stanu tkanek oraz dolegliwości Pacjenta/tki.

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy